09.08.2020r. XIX Niedziela Zwykła „A”

• Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na programy pomocowe realizowane przez Caritas naszej Archidiecezji.

• Przypominamy, że do końca sierpnia Msze święte niedzielne w naszym kościele odprawiamy o godzinie: 7.00, 9.00 (transmitowana), 10.30, 12.00 i 18.00. W dni powszednie ze spowiedzi można skorzystać 15 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00 – 17.30 oraz w soboty 9.00 – 10.00.

• W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek 10.08 – święto św. Wawrzyńca, we wtorek 11.08 – wspomnienie św. Klary a w piątek 14.08 – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Tego dnia w Kościele w Polsce obchodzimy dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

• W sobotę 15.08 przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym sanktuarium będą odprawiane w porządku niedzielnym (wakacyjnym). Podczas wszystkich Mszy św. będzie poświęcenie ziół, zbóż i owoców. Tradycją lat ubiegłych członkinie Stowarzyszenia Żywego Różańca przygotują wiązanki, które będzie można nabyć przed każdą Mszą świętą przy głównych drzwiach kościoła. Przypominamy, że w związku z afiliacją naszego sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej do bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie i związanymi z tym przywilejami, w uroczystość Wniebowzięcia NMP możemy uzyskać odpust pod normalnymi warunkami (stan łaski uświęcającej, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęta Komunia św. oraz modlitwa w intencji polecanej przez Ojca Świętego).

• Informujemy, że katechezy przygotowujące do chrztu świętego dla rodziców oraz chrzestnych odbywają się w czwartki o godz. 19.00. Zbiórka przy zakrystii.

• Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. W ostatnim tygodniu wpłynęło 310 zł. Bóg zapłać!

• Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć na stolikach za ławkami.

• W okresie letnim prosimy o zwracanie uwagi na nasz strój, w którym przychodzimy na Mszę św. Z uwagi na szacunek dla miejsca, jakim jest kościół, strój winien być odświętny i nie krępujący innych uczestników liturgii.

• Wciąż poszukujemy chętnych kierowców z samochodem, którzy chcieliby przewieźć do Łodzi lub z Łodzi osobę będącą w trakcie leczenia. Takich wyjazdów jest dużo i odbywają się w czwartki oraz soboty. Zwracamy koszt paliwa. Deklaracje można  zgłaszać w kancelarii lub zakrystii. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas się zgłosili.

• W związku ze wzrostem zarażeń koronawirusem apelujemy o respektowanie obowiązku zakrywania w kościele nosa i ust. Osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą nosić maseczek, prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu od pozostałych wiernych.