Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Obraz
Obraz

Ogłoszenia parafialne

 

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26.04.2015 - KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. IV Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Tegoroczny, 52 tydzień modlitw (26 kwietnia – 2 maja 2015 r.) przebiegać będzie pod hasłem: Powołania a świętość: poruszeni Pięknem (Evangelii Gaudium).
2. Ostatnia niedziela kwietnia to zatwierdzony w kalendarzu duszpasterskim Konferencji Episkopatu Polski:DZIEŃ SZCZEGÓLNEJ MODLITWY ZA KIEROWCÓW I WSZYSTKICH PORUSZAJĄCYCH SIĘ PO DROGACH.
3. Po każdej mszy św. zbiórka darów do puszki dla Sowiło Kornelii na dofinansowanie operacji. Dziewczynka od urodzenia jeździ na wózku (mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe). Bóg zapłać za DAR SERCA!
4. Za tydzień zbiórka do puszek na Pomnik Pamięci Ofiar Tragedii Smoleńskiej. 
5. Po Mszy św. o 16.30 mieszkańcy Perłowej 4, aby przeniosą peregrynujący obraz MB Częstochowskiej do swojego bloku. Kustoszami są Państwo Zofia i Jerzy Sujkowie.
6. Dziś wieczorem zapraszamy na uroczysty koncert ZAWSZE Z NAMI w I rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II, o godz.19.00 w naszym kościele. Wystąpi ok. 200 artystów: Chóry „Śpiewającej Polski” i Orkiestra Symfoniczna Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia.

W programie m.in. Missa pro Sancte JP II Marka Stefankiewicza, więcej na plakacie.

7. W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY
• Środa (29.04) – Św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. dK, Patronki Europy
• Piątek (1.05) – św. Józefa Rzemieślnika, wspomdowolne – udzielono dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek – 1 maja 2015
• Sobota (2.05) - Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. będą o 7.00, 9.00, 18.00, Dzień modlitw w intencji rodaków na emigracji – uroczystość przeniesiona z niedzieli (3.maja)
8. W tym tygodniu: I piątek – z dodatkową Mszą św. o 16.30, spowiedź o 7.00, 16.00 i od 17.45; I sobota –Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o 7.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 9.00.
9. NABOŻEŃSTWO MAJOWE przez cały miesiąc po mszy św. wieczornej - 18.30. Zapraszamy!
10. 14 maja br. odbędzie się dla całego miasta nabożeństwo DROGA ŚWIATŁA Via Lucis” – które rozpocznie się o godz. 20 kościele  Św. Rodziny i będzie przebiegać szlakiem MBL (przez wąwóz) - do naszego kościoła Matki Bożej Różańcowej, zakończy się Apelem. Modlitwom przewodniczyć będzie ABP Stanisław Budzik.
11. Bierzmowanie będzie 8 maja, na Mszy św. o godz. 18.00
12. I Komunii św. dla kl. III będzie w niedzielę, 17 maja o godz. 9.00 i 10.30.
13. I Komunia św. dla dzieci z obecnej klasy II będzie 15 maja 2016 roku.
14. 28 kwietnia o godz. 18 koncert pamięci na KUL-u ku czci Św. JPII
15. Istnieje możliwość przyjmowania komunii św dla chorych na celiakię i będących na diecie bezglutenowej.
16. Konferencje dla narzeczonych w każda środę o 19.00.  29. kwietnia KONFERENCJA nr II.  
17. W każdą niedzielę o godz. 19.15 zapraszamy na katechezy SEMINARIUM ODNOWY WIARY.
18. Składamy serdeczne podziękowanie za DAR: na stacje DROGI KRZYŻOWEJ – jedna z Rodzin ufundowała 6 stacji: od VII do XII. (Już ufundowano stacje: I, II, III, V i VI i częściowo XIII. Czekają stacje: IV i XIV); PRACE WEWNĄTRZ KOŚCIOŁA: Bezimienna = 200. Serdeczne Bóg zapłać!
19. Dziękujemy Pani Annie Denysiuk za dar pięknych krzewów bukszpanu.

