21.04.2024r. IV Niedziela Wielkanocna „B”

• Niedziela „Dobrego Pasterza” rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Włączmy tę ważną intencję do naszych codziennych modlitw.

• W tym tygodniu w liturgii przypadają: we wtorek 23.04, uroczystość św. Wojciecha, Bp i M., głównego patrona Polski a w czwartek 25.04 święto św. Marka Ewangelisty. Na Eucharystie zapraszamy o 7.00, 9.00 i 18.00.

• Czwartek jest to dzień iminin naszego ks. Proboszcza Marka, dlatego zapraszamy na Mszę Świętą w Jego intencji o godzinie 18:00 połączoną ze składaniem życzeń. Niech Święty Patron wyprasza dla Niego potrzebne łaski w posłudze kapłańskiej.
  • W każdą środę o godzinie 18.00 w naszym sanktuarium odprawiamy Mszę św. wotywną. Podczas Eucharystii wstawiennictwu Pani Latyczowskiej zawierzamy nasze intencje, dziękczynne za otrzymane łaski oraz wypraszające pomoc w różnych potrzebach. Po Mszy św. odmawiana jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

• XXI LO im Stanisława Kostki w Lublinie popularnie zwane Biskupiakiem zaprasza uczniów kończących w tym roku naukę w szkołach podstawowych na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę 24 kwietnia i rozpocznie się o godz. 12.00. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się ofertą na nowy rok szkolny oraz spotkać się z nauczycielami i uczniami liceum. Szczegóły są dostępne na plakacie i na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauką w szkole katolickiej.

• W dniach 7-8 czerwca Legion Maryi organizuje autokarową pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Limanowej, Starego Sącza i Czarnego Potoku. Zgłoszenia pod telefonem 783 771 248 (dostępny w biuletynie i na tablicy ogłoszeń).

• Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć na stolikach za ławkami.

• Dziękujemy wszystkim, którzy dobrowolnymi ofiarami wspierają materialnie potrzeby parafii. W minionym tygodniu wpłynęło 689 zł. Bóg zapłać darczyńcom!

• Rozpoczynamy przygotowania do tegorocznej PARAFIADY, która odbędzie się w niedzielę 16 czerwca. Ufamy, że to wspólne świętowanie jeszcze bardziej zintegruje naszą rodzinę parafialną. Mamy też nadzieję, że jak co roku znajdą się sponsorzy, którzy pomogą ufundować nagrody dla uczestników przewidzianych konkursów.

• Informujemy o możliwości skorzystania z darmowych porad prawnych. Prawnicy przyjmują: we wszystkie czwartki oraz w ostatni wtorek miesiąca od 17.00 do 18.00 w sali nr 5 w dolnej kondygnacji kościoła (wejście od strony biblioteki).

• Zapraszamy na parafialne pielgrzymki do Jordanii (19-26 września 2024r) i Meksyku (19-28 listopada 2024r). Programy pielgrzymek znajdziemy w gablocie ogłoszeń i na stronie parafialnej. Zapisy przyjmuje ks. Proboszcz.

• Zachęcamy do włączenia się w kolejną zbiórkę makulatury, która odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia (wt.-czw.). Kontener będzie wystawiony w stałym miejscu, na parkingu przy kościele. Tradycyjnie dochód ze zbiórki przeznaczymy na cele charytatywne.