Chrzest

Dziecko do Chrztu Świętego należy zgłosić w kancelarii parafialnej w tygodniu przed chrztem przynosząc:

1. Wyciąg aktu urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego (oryginał do wglądu).
  2. Pełne daty urodzenia rodziców i chrzestnych (dzień, miesiąc, rok).
  3. Nazwiska i imiona Chrzestnych z adresem zamieszkania.
  4. Zaświadczenie z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych, że są praktykującymi katolikami oraz odbyta spowiedź (do wglądu w dzień chrztu).

Przypominamy, iż Rodzicami Chrzestnymi nie mogą być:

• niewierzący czy osoby innej wiary,
  • osoby niepraktykujące,
  • żyjący na kontrakcie cywilnym lub bez żadnego ślubu,
  • nie bierzmowani i nie posiadający świadectwa z katechezy,
  • prowadzący gorszący tryb życia.

Sakrament Chrztu świętego jest udzielany w każdą niedzielę

podczas Mszy Świętej o godz. 12.00

Konferencje dla rodziców i rodziców chrzestnych odbywają się w czwartki o po Mszy Świętej wieczorowej w kancelarii parafialnej. Zapraszamy osoby, które po raz pierwszy są rodzicami lub rodzicami chrzestnymi.

Uwaga!

Na mocy instrukcji Księdza Arcybiskupa o udzielaniu sakramentu chrztu w AL z dn. 28.04.2017 r. pkt 12, osoby żyjące w związku nieformalnym a chcące ochrzcić dziecko należy skierować najpierw na spotkania, które mają na celu ich ewangelizację. Aktualne terminy i miejsca spotkań znajdują się na stronie: misja-milosc.pl