II Niedziela Wielkanocna – 11.04.2021r.

• W miesiącu kwietniu Ojciec Święty Franciszek zachęca wszystkich, zwłaszcza wspólnoty różańcowe, do włączenia się w modlitewną intencję papieską za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.

• Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym świętem Caritas. Dziękujemy dziś za osoby zaangażowane w pomoc potrzebującym i za wszystkich wolontariuszy działających w parafialnych zespołach Caritas. Nasze szczególne podziękowania kierujemy do osób niosących miłosierdzie ludziom dotkniętym epidemią. W intencji ich wszystkich będziemy o 15.00 w kościele modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

• Dziś każdy wierny może uzyskać odpust zupełny, jeśli będąc w stanie łaski uświęcającej oraz wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przed Najświętszym Sakramentem w kościele odmówi modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego.

• W środę 14.04 przypada ustanowione przez Sejm RP Święto Chrztu Polski. Ta data jest dla naszej Ojczyzny i dla nas Polaków bardzo ważna, bo jak przyjęto, w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 r. odbył się chrzest Mieszka I, przez który weszliśmy do wspólnoty narodów chrześcijańskich. To wtedy narodziła się Polska. Nie zapomnijmy w tym o modlitwie za Ojczyznę. Niech zewnętrznym wyrazem naszej więzi z chrześcijańską wiarą będzie umieszczenie w oknach czy na balkonach flagi państwowej i watykańskiej.

• Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć na stolikach przy wyjściu z kościoła. Ceny wszystkich czasopism znajdują się na stronie tytułowej.

• Osobom, które z racji pandemii lub innych powodów nie zdążyły przed świętami przystąpić do spowiedzi i Komunii św. przypominamy, że obowiązek spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej spełniają wszyscy, którzy wypełnią go w okresie do niedzieli Trójcy Świętej, przypadającej w tym roku 30.05. Jednocześnie informujemy, że w naszym sanktuarium z sakramentu pokuty można skorzystać każdego dnia podczas Mszy świętej.

• W sobotę 17.04, z racji III miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 będzie nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała. Z racji ograniczeń dotyczących liczby uczestników zachęcamy do udziału w modlitwach za pomocą przekazu internetowego.

• W środę 21.04 rozpoczniemy w parafii kolejny cykl przygotowań do sakramentu małżeństwa. Pary zainteresowane kursem informujemy, że spotkania będą odbywały się w środy o godz. 19.00 w dolnej kaplicy. Wejście od strony biblioteki.

• Na konferencje chrzcielne zapraszamy we czwartki o godz. 19.00 (przy zakrystii).

• W ostatnim czasie wykonaliśmy niezbędny remont oraz wymieniliśmy meble w obydwu kancelariach. Została także wykonana dodatkowa szafa na ornaty i pomoce liturgiczne. Dziękujemy wszystkim, którzy dobrowolnymi ofiarami wspierają materialnie potrzeby parafii. W minionym tygodniu wpłynęło 1550 zł. Bóg zapłać darczyńcom!

• XXI LO im Stanisława Kostki w Lublinie popularnie zwane Biskupiakiem zaprasza uczniów kończących w tym roku naukę w szkołach podstawowych do zainteresowania się informacjami udostępnionymi w ramach Wirtualnych Dni Otwartych, które rozpoczną się 14.04 i będą dostępne na stronie internetowej szkoły oraz na szkolnym profilu Facebooka. Będzie tam można zapoznać się ofertą na rok szkolny 2021/22 oraz szczegółowymi informacjami o liceum i poszczególnych klasach. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dobrą edukacją w klimacie szkoły katolickiej.

• W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Stanisław Gruba i śp. Maciej Gołygowski. Polecajmy dusze zmarłych Bożemu miłosierdziu.