Legion Maryi

Legion Maryi w parafii założono w 1996 r. Jest on wspólnotą, która pod przewodnictwem Maryi Niepokalanej wspiera wszelkie działania Kościoła. Za patronkę obrał sobie Matkę Bożą Różańcową, która widnieje na specjalnie wykonanym proporcu Legionu. Święto patronalne przypada 7 października, w uroczystość Matki Bożej Różańcowej.

Formacji legionowej służą cotygodniowe spotkania wspólnoty, a duchowość i cel działania Legionu Maryi najkrócej można określić słowami: modlitwa i działanie.

Legioniści starają się aktywnie uczestniczyć w życiu parafii. Wykonują prace stałe oraz te wyznaczone przez ks. Proboszcza. Dbają także o rozwój własnego życia duchowego poprzez udział w rekolekcjach legionowych i dniach skupienia. Nad wewnętrznym rozwojem legionistów i ich pracą czuwa kierownik duchowy. Obecnie naszym opiekunem jest ks. Proboszcz, Marek Warchoł.

Członkiem Legionu Maryi może być każdy katolik prowadzący życie chrześcijańskie. Jeśli Maryja jest kimś szczególnym i ważnym w Twoim życiu, zapraszamy Cię do Legionu Maryi. Spotkania wspólnoty odbywają się w każdy piątek, po wieczornej Mszy św., ok. godz. 19.00, w sali Betania.

Zapraszamy!