APEL DO PARAFIAN

W związku z zaostrzeniem przepisów sanitarnych, ograniczających do pięciu osób liczbę uczestników liturgii, prosimy wiernych o zastosowanie się do obowiązującego prawa. Z tej racji w naszej parafii wprowadzamy nowe zasady:

  1. Od środy 25.03 do kościoła wchodzimy tylko drzwiami przy kancelarii parafialnej.

  2. Na Msze św. będą mogły wejść jedynie osoby, które zamówiły intencje mszalne (odradzamy jednak tym, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka). Jeśli ich liczba przekroczy dopuszczalny limit, część uczestników zostanie przeprowadzona do innego pomieszczenia, gdzie będzie odprawiona dodatkowa Msza św. Pozostałych parafian zachęcamy do duchowej łączności przez transmisję w internecie.

  3. Apelujemy o zachowanie w/w przepisu także podczas nawiedzenia naszego Sanktuarium w ciągu dnia. Jeśli wchodząc do świątyni zobaczymy, że jest już dopuszczalna liczba modlących się, poczekajmy chwilę, aż któraś z osób wyjdzie, a wtedy będziemy mogli wejść do środka. Prosimy również modlących się w kościele, aby widząc oczekujących na wejście byli dla nich wyrozumiali i nie kazali im zbyt długo oczekiwać na możliwość modlitwy.

  4. Nabożeństwa wielkopostne (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale) będą dostępne dla wiernych jedynie za pomocą przekazu internetowego. Podobnie codzienny różaniec o 20.30.

  5. Informacje dotyczące spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej zostaną podane w najbliższym czasie.

Bracia i Siostry, prosimy o zrozumienie powyższej sytuacji. Nie jest ona łatwa dla nas wszystkich. My duszpasterze postaramy się uczynić wszystko, aby Wam umożliwić jak najbliższy kontakt z Panem Bogiem i Maryją. Dziś jednak, tylko dzięki roztropności i dyscyplinie uchronimy od całkowitego zamknięcia nasze świątynie. Zachęcamy Was do łączenia się z całą rodziną parafialną przez modlitwę we wspólnotach domowego kościoła i przez łącza internetowe. Zapewniamy o naszej codziennej modlitwie w Waszej intencji i o rychłe pokonanie epidemii koronawirusa.