MŁODZIEŻOWA DROGA KRZYŻOWA

W piątek, 26 marca, o godz. 19.15 Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, we współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, organizuje z rejonowymi duszpasterzami młodych Drogę Krzyżową opartą na wspomnieniach więźniów dawnego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Z powodu pandemii, w tym roku kolejny raz nie możemy spotkać się na terenie Państwowego Muzeum, ale pragniemy stworzyć możliwość upamiętnienia dzieła zrzeszającego tradycyjnie, od ponad dwudziestu lat, tysiące osób. Nabożeństwa są przygotowywane w parafiach lub na otwartej przestrzeni w rejonach duszpasterskich przez rejonowych i dekanalnych duszpasterzy młodzieży. Rozpoczniemy o godz. 19.15 łącząc się przez transmisje na żywo z Księdzem Arcybiskupem, który z terenu Majdanka, spod Pomnika Walki i Męczeństwa, pozdrowi zgromadzonych na modlitwie młodych, skieruje do nich słowo i pobłogosławi. Następnie młodzi w swoich parafiach i miejscach modlitwy odczytają przygotowane rozważania. W Lublinie transmisję nabożeństwa rozpoczniemy w parafii Matki Bożej Różańcowej. Następnie pod przewodnictwem księdza biskupa Adama Baba udamy się na modlitwę do amfiteatru w parku im. Jana Pawła II. Zachęcamy młodzież wszystkich parafii do udziału lub do organizacji w miarę możliwości modlitwy.

(Obostrzenia państwowe dotyczące uroczystości religijne do 28 marca 2021: „Jeżeli wydarzenie odbywa się na zewnątrz należy zachować dystans 1,5 m i zakryć usta i nos”.)