 

Parafialne konto BPS S.A. O/Lublin: 15 1930 1709 2001 0009 0476 0001

 

Myśl dnia
"Zazwyczaj cierpienie wypędza i pożera radość, jeżeli się cierpi bez celu. Cierpienie zaś w intencji dobrej rodzi najpiękniejszą, najczystszą i najtrwalszą radość, jaką mieli męczennicy."

Bł. Ks. Michał Sopoćko

Kalendarz
W parafii

Posługi aktualnie świadczone
przy Parafii Matki Bożej Różańcowej


1. Stowarzyszenie Ochrony i Pomocy Rodzinie „SOPRA” świadczące bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, rodzinom oraz dzieciom i młodzieży z rodzin alkoholowych a także pomoc rodzicom mającym kłopoty w kontaktach z własnymi dziećmi.

więcej

2. Stop Bezprawiu dla osób poszkodowanych przez instytucje powołane do egzekwowania prawa - w ramach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Organa Sprawiedliwości – porady w poniedziałek, 17-18, tel. 723 044 113; www.stopbezprawiu.org

- sala Jerycho

3. Radca prawny – terminy podawane są w niedzele

 - Kancelaria nr II

4. Grupa AA "Bursztynowa" miting AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca miting otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki. 

  Serdecznie zapraszamy

  ZAPROSZENIE

              Serdecznie zapraszamy osoby pragnące posłuchać doświadczeń trzeźwiejących alkoholików na organizowane przez Służby Intergrupy AA „Królewska” mityngi spikerskie, będące jedną z form niesienia posłania alkoholikowi, który wciąż jeszcze cierpi. Działania powyższe są podyktowane troską o wszystkie Przyjaciółki i Przyjaciół mających problem z alkoholem.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w tych spotkaniach.

Poniżej podajemy termin najbliższego mityngu spikerskiego:

  • 24 kwietnia 2015 r. – spikerem będzie Andrzej  AA z Lublina.
  • początek spotkania  o godzinie 17:00;

Spotkania w ramach mityngów spikerskich Intergrupy AA „Królewska” odbywają się, w każdym miesiącu, w sali spotkań Grupy AA BURSZTYNOWA, Dom Parafii Matki Bożej  Różańcowej (sala „Betania" – wejście od strony biblioteki), ul. Bursztynowa 20 w Lublinie.

Mityng spikerski AA to mityng otwarty, dostępny dla każdego zainteresowanego programem zdrowienia z alkoholizmu Anonimowych Alkoholików tzn. dla osób uzależnionych, jak i współuzależnionych i przyjaciół. Podczas mityngu jeden alkoholik mówi o swoim życiu. Mityng spikerski jest świadectwem o rozwoju choroby i jej konsekwencjach, a przede wszystkim świadectwem o procesie wychodzenia z choroby i zdrowienia. Po zakończeniu wypowiedzi spikera można zadawać pytania. My alkoholicy dzięki takim mityngom ustrzegamy się od wielu błędów w trzeźwym życiu. Często korzystamy z podpowiedzi spikerów.

„Jestem odpowiedzialny, gdy ktokolwiek i gdziekolwiek potrzebuje pomocy. Chcę aby była do niego wyciągnięta pomocna dłoń AA”.

  Z pozdrowieniami Pogody Ducha

Organizator mityngu spikerskiego                                             Rzecznik Intergrupy AA „Królewska”

                   Robert AA                                                                                    Mariusz AA

więcej

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mitingi w każdy wtorek, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Miting otwarty - ostatni wtorek miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła, przekazanej do dyspozycji w/w stowarzyszeń i instytucji. Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi.
Z pomocy specjalistów korzystamy anonimowo i bezpłatnie.

e-informacje
e-parafia

 

 

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Lublin 20-576

ul. Bursztynowa 20

tel.  81 527 10 57