13.06.2021r. XI Niedziela Zwykła „B”

• W związku ze złagodzeniem przepisów sanitarnych dotyczących liczby wiernych w kościołach zachęcamy naszych parafian do uczestnictwa we Mszy św. w kościele. Przestrzeń naszej świątyni daje możliwość dużej liczbie wiernych bezpiecznie uczestniczyć w Eucharystii. Ponieważ od 20.06 zostanie zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej, nastąpią także zmiany w transmisji internetowej. Pozostanie jedynie Eucharystia o godz. 9.00, z myślą o starszych, chorych i tych, którzy z obiektywnych powodów nie mogą pójść do kościoła.

• Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na nasze Metropolitalne Seminarium Duchowne. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

• W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek 14.06 – bł. Michała Kozala, w czwartek 17.06 – św. Alberta Chmielowskiego

• Zapraszamy w środy na Mszę św. wotywną do Matki Bożej Latyczowskiej. Podczas Eucharystii wstawiennictwu Maryi zawierzamy wspólne intencje, dziękczynne za otrzymane łaski oraz wypraszające pomoc w różnych potrzebach.

• W najbliższą sobotę 19.06 podczas Mszy św. o godz. 10.00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii Świętej ostatniej grupy uczniów klas III z naszej szkoły. Spowiedź dzieci i rodziców będzie w piątek 18.06 o godz. 17.00.

• W sobotę, z racji III miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 będzie nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała.

• Dziękujemy wszystkim, którzy dobrowolnymi ofiarami wspierają materialnie potrzeby parafii. W minionym tygodniu wpłynęło 1100 zł. Bóg zapłać!

• Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć na stolikach za ławkami.

• Przypominamy o katechezach przed chrzcielnych. Rodziców i chrzestnych zapraszamy w czwartek o godz. 19.00. Zbiórka w hallu przy zakrystii.

• Informujemy o możliwości skorzystania z porad prawnych. Prawnicy przyjmują w sali nr 5 w dolnej kondygnacji kościoła (wejście od strony biblioteki). W tym tygodniu porady będą w poniedziałek, od 17.00 do 18.00.

• W ostatnim tygodniu w naszej parafii pożegnaliśmy do wieczności śp. Wandę Skoczylas. Polecajmy zmarłą Bożemu miłosierdziu.