Oaza (Ruch Światło-Życie)

Czym jest Oaza?

Słowo „oaza” oznacza miejsce na pustyni, gdzie wokół „źródła” wyrasta bujna roślinność. Podróżni zatrzymują się tam, aby się odświeżyć i nabrać sił do kolejnego etapu drogi.
Zatem wspólnota oazowa jest miejscem nabrania sił duchowych do dalszej wędrówki życiowej.

Ruch Światło-Życie jest jednym z posoborowych ruchów odnowy Kościoła katolickiego. Założycielem Oazy był Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki (1921-87).

Znak Ruchu stanowi foska, czyli skrzyżowane greckie słowa ΦΩΣ ΖΩΗ (czyt. fos-zoe), oznaczające „światło” i „życie”.

Formuła „Światło-Życie” jest przede wszystkim stylem życia, cechującym Nowego Człowieka.

Centrum Ruchu Światło-Życie znajduje się w Krościenku nad Dunajcem. Moderatorem Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Lubelskiej jest ks. Jerzy Krawczyk.

Formacja w Oazie

Obecnie Oaza proponuje konkretną formację dla wszystkich grup wiekowych – dzieci, młodzieży, studentów, dorosłych, małżeństw, rodzin, jak również kapłanów oraz członków instytutów świeckich.
Przebieg formacji w oazie polega na pracy w ciągu roku podczas spotkań formacyjnych w parafii, które doprowadzają do głębszego przeżycia 15-dniowych rekolekcji w wakacje.

Oaza w naszej parafii

(od 2 do 5 klasy szkoły podstawowej)
an. Julia Stawińska, an. Tomasz Górecki

salka oazowa

(od 6 do 8 klasy szkoły podstawowej)
an. Gabrysia Bonecka

salka lektorów

Spotkania są w wybrane soboty o g. 14:00 w salce oazowej oraz salce lektorów,
a dokładny harmonogram naszych spotkań w roku formacyjnym 2023/24 jest poniżej:

Na naszych spotkaniach najważniejsze dla nas jest to, by poprzez zabawę, integrację, radość, zawiązane przyjaźnie, atrakcje, warsztaty i modlitwę uczestnicy mogli bliżej poznawać Pana Boga i dążyli do stawania się dojrzałymi chrześcijanami.

Zapraszamy do obserwowania Facebooka naszej Oazy i Instagrama naszej parafii 😊

Facebook @OazaMBRLublin