22.03.2020r. IV Niedziela Wielkiego Postu „A”

W związku z trwającym w Polsce stanem epidemii, do Wielkanocy odwołujemy w parafii wszystkie spotkania grup i stowarzyszeń działających przy parafii. Dotyczy to również wszelkich katechez, prób i kursów. Zawieszone zostają porady prawnicze. Ze względów sanitarnych cała kondygnacja dolnego kościoła nie jest dostępna dla osób z zewnątrz.

Porządek Mszy św. w niedziele i dni powszednie pozostaje bez zmian, z zachowaniem przepisu o dopuszczalnej liczbie 50 uczestników. Ta sama zasada dotyczy nabożeństw wielkopostnych (Droga Krzyżowa w piątek tylko po Mszy wieczornej).

W związku z ograniczeniami udostępniamy transmisje internetowe Mszy świętych z Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej:

Niedziela: 9.00, 12.00 i 16.30 (po Eucharystii także Gorzkie Żale).

Dni powszednie: 18.00 ( w piątek po Eucharystii także Droga Krzyżowa)

Różaniec codzienny w naszym kościele o godzinie 20.30 z udziałem samych kapłanów. Wiernych w domach zachęcamy do łączenia się w modlitwie za pomocą transmisji.

Obecna sytuacja zmusza nas do odwołania wielkopostnych rekolekcji, które zwyczajowo zaczęłyby się w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do skorzystania z innych form rekolekcji a zwłaszcza rekolekcji diecezjalnych, które już od najbliższego poniedziałku 23.03 będą dostępne na stronie kurii metropolitalnej. Na Wielkanoc wiele osób pragnie skorzystać z sakramentu pokuty. Informujemy o możliwości spowiedzi każdego dnia w czasie Mszy świętych, oraz dodatkowo w godzinie miłosierdzia, od 15.00 do 16.00. Od następnej niedzieli będzie możliwość jeszcze w innych wyznaczonych godzinach. Do spowiedzi przystępujemy zachowując ostrożność, nie tworząc zwyczajowych kolejek przy konfesjonałach. Podchodzić należy wówczas, gdy poprzedni penitent opuści konfesjonał i odejdzie na bezpieczną odległość. Jeśli zobaczymy, że chętnych do spowiedzi jest już duża liczba, przyjdźmy w późniejszej porze lub następnego dnia.

Do kancelarii parafialnej prosimy przychodzić jedynie w sprawach bardzo istotnych (np. pogrzeby). Inne sprawy załatwiamy mailowo lub telefonicznie.

W związku z zaleceniem pozostania w domach, zwracamy się z apelem do mieszkańców naszej parafii o pomoc w zapewnieniu podstawowych produktów osobom starszym, chorym i samotnym. Telefonicznie można zgłosić ich adresy do duszpasterzy. Osoby takie mogą również uczynić to osobiście. Dla ułatwienia kontaktu z duszpasterzami uruchomiony został dodatkowy numer telefonu (518 957 389) na który można dzwonić każdego dnia. Numer dostępny jest na stronie parafii oraz w biuletynie. Dziękujemy wolontariuszom, którzy już wyrazili chęć pomocy i zapraszamy kolejnych, którzy byliby gotowi pomagać potrzebującym (zgłoszenia telefoniczne lub internetowe).

W środę 25.03 przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w Sanktuarium będą o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu obchodzimy Dzień Świętości Życia Zachęcamy wszystkich do modlitw o poszanowanie życia ludzkiego od momentu jego poczęcia, zwierzając Bogu i Maryi zwłaszcza dzieci zagrożone aborcją (adopcja).

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy do wieczności śp. Henryka Kaznowskiego i śp. Juliana Anysza. Polecajmy zmarłych Bożemu miłosierdziu.