Droga Krzyżowa na Majdanku

Już 8 kwietnia 2022 r. na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku odbędzie się po raz 22. Droga Krzyżowa. Jej organizatorami są: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży,  Centrum Duszpasterstwa Młodzieży oraz Państwowe Muzeum na Majdanku. Tegorocznym hasłem będa słowa Ewangelii św. Jana: “Aby byli jedno”.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00. Następnie uczestnicy tradycyjnie przejdą słuchając rozważań opartych o wspomnienia byłych więźniów obozu koncentracyjnego.

W tym wyjątkowym roku ich głównym wątkiem będzie zjednoczenie w cierpieniu, które może dotknąć każdego niezależnie od pochodzenia, sytuacji życiowej, czy wieku. Konkretnym wyrazem naszej solidarności będzie prowadzenie rozważań w języku polskim i ukraińskim. Dlatego pragniemy, aby to zaproszenie dotarło do wszystkich diecezjan, a szczególnie do tych, którzy przyjęli uchodźców z Ukrainy do swoich domów, abyśmy mogli spotkać się razem z nimi na wspólnej modlitwie o pokój.