16.06.2024r. XI Niedziela Zwykła „B”

• Dziś w naszej wspólnocie parafialnej świętujemy XX edycję PARAFIADY. Festyn potrwa do 22.00. Program przewiduje wiele atrakcji, konkursów i pokazów. Pełny program znajdziemy na drzwiach kościoła oraz na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzenia stanowisk: Akcji Katolickiej, Bractwa Miłosierdzia, Żywego Różańca, Oazy czy KSM-u. Są punkty medyczne z możliwością badań ciśnienia, spirometrii, EKG oraz poziomu cukru. Panie do swojego stoiska zaprasza Lubelskie Stowarzyszenie Amazonek. W ofercie dla młodych mamy warsztaty z rękodzielnictwa i grę terenową. Na najmłodszych czeka dmuchany plac zabaw, popcorn, wata cukrowa i lody. W ciągu dnia zaprezentują się uczniowie z kilku szkół oraz podopieczni okolicznych przedszkoli. O 11.30 rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Lato w mojej dzielnicy”. Ośrodek Szkolenia Kierowców POSTĘP zaprasza na sprawdzian refleksu za kierownicą w alkogoglach i narkogoglach. Podczas PARAFIADY organizujemy loterię fantową (nie ma pustych losów). Spośród uczestników, w trakcie Wielkiego Finału, który rozpocznie się o 19.30 będą rozlosowane atrakcyjne nagrody. Do wygrania: voucher ze zniżką 50% na kurs prawa jazdy w szkole jazdy POSTĘP, rowery i hulajnogi oraz bony pieniężne na zakupy w sklepie sportowym. Po losowaniach ok. 20.00 czeka nas koncert Macieja Miecznikowskiego wraz z zespołem. Tradycyjnie już o 21.37 będzie światełko do św. Jana Pawła II oraz widowisko laserowe. Podobnie jak w latach poprzednich, od rana zapraszamy do kawiarenki z ciastami oraz stoiskami z naleśnikami i pierogami. Dziękujemy z serca naszym Paniom, które ofiarowały domowe wypieki czy pierogi. Wśród darczyńców oraz korzystających z tych stoisk zostaną wylosowane nagrody. Od godz. 13.00 wraz z firmą Złoty Kurczak zapraszamy na kiełbaski z grilla i pieczone ziemniaki. Ufamy, że dzisiejsze świętowanie EUCHARYSTII oraz wspólnego festynu wzmocni serdeczne relacje w naszej parafialnej rodzinie. Życzymy tego wszystkim!

• Z racji kończącego się ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO, w najbliższy piątek 21.06 na Mszę św. o 9.00 zapraszamy do kościoła dzieci z naszej szkoły, rodziców i grono pedagogiczne. Dziękując za owoce pracy będziemy prosić o Boże błogosławieństwo oraz bezpieczny wypoczynek w czasie wakacji.

• W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się kwesta na terapię genową chorej na rdzeniowy zanik mięśni Oliwki Kraczek. Koszt terapii sięga 10 milionów złotych.

• Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć na stolikach za ławkami.

• Informujemy o możliwości skorzystania z darmowych porad prawnych. Prawnicy przyjmują: we wszystkie czwartki oraz w ostatni wtorek miesiąca od 17.00 do 18.00 w sali nr 5 w dolnej kondygnacji kościoła (wejście od strony biblioteki).

• W minionym tygodniu na organizację PARAFIADY wpłynęło 1500 zł. Na cele kultu przekazano 619 zł. Bóg zapłać darczyńcom!

PROGRAM XX EDYCJI PARAFIADY – NIEDZIELA 16 CZERWCA 2024

7.00 Msza św. otwierająca XX Edycję parafiady

Od 8.00 Kiermasz domowych wyrobów ( pierogi, naleśniki, ciasta, itp. ) kawiarenka,
antykwariat, loteria fantowa

Od 8.00 Prezentacja Wspólnot Parafialnych

9.00 Ośrodek Szkolenia Kierowców „POSTĘP” – Trzeźwy w alko lub narko goglach

9.00 – 14.00 Filia nr 35 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego

12.00 – Wernisaż i wystawa prac uczestników warsztatów akwarelowych
realizowanych w ramach stypendium prezydenta Miasta Lublin

Od 10.00 STREFA ZDROWIA

Lubelskie Stowarzyszenie Amazonek – porady w zakresie profilaktyki raka piersi

Ars Medica – NZOZ – pomiar poziomu cukru oraz ciśnienia

Koło Naukowe przy Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej Lubelskiej Akademii WSEI – EKG, pomiar glukozy, RR, tętno i spirometria.

11.30 Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Lato w mojej dzielnicy”.

11.30-17.30 Strefa dla dzieci – karuzela, zjeżdżalnia, basen z kulkami
oraz wiele innych atrakcji

11.30-14.30 Warsztaty rękodzielnictwa (lepienie z gliny, wyrób biżuterii, zabawa piaskiem
kinetycznym oraz gry planszowe) –
w namiocie KSM

Od13.00 Złoty Kurczak – kiełbaski z grilla i pieczone ziemniaki

14.30-18.30 Gra terenowa – zapisy w namiocie KSM

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

Występy artystyczne na scenie:

13.20 Młodzieży XXVII LO im. Zesłańców Sybiru

14.00 OAZA Matki Bożej Różańcowej

14.40 „Kolorowe Nutki” – Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 2 w Lublinie pod
kierownictwem p. Anny Paprockiej

15.20 Pokaz talentów ze SP. Nr 51 im. JPII

15.50 Dzieci z Przedszkola Ziarenko

16.00 Zespół „Bursztynki” z Centrum Rozwoju Dziecka przy SP Nr 51 im. JPII pod
kierownictwem p. Marzeny Jakubowskiej

18.45 Ogłoszenie wyników gry terenowej

19.00 Młodzież parafii Matki Bożej Różańcowej

19.30 Wielki FINAŁ, a w nim

– losowanie nagród głównych

20.00 KONCERT MACIEJA MIECZNIKOWSKIEGO Z ZESPOŁEM MUZYCZNYM

21.37 WIDOWISKO LASEROWE ŚWIATEŁKO DO ŚW. JANA PAWŁA II

RÓWNOLEGLE

Lody, wata cukrowa, popcorn, zabawy i konkursy dla dzieci, gry planszowe dla całych rodzin, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji.

O porządek zadbają harcerze z 12 Lubelskiej Drużyny Harcerek „BRZEG”

oraz 3 Lubelskiej Drużyny Harcerzy „BASTION”