05.05.2024r. VI Niedziela Wielkanocna „B”

• W maju Papież Franciszek zachęca do włączenia się w modlitewną intencję, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

• W środę 08.05 przypada uroczystość św. Stanisława BM – patrona Polski. Msze święte będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Jest to dzień imienin Pasterza naszej Archidiecezji, Arcybiskupa Stanisława Budzika. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

• W najbliższy czwartek 9 maja o godzinie 19.00, wraz z parafią św. Rodziny zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła. W tym roku do czternastu stacji spotkań ze Zmartwychwstałym Chrystusem wyruszymy z kościoła św. Rodziny. Przejdziemy przez wąwóz i zakończymy nabożeństwo w naszym kościele Apelem Maryjnym. Tradycyjnie prosimy poszczególne wspólnoty o przygotowanie wystroju oraz wyznaczenie jednej osoby do czytania rozważań przy stacjach od ósmej do czternastej. Przypominamy o zabraniu z domów świec i lampionów.

• W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym zapraszamy na koncert „Byśmy się wzajemnie miłowali” w wykonaniu chóru Cum Sanctis.

• Rozpoczęliśmy przygotowania do tegorocznej PARAFIADY, która odbędzie się w niedzielę 16 czerwca.. Dziękujemy za pierwsze dary na ten cel. Liczymy, jak co roku na sponsorów, którzy pomogą ufundować nagrody dla uczestników przewidzianych konkursów.

• Informujemy o możliwości skorzystania z darmowych porad prawnych. Prawnicy przyjmują: we wszystkie czwartki oraz w ostatni wtorek miesiąca od 17.00 do 18.00 w sali nr 5 w dolnej kondygnacji kościoła (wejście od strony biblioteki).

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W naszym Sanktuarium odprawiane są codziennie, bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

• W dniach 7-8 czerwca Legion Maryi organizuje autokarową pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Limanowej, Starego Sącza i Czarnego Potoku. Zgłoszenia pod telefonem 783 771 248 (dostępny w biuletynie i na tablicy ogłoszeń). Jednocześnie zapraszamy na spotkania Legionu Maryi, w każdy piątek, po Mszy św. wieczornej do sali Betania.

• Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Jordanii (19-26 września 2024r). Program pielgrzymki znajdziemy w gablocie ogłoszeń i na stronie parafialnej.

• Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć na stolikach za ławkami.

• Dziękujemy za dobrowolne ofiary na cele kultu i potrzeby parafii. W minionym tygodniu wpłynęło 719 zł. Bóg zapłać darczyńcom!

• Rozpoczynamy kolejny kurs przedmałżeński. Pary zainteresowane zapraszamy na pierwszą naukę w środę 15.05 o godz. 19.00. Zbiórka w hallu przy zakrystii.

• Uczniom klas siódmych z naszej parafii przypominamy, że w niedzielę 19 maja o godz. 18.00 rozpoczniemy przygotowania do przyszłorocznego bierzmowania. Aby dołączyć do grupy należy w zakrystii lub kancelarii pobrać i wypełnić deklarację kandydata.

• W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Marianna Paprocka (l.72). Polecajmy zmarłą Bożemu miłosierdziu.