XVII NIEDZIELA ZWYKŁA-24.07.2016 - KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Będzie można nabyć Książeczkę-modlitewnik kierowcy i breloczek z wizerunkiem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. W tym dniu składamy dary do puszek dla MIVA Polska, na środki transportu dla Misji.
2. Trwamy w klimacie DDM, przygotowujących młodzież zarówno polską jak i innych narodów, w naszej Parafii młodzież z Francji, do spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem w Krakowie. Na Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 mamy możliwość wysłuchania świadectw gości z Tuluzy i rodzin przyjmujących gości.
3. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za tę łaskę, za możliwość wzajemnego duchowego ubogacania się. Dziękujemy wspaniałej, rozmodlonej młodzieży z Francji za świadectwo wiary.
4. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły młodych z Tuluzy i ofiarnie troszczą się o nich, cierpliwie znosząc zmiany programowe i niezawinione spóźnienia gości.
5. Dziękuję parafialnemu sztabowi, pracownikom za wielkie zaangażowanie w przygotowanie Parafii do przyjęcia młodzieży z Tuluzy i P. Jadwidze Leleń, przewodniczącej sztabu, która od 3 lat uczestniczy w programie przygotowującym to wielkie święto młodzieży w naszej parafii. Dziękuję kapłanom za bycie i pomoc niesioną wobec pielgrzymów. Dziękuję Parafianom za dary rzeczowe i pieniężne na ten cel.
6. Dziękujemy za liczny i czynny udział na Arena – LublinMyślę, że było warto to przeżyć.
7. Wszystkich parafian zapraszamy dziś jeszcze na blok ewangelizacyjny od godz. 15.00 oraz wspólny piknik z gośćmi z Francji od godz. 18 w parafialnym ogrodzie oraz na słodki i nie tylko poczęstunek. Czas, szczególnie ten radosny, szybko mija, już jutro o godz. 8.30 pożegnamy naszych gości, udadzą się oni do Krakowa.
8. Wyjazd naszycpielgrzymów do Częstochowy na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem 28 lipca będzie o godz. 2.00 nad ranem i do Krakowa 31 lipca także o godz. 2.00 nad ranem z parkingu kościelnego.

Wstęp wolny bez wejściówek jest na plac przed szczytem jasnogórskim od strony  ul. 7 kamienic oraz od Rynku Wieluńskiego /po przeciwnej stronie placu jasnogórskiego/. Można wnieść leki, 1,5 l. wody w naczyniu plastikowym, małe krzesełko, mały plecak.

9. W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY:
➢ Poniedziałek (25.07)- Św. JAKUBA Ap, święto liturgiczne
➢ Wtorek (26.07)- Św. Rodziców NMP Joachima i Anny ., wspomn.
➢ Czwartek (28.07) - Każdego 28 dnia  miesiąca pamiętajmy o modlitwie  za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego
➢ Piątek (29.07) - Św. Marty, wspomn.
10. Kancelaria w wakacje czynna: od g. 16 - 17.30 (poniedziałek - piątek), w sobotę od g. 9-10. Msze św. w czasie wakacji: niedziela:7; 9; 10.30; 12; 18Nie ma Mszy św. o 16.30W tygodniu700 i 1800.
11. Spowiedź codziennie od 6.45 – 7.00, od 17.30 – 18.00 i na prośbę po Mszy św.
12. Pielgrzymka LM do Sanktuariów Diecezji Rzeszowskiej: Cmolas, Ostrowy Tuszowskie, Borek Stazry, Hyżne i Terliczka. Zapisy; Anna tel. 783 771 248, - 60 zł.
13. 3 sierpnia wyruszy 37 Piesza Pielgrzymka Lublin - Jasna Góra, Uwierzcie w Ewangelię, zapisy w kancelariiKoszt pielgrzymki 75 zł. ze specjalną ofertą dla rodzin: za 2 osoby z rodziny 120 zł; za 3 osoby i więcej 160 zł. Dla bezrobotnych i mniej zamożnych opłata wynosi 50 zł. Osoby, które nie mogą wybrać się na pielgrzymkę, mogą opłacić pielgrzymkę tym, którzy są w trudnej sytuacji materialnej w ramach Funduszu „Idę z Tobą”. Zapisy w kancelarii i w zakrystii, jest możliwość korzystania z Funduszu.
14. Porady prawne w poniedziałki, o godz. 17.00 – Kancelaria nr II.
15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary na kościół, wpłacone na konto i w kancelarii: szczegóły podamy za tydzień w gazetce.
16. Osoby lub grupy osób zainteresowane fundacją witraży z Kaplicy św. Józefa proszone są o kontakt z Ks. Proboszczem w celu omówienia szczegółów.

"Dlaczego, Panie, ja nie miłuję cierpienia? Dlatego, że Ciebie nie miłuję należycie. Gdybym Ciebie bardziej kochał, na pewno znosiłbym cierpienia moje z żywszą wiarą, głębszą pokorą, z silniejszą ufnością i miłością."

3. Radca prawny – każdy poniedziałek i czwartek miesiąca, godz. 17.00, Kancelaria II