17.11.2019r. XXXIII Niedziela Zwykła „C”

• W ramach obchodzonej dziś w naszym sanktuarium „Niedzieli Biblijnej”, o godz. 14.00 zapraszamy do biblioteki na promocję kolejnego tomu Biblii Aramejskiej oraz na spotkanie z autorem przekładu i opracowania „Księgi Kapłańskiej” księdzem profesorem Antonim Troniną.

• Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie wieczoru patriotycznego w Święto Niepodległości

• W ramach obchodów cecyliańskich, związanych z przypadającym 22.11 wspomnieniem św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej, zapraszamy dziś, po Mszy św. o godz. 18.00 na krótki koncert chóru Inspirante z par. św. Antoniego w Lublinie. W przyszłą niedzielę 24.11 o godz. 19.00 w naszym Sanktuarium odbędzie się koncert chóru Pueri Cantores Lublinenses.

• Wystąpią
      dyrygent – ks. Attila Adam Honti
      organy – Małgorzata Skwrzyńska, Stanisław Maryjewski
      trąbka – Grzegorz Hordyjewicz
      kotły – Adam Augustowski
      emisja głosu chóru – Anna Barska, Natalia Skipor.
      Patronat J.E. Metropolita Lubelski Abp. Stanisław Budzik

• Przypominamy, że różaniec wypominkowy w naszym kościele odmawiany jest codziennie o 17.20, a o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. za wszystkich zmarłych, których imiona wymieniane są w różańcu. Jednocześnie informujemy, że kartki wypominkowe można składać w zakrystii, w kancelarii parafialnej oraz podczas tacy. Jeśli proponowana data nam nie odpowiada, możemy sami lub w porozumieniu z księżmi zmienić ją na pasujący nam termin. Puste kartki wypominkowe można jeszcze otrzymać w zakrystii. Niech nikt z naszych bliskich zmarłych nie pozostanie bez tej jakże ważnej dla nich modlitwy.

• Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

• Przypominamy o możliwości skorzystania z porad prawnych. Prawnicy dyżurują w drugiej kancelarii: we wtorek i w czwartek od 17.00 do 18.00.

• Dziękujemy za ofiary na cele kultu Bożego: od wspólnoty Rycerstwa św. Michała Archanioła – 100zł., z ul. Rubinowej 2/98 – 100zł., z ul. Wyżynnej 20/40 – 50zł., oraz bezimienna – 100zł. Bóg zapłać!

• W imieniu rodziców dwuletniej Wiktorii Dyś dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę na pokrycie kosztów jej leczenia i operacji. Udało się zebrać prawie 6700 zł. Za tydzień przed kościołem będzie zapowiadana przez ks. Damiana zbiórka na paczki dla wszystkich grup dziecięcych i młodzieżowych w naszej parafii z okazji dnia św. Mikołaja.

• W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Annę Szewczyk – Fijołek . Polecajmy zmarłą Bożemu miłosierdziu.

INFORMACJE

Wielka uliczna zbiórka darów w ramach 27 ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, organizowanej przez Społeczny Komitet Organizacyjny przy Radiu Lublin S.A., odbędzie się 24 listopada w godz. 10.00- 15.00 w kilkudziesięciu punktach zbiórek w naszym mieście Lublinie, przy parafiach, sklepach, instytucjach kulturalnych wolontariusze akcji będą przyjmowali od Darczyńców  wyłącznie dary rzeczowe. W tej akcji nigdy nie zbieraliśmy i nie zbieramy pieniędzy, tylko dary serca: długoterminową żywność, słodycze, środki czystości, przybory szkolne, zabawki, gry edukacyjne, wszystko co służyć może dzieciom  i ich rodzinom w potrzebie.

Ewa Dados – Pomysłodawca i Pełnomocnik Akcji