21.07.2024r. XVI Niedziela Zwykła „B”

• Przypominamy, że w wakacje nie ma Mszy świętej niedzielnej o godz. 16.30. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00 – 17.30 oraz w soboty od 9.00 do 10.00.

• W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek 22.07św. Marię Magdalenę, we wtorek 23.07św. Brygidę, patronkę Europy, w środę 24.07 – św. Kingę, w czwartek 25.07 – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, a w piątek 26.07 św. Rodziców NMP Joachima i Annę, a w sobotę 29.07– św. Martę, Marię i Łazarza.

• W czwartek przypada dzień imienin księdza Krzysztofa, naszego wikariusza. Do wspólnej modlitwy za solenizanta zapraszamy zwłaszcza podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• W każdą środę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. zbiorową. Podczas Eucharystii wstawiennictwu Matki Bożej Latyczowskiej zawierzamy nasze intencje, dziękczynne za otrzymane łaski oraz wypraszające pomoc w różnych potrzebach.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec prowadzą poszczególne grupy modlitewne codziennie o godz. 17.20.

• Na katechezy przygotowujące do chrztu świętego zapraszamy rodziców oraz chrzestnych w czwartki o 19.00. Zbiórka przy zakrystii.

• W dniach 07-15 września Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę autokarową do Medjugorie oraz innych ważnych i interesujących miejsc kultu. Szczegółowy program oraz kontakt telefoniczny znajdziemy na tablicy ogłoszeń. Są też dwa wolne miejsca na pielgrzymki do Jordanii i do Meksyku. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

• Dziękujemy za ofiary na kościół. W ostatnim tygodniu wpłynęło 619 zł. Bóg zapłać!

• Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć na stolikach za ławkami.

• Jeszcze do czwartku przyjmujemy w kancelarii parafialnej zapisy na 45 Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, a od 26 lipca zapisy będą możliwe bezpośrednio w kancelarii pielgrzymki przy Archikatedrze. Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł. Można też wesprzeć fundusz Idę z Tobą, który daje szansę pójścia na pielgrzymkę osobom w trudnej sytuacji finansowej. W zamian zaniosą one naszą intencję do tronu Pani Jasnogórskiej.

• W związku z okresem letnim prosimy o zwracanie uwagi na nasz strój, w którym przychodzimy na Mszę św. Z uwagi na szacunek dla miejsca, jakim jest kościół, strój winien być odświętny i nie krępujący innych uczestników liturgii.

• W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii do wieczności: śp. Halinę Pranagal (l.85) i śp. Józefa Chrzanowskiego (l.60). Polecajmy zmarłych Bożemu miłosierdziu.