25.10.2020r . XXX Niedziela Zwykła „A”

• W środę 28.10 przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Na Msze św. zapraszamy o 7.00, 9.00 i 18.00.

• W przyszłą niedzielę 01.11 Kościół obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z pandemią apelujemy o roztropność przy nawiedzaniu grobów naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy, aby uczynić to w późniejsze dni listopada.

• Najbliższa niedziela będzie I-szą miesiąca. Z racji obostrzeń sanitarnych nie odbędzie się comiesięczne spotkanie Kół Żywego Różańca. Intencję papieską na miesiąc listopad podamy w ogłoszeniach parafialnych, na stronie internetowej oraz w biuletynie.

• Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.20. Ze względu na ograniczenia ilości uczestników wszystkie nabożeństwa są transmitowane. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• Zbliża się listopad, miesiąc w którym polecamy dusze naszych zmarłych modlitwom Kościoła w wypominkach. Również w naszym sanktuarium będziemy modlić w ich intencji. Podobnie jak w roku ubiegłym do Państwa domów przekazujemy koperty z kartką wypominkową i propozycją dnia modlitwy za zmarłych z poszczególnych rodzin (data zaznaczona jest na kartce). Jeśli wskazany dzień odpowiada, prosimy o wypełnienie kartki imionami zmarłych i złożenie w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Jeśli proponowany termin nie odpowiada, to prosimy o kontakt z duszpasterzami, by dokonać zmiany. Osoby nie mieszkające na terenie parafii a uczęszczające do naszego kościoła znajdą kartki wypominkowe w regaliku, przy wyjściu z kościoła. Za zmarłych będziemy modlić się każdego dnia w czasie różańca o 17.20 oraz w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Ze względu pandemię modlitwy wypominkowe będą transmitowane. Kwestorów parafialnych serdecznie prosimy, aby jeśli jest to możliwe, pomogli w dystrybucji wypominek.

• Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

• Dziękujemy za ofiary na cele kultu Bożego. W ostatnim tygodniu wpłynęło 390 zł. Bóg zapłać!

• W związku z zaleceniem pozostania seniorów w domach, zwracamy się z apelem do mieszkańców naszej parafii o pomoc w zapewnieniu podstawowych produktów osobom starszym, chorym i samotnym. Można ich adresy także zgłaszać u duszpasterzy. Osoby takie mogą też zwrócić się o pomoc osobiście, dzwoniąc na numery parafialne. Na miarę możliwości nasi wolontariusze chętnie pomogą.

• Apelujemy o zastosowanie się do obowiązujących zasad sanitarnych w kościele. Informacje na ten temat znajdziemy w biuletynie, na stronie internetowej parafii oraz na drzwiach kościoła. Do spowiedzi zapraszamy w konfesjonałach pod chórem, w kaplicy Miłosierdzia Bożego oraz w pomieszczeniu sklepiku. Z racji ograniczeń liczby uczestników liturgii, transmitowane są dodatkowo Msze św. niedzielne o godz. 10.30 i 18.00.

• W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Irenę Szostak i śp. Wandę Chwalczuk. Polecajmy zmarłe Bożemu miłosierdziu.