Pielgrzymka do Ziemi Świętej

PRZEWODNIK: ks. prof. dr hab.

Mirosław Stanisław Wróbel

OPIEKA DUCHOWA:

Ks. Prob. Marek Warchoł,

Ks. Prob. Andrzej Sarna

1.DZIEŃ (wtorek) 28.04.2020

Spotkanie na lotnisku w Lublinie – Świdniku o godz. 22.30. Modlitwa i odprawa biletowo-bagażowa.

2.DZIEŃ (środa) 29.04.2020

Wylot do Tel-Avivu o 00.50. Przylot do Izraela o godz. 05:25. Cezarea Nadmorska miasto założone przez Heroda Wielkiego. Hajfa – nawiedzenie sanktuarium Eliasza i Matki Bożej (Stella Maris).

Nazaret – Bazylika Zwiastowania, Kościół św. Józefa – Żywiciela. Msza Święta w Hajfie – Stella Maris. Nocleg w Nazarecie.

3.DZIEŃ (czwartek) 30.04.2020

Cezarea Filipowa – wyznanie mesjańskie św. Piotra, starożytne Paneas i źródła rzeki Jordan, Kana Galilejska – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Góra Błogosławieństw, Tabgha (Kościół rozmnożenia chleba), Kościół Prymatu św. Piotra, Kafarnaum – miasto Jezusa, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim (lunch – ryba św. Piotra). Powrót do Nazaretu. Msza Święta w kościele Prymatu św. Piotra. Nocleg w Nazarecie.

4.DZIEŃ (piątek) 01.05.2020

Góra Tabor. Rzeka Jordan – miejsce chrztu Jezusa – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, Jerycho – najstarsze miasto świata, Qumran miejsce znalezienia starożytnych manuskryptów, Morze Martwe – kąpiel i rekreacja, Betania – miejsce wskrzeszenia Łazarza. Msza Święta w Bazylice Zwiastowania w Nazarecie. Nocleg w Betlejem.

5.DZIEŃ (sobota) 02.05.2020

Wzgórze Dawida – klasztor Sióstr Karmelitanek założony przez św. Mariam od Jezusa Ukrzyżowanego (Małą Arabkę). Bazylika i Grota Narodzenia. Grota Mleczna, Pole Pasterzy, Ain Karem – miejsce nawiedzenia św. Elżbiety i narodzin św. Jana Chrzciciela. Msza Święta w Bazylice Bożego Narodzenia. Nocleg w Betlejem.

6 .DZIEŃ (niedziela) 03.05.2020

Jerozolima Stare Miasto. Dzielnica arabska. Dzielnica żydowska. Ściana płaczu. Kościół św. Anny – miejsce narodzin Maryi, obok sadzawka Betesda. Kościół Ecce Homo. Droga krzyżowa. Bazylika Bożego Grobu. Msza Święta w bazylice Bożego Grobu. Nocleg w Betlejem.

7. DZIEŃ (poniedziałek) 04.05.2020

Syjon chrześcijańskiWieczernik, kościół Zaśnięcia Matki Bożej, kościół zaparcia się św. Piotra. Po południu Góra Oliwna. Kościół-meczet Wniebowstąpienia, kościół „Pater Noster”, kościół „Dominus Flevit”, Ogród Oliwny, Bazylika Narodów. Msza św. w kaplicy przy Wieczerniku. Przejazd na Lotnisko Ben Guriona w Tel-Avivie. Odlot do Lublina rejsowymi liniami LOT o godz. 21.15. Przylot do Lublina ok. godz. 24.00.