24.01.2021r. III Niedziela Zwykła „B”

• Dziś przed kościołem odbywa się zapowiedziana zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy za okazane bliźnim serce.

• W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają: w poniedziałek 25.01 święto Nawrócenia Św. Pawła, we wtorek 26.01 wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa a w czwartek 28.01 wspomnienie św. Tomasza z Akwinu. W tym dniu przypada dzień imienin księdza Tomasza, naszego wikariusza. Na Eucharystię w intencji solenizanta zapraszamy o godz. 18.00.

• W najbliższą niedzielę 31.01, na Mszy św. o godz. 18.00 zaśpiewa archidiecezjalny chłopięco – męski chór Pueri Cantores Lublinenses. Zwieńczeniem Eucharystii będzie kolędowanie w wykonaniu chórzystów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• Informujemy o możliwości skorzystania z porad prawnych. W związku z trwającym remontem kancelarii, od stycznia prawnicy przyjmują w sali nr 5 w dolnej kondygnacji kościoła. Wejście od strony biblioteki. W tym tygodniu porady będą we wtorek, od 17.00 do 18.00.

• Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć na stolikach za ławkami. Ceny czasopism znajdują się na stronie tytułowej.

• Od 03 lutego rozpoczniemy w parafii kolejny cykl przygotowań do sakramentu małżeństwa. Pary zainteresowane kursem zapraszamy w środy o godz. 19.00 do dolnej kaplicy. Na konferencje chrzcielne zapraszamy rodziców i chrzestnych we czwartki o godz. 19.00 (przy zakrystii).

• W czwartek 21.01 zakończyliśmy cykl Mszy świętych o błogosławieństwo Boże dla naszych parafian. Dziękujemy tym, którzy uczestniczyli w Eucharystii w kościele, jak również tym, którzy z racji ograniczeń łączyli się z nami w modlitwie dzięki transmisji w Internecie. Dziękujemy tym mieszkańcom, którzy z własnej inicjatywy złożyli z tego tytułu w zakrystii czy na konto parafii dobrowolne ofiary. Bóg zapłać za Waszą troskę o materialne potrzeby parafii i duszpasterzy. W odpowiedzi na zadawane pytania o możliwość poświęcenia nowego mieszkania, informujemy, iż zgodnie z wytycznymi Kurii Metropolitalnej można poprosić o to duszpasterzy, podobnie jak to ma miejsce chociażby w przypadku odwiedzin chorych z posługą sakramentalną.

• W związku z przywróceniem nauki w szkole uczniów klas młodszych, powracamy do parafialnej katechezy przed I Komunią świętą. Jednak z racji obowiązujących ograniczeń dzieci będą miały spotkania raz w miesiącu w małych grupach. I tak już w najbliższą niedzielę 31.01 o godz. 10.30 na Mszę św. i katechezę zapraszamy klasy: III A i III B z naszej szkoły. Harmonogram kolejnych spotkań dla poszczególnych klas będzie w najbliższym czasie przekazany przez katechetów rodzicom dzieci. Oczywiście liczymy też na obecność innych dzieci w kościele na niedzielnej Eucharystii.

• Młodzieży klas ósmych przypominamy o trwającym przygotowaniu do sakramentu bierzmowania. Program najbliższych spotkań jest zamieszczony na stronie internetowej parafii.

• W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii do wieczności śp. Janinę Halat. Polecajmy zmarłą Bożemu miłosierdziu.