31.05.2020r. Niedziela Zesłania Ducha Świętego „A”

• Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego liturgicznie kończy okres wielkanocny, ale w kontekście przepisu dotyczącego przyjęcia Komunii św. wielkanocnej, czas ten rozciąga się do przyszłej niedzieli Trójcy Świętej. Prosimy zatem aby wszyscy, którzy nie mają poważnych przeciwskazań, korzystali z sakramentalnej spowiedzi i Komunii św. Przypominamy, że jest to możliwe podczas wszystkich Mszy św. oraz w dni powszednie od 15.00 do 16.00.

• W poniedziałek 01 czerwca będziemy obchodzić święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w naszym Sanktuarium będą odprawiane o 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu przypada Dzień Dziecka. Najpiękniejszym prezentem ofiarowanym dzieciom, niech będzie modlitwa oraz przyjęta w ich intencji Komunia święta.

• Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele będziemy je odprawiać codziennie, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy również do wspólnej modlitwy różańcowej, w dni powszednie o godz. 17.20 a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.30.

• W każdą środę zapraszamy do naszego Sanktuarium na Mszę św. wotywną do Matki Bożej Latyczowskiej. Podczas Eucharystii wstawiennictwu Maryi zawierzamy nasze intencje, dziękczynne za otrzymane łaski oraz wypraszające pomoc w różnych potrzebach.

• W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek, jednocześnie w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o 17.20 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o nowe powołania do służby w Kościele. W I piątek będą dodatkowe Msze św. o godz. 9.00 i 16.30. Do spowiedzi w kościele będzie można przystąpić: rano, od godz. 6.45 i 8.30 oraz po południu, od godz. 16.00 i 17.30. Powracamy również do odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. W I sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

• W przyszłą niedzielę, z racji I miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.00 w dolnej kaplicy odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca połączone ze zmianą tajemnic na miesiąc czerwiec. Jednocześnie zachęcamy wszystkich do duchowej łączności z uczestnikami Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kółek Różańcowych na Jasną Górę, która odbędzie się w najbliższą sobotę 06 czerwca. Naszą parafię będą reprezentować: ksiądz Prałat i kilkoro zelatorów. Z racji uroczystości Najświętszej Trójcy, podczas Mszy św. o godz. 18.00 zaśpiewa w kameralnym składzie chór Pueri Cantores Lublinenses.

• Rozpoczęliśmy kolejny cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Narzeczonych, którzy planują ślub w tym roku zapraszamy w środy o godz. 19.00 do kościoła. Najbliższą konferencję prowadzi doradca życia rodzinnego.

• Powracamy w czwartki do katechez przed Chrztem św. Rodziców dzieci oraz chrzestnych zapraszamy o godz. 19.00 do zakrystii.

• Dziękujemy wspólnocie neokatechumenalnej oraz osobom prywatnym za składane na kościół ofiary. W ostatnim tygodniu wpłynęło razem 870zł. Bóg zapłać!

• Zachęcamy do korzystania na stronie parafii z katechez o Eucharystii. Ufamy, że omawiane w nich poszczególne części Mszy św., towarzyszące znaki, gesty oraz postawy, pomogą nam w bardziej świadomym i owocnym przeżyciu Uczty Pańskiej.