Ogłoszenia Parafialne

04.06.2023r. Niedziela Najświętszej Trójcy „A”

 • W miesiącu czerwcu Papież Franciszek zachęca wszystkich, zwłaszcza wspólnoty różańcowe do włączenia się w modlitewną intencję papieską, aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.

 • Przypominamy o nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele odprawiamy je codziennie, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy też do wspólnej modlitwy różańcowej, w dni powszednie o godz. 17.20 a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.30.

 • Zapraszamy w środy na Mszę św. wotywną do Matki Bożej Latyczowskiej. Podczas Eucharystii wstawiennictwu Maryi zawierzamy intencje, dziękczynne za otrzymane łaski oraz wypraszające pomoc w różnych potrzebach.

 • W czwartek 08.06 przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 11.30 (po procesji) i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00, pod przewodnictwem ks. biskupa Artura Mizińskiego wyruszymy z Najświętszym Sakramentem w procesji do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie przebiegać ulicami: Bursztynowa, Rubinowa, Turkusowa, Szafirowa, Ametystowa, Bursztynowa. Ołtarze będą w tych samych miejscach, co w ubiegłych latach. O pomoc w przygotowaniu prosimy grupy modlitewne: I ołtarz – Koła Żywego Różańca, II ołtarz – Akcję Katolicką, III ołtarz – Domowy Kościół, IV ołtarz – Odnowę w Duchu Świętym. Liczymy na dzieci pierwszokomunijne, które przybędą w uroczystych strojach. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków, a chłopców do niesienia różańca i poduszek. Przedstawicieli grup parafialnych prosimy o zabranie z kościoła na procesję emblematów. Zachęcamy, szczególnie wzdłuż trasy procesji, do przyozdabiania okien i balkonów religijnymi symbolami. Niech liczny udział w procesji wyrazi naszą wiarą w Chrystusa obecnego w Eucharystii. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.

 • W czasie trwania oktawy Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją na zewnątrz kościoła.

 • Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę zostaną przeznaczone na nasze Metropolitalne Seminarium Duchowne.

 • W związku z obchodami święta patronalnego, w najbliższy wtorek we Mszy św. o godz. 9.00 będzie uczestniczyć społeczność naszej Szkoły Podstawowej Nr 51 im. Jana Pawła II.

 • Trwają przygotowania do naszej PARAFIADY, która odbędzie się w niedzielę 18 czerwca. Dziękujemy za dary rzeczowe na nagrody w loterii fantowej oraz do antykwariatu. Dziękujemy kolejnym sponsorom za dokonane wpłaty (400 zł). Od dziś dzieci i młodzież w wieku 7-15 mogą zgłasza

 • się do turnieju tańca , który odbędzie się na PARAFIADZIE. Regulamin turnieju dostępny jest na tablicy ogłoszeń, stronie parafialnej oraz Facebooku. Chętni mogą się zapisywać w kancelarii i zakrystii, lub bezpośrednio wysyłając SMS na nr 661 070 823, podając imię i nazwisko oraz wiek. Ponadto dzieci zachęcamy do udziału w trwającym konkursie plastycznym pt. „Czuby – moja dzielnica, która młodych zachwyca”. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród będzie podczas PARAFIADY.

 • Dziękujemy za dobrowolne ofiary na cele kultu i potrzeby parafii. W minionym tygodniu wpłynęło 565 zł. Bóg zapłać darczyńcom!

 • Informujemy o możliwości skorzystania z darmowych porad prawnych. W tym tygodniu prawnik będzie przyjmował w środę od 17.00 do 18.00 w sali nr 5 w dolnej kondygnacji kościoła.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć na stolikach za ławkami. Wśród czasopism znajdziemy min. Magazyn Religijno – Patriotyczny Niedzieli w cenie 15 zł.

 • W ostatnim tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności śp. Romana Kapała (l.93), śp. Andrzej Król (l.74) i śp. Tadeusz Grzywacz (l.63). Polecajmy zmarłych Bożemu miłosierdziu.