Miasto Dawida

Początki Wspólnoty „Miasto Dawida”:  
Nasza historia sięga kolędy stycznia 2012 roku, kiedy to ks. Krzysztof Flis – założyciel Wspólnoty i nasz pierwszy kapłan – znalazł w czasie prowadzenia jej potwierdzenie, że jest w parafii potrzeba powołania wspólny charyzmatycznej kierowanej do osób dorosłych (małżeństw i osób samotnych). Po rozeznaniu tej potrzeby Wspólnotę powołał do życia ks. Krzysztof z Joanną Wąchałą – osobą, która miała kilkunastoletnie doświadczenie w Odnowie w Duchu Św. i służyła Księdzu pomocą w pierwszym etapie funkcjonowania Wspólnoty. Oczywiście było to za zgodą i błogosławieństwem ówczesnego ks. Proboszcza – Józefa Dziducha
 
Wiosną 2012 roku zaczęły odbywać się pierwsze spotkania, w których początkowo uczestniczyło siedem osób wraz z Księdzem Krzysztofem. Był to czas cieszenia się mocą uwielbienia i działania Ducha Świętego. Czas poznawania się i budowania relacji jako wyjątkowa i powołana przez Pana rodzina.
 
W sierpniu w niemal całym startowym składzie uczestniczyliśmy w rekolekcjach wakacyjnych w Ustroniu, na które zaprosiła nas zaprzyjaźniona wspólnota „Miasto na Górze” z Bielska-Białej. Był to czas pełen radości z pogłębiania się naszych więzi oraz rozeznawania czego Bóg od nas oczekuje. 
Jednym z pragnień, jakie przywieźliśmy z rekolekcji była chęć zorganizowania Seminarium Odnowy Wiary w naszej parafii. Zaprosiliśmy do poprowadzenia go wyjątkowego człowieka – Witka Wilka z Otwocka, który jesienią 2012 roku przez osiem kolejnych niedziel głosił nam swoje konferencje, pokazywał drogę do Boga i posługiwał nam ze swoją wspólnotą SNE z Otwocka. Na pierwsze spotkanie Seminarium przyszło 180 osób. Po zakończeniu cyklu spotkań do naszej Wspólnoty dołączyło ponad 40 osób – w większości małżeństw z dziećmi. Dołączyli do nas ludzie aktywni zawodowo, pełni różnych pasji i doświadczeń. Pan bardzo nam pobłogosławił!
Od tego czasu podzieliliśmy się na grupy dzielenia i diakonie rozpoczęliśmy działania jako Wspólnota Charyzmatyczna, która spotyka się regularnie, aby uwielbiać Boga, dzielić się doświadczeniem żywej wiary w Jezusa oraz wspólnie sobie pomagać i cieszyć się sobą na co dzień. Szczególną troską otaczamy naszych najmłodszych starając się od pierwszych lat ich życia rozwijać w nich miłość do Pana Jezusa.
 
Dziś jednoczymy  wokół Pana ok. 70 osób od niemowląt po osoby na emeryturze, jesteśmy silni naszą różnorodnością osób samotnych jak i małżeństw. Można by w tym miejscu opisać wiele błogosławieństw jak i trudów jakie doświadczyliśmy od czasu pierwszych miesięcy naszego istnienia. Ważniejsze od tego jest to co przez te lata Pan uczynił w naszych sercach, jak nas przemienił i co czyni dziś.

Wszystkich zainteresowanych nasza wspólnota  zapraszamy na stronę

oraz
naszego Facebooka

Opiekun – ks. Artur Hodur