Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Obraz

Ogłoszenia parafialne

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.10.2014 - KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE   

1.    Dzisiaj w archikatedrze i kościołach pobłogosławionych oraz w kościołach dedykowanych zwanych dawniej konsekrowanymi, których data poświęcenia jest nieznana obchodzona jest UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA.  

2.    W związku z 300. rocznicą powstania MSD w Lublinie, w dn. 24-26 października, odbyły się centralne obchody jubileuszowe, w piątek, liturgii o g. 19.00 w Archikatedrze Lubelskiej przewodniczył Prefekt Kongregacji Nauki Wiary Gerhard Ludwig Müller, w sobotę Nuncjusz Apostolski w Polsce, Abp Celestino Migliore, dziś o 11.30(kościół seminaryjny) Bp Jan Sobiło, z Diecezji Charkowsko-Zaporoskiej. 

3.     Gościmy dziś KS. ADAMA PRZYWUSKIEGO - proboszcza parafii i kustosza – SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LATYCZOWSKIEJ KRÓLOWEJ PODOLA I WOŁYNIA, Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Latyczowie na Ukrainie. Dziękujemy za obecność. 

Do naszego sanktuarium przychodzą pielgrzymi, byli: podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Roztocze”, 11 osobowa grupa sióstr Józefitek z Radnej Góry, rodziny z Puław i inni z lubelskich parafii.

4.    Nabożeństwo Różańcowe trwa do końca października, jest o g. 17.20, z udziałem pielgrzymów z Parafii: pon. – Św. Teresy; wt. – św. Mikołaja; Śr. – Św. Michała Arch. czw. – Nawrócenia św. Pawła.

5.W NADCHODZĄCYM TYGODNIU OBCHODZIMY  

¨ Wtorek (28.10) – ŚW. SZYMONA I JUDY TADEUSZA, APP., święto liturgiczne

¨ Sobota, 1 listopada - Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele będą o: 700, 900, 1030 i 1800.

¨ Niedzielę, 2 listopada – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH-Dzień Zaduszny.

6.    To dwudniowe święto ma swoją bogatą tradycję. Jest to wyraz naszej wiary w świętych obcowanie oraz poszanowanie dla dzieła, jakie budowali za życia i wiarę w to, że nie żegnamy się na zawsze.

     Szczególną formą pomocy naszym zmarłym są ofiarowane za nich odpusty. W tym celu należy: nawiedzić pobożnie cmentarz i pomodlić się za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada lub nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę w dzień Wszystkich Świętych lub w Dzień Zaduszny spełniając następujące warunki: być w stanie łaski uświęcającej, nie mieć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św. i odmówić modlitwę według intencji Ojca Świętego. 

     W tych dniach nie zapominajmy również o wszystkich bezimiennych ofiarach systemów totalitarnych XX-go wieku. Zapalmy znicze, żywe świadectwo tego, że pamięć o tamtych wydarzeniach nie wygasła.

7.    W regaliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki z datą, na wypominki za naszych zmarłych. Proszę je wypełnić i złożyć do odpowiedniej skrzynki w naszym kościele. Będą czytane, zaznaczonego dnia, w czasie modlitwy różańcowej o 17.20.
8.    W dniach: 31 stycznia do 7 lutego 2015 roku z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka do Ziemi Świętej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń, w gazetce parafialnej lub u ks. Tomasza.
9.    Zachęcamy do nabycia miesięcznika: Cuda i łaski Boże, (cena 3,50) temat tego nr - cuda różańcowe.
10.    W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, 22 października br., zainaugurowano comiesięczne spotkania Szkoły Modlitwy Różańcowej dla Młodych. Odbywać się one będą w każdą drugą środę miesiąca o godz. 19:00 w kościele pw. Świętego Ducha w Lublinie. Nauczanie prowadzi ks. dr Wojciech Rebeta – ojciec duchowny lubelskiego seminarium duchownego. Następne spotkanie Szkoły Modlitwy Różańcowej dla Młodych odbędzie się 12 listopada br. (druga środa miesiąca), o g. 19.00 w kościele pw. Świętego Ducha w Lublinie.
11.    Polecamy film „MATTEO” o włoskim zakonniku i egzorcyście, który zmarł 1616 r. lecz wciąż egzorcyzmuje, przy tablicy jego grobu dochodzi do licznych uzdrowień. Projekcja w kinie Bajka od 31.10.2014.
12.    W związku z nadmiernie częstym zakorkowaniem ul. Sowińskiego o i ul. Narutowicza, informuję naszych Parafian, że w internecie można zapoznać się z propozycjami dr inż. Antoniego Jakóbczaka.
13.    35 Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej im H. Łopacińskiego w Lublinie przy naszym sanktuarium zaprasza na koncert zaduszkowy słowno-muzyczny „ Śpieszmy się kochać ludzi …” - 28 X, g. 16.00.
14.    Porady prawnika w każdy czwartek, g. 17.00, Kancelaria II.
15.    Komunikat A/A w gablocie i na www parafii. 31 października 2014 r.  – spikerem będzie Krzysztof AA (Grupa AA „KOALA” z Jaszczowa), początek spotkania o godzinie 17:00; Spotkania w ramach mityngów spikerskich Intergrupy AA „Królewska” odbywają się, w każdym miesiącu, w sali spotkań Grupy AA BURSZTYNOWA, Parafia MB Różańcowej (sala „Betania" – od strony biblioteki), ul. Bursztynowa 20.
16.      Składamy serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom za dary przekazane na rzecz kościoła: Agatowa 14/35= 50; Bursztynowa 24/51= 50;

 

 

BPS S.A. O/Lublin: 15 1930 1709 2001 0009 0476 0001

 

Myśl dnia
"O Stwórco mój i Panie, wszędzie widzę ślady, Twej ręki i pieczęć Twego miłosierdzia, które otacza wszystko co jest stworzone. O mój Stwórco najlitościwszy, pragnę Ci złożyć cześć w imieniu tych wszystkich starzeń i tworów, bezdusznych, wzywam cały wszechświat da uwielbienia miłosierdzia Twego. O, jak wielka jest dobroć Twoja Boże.(Dz 1749)"

Św. Faustyna

Kalendarz
W parafii

Posługi aktualnie świadczone
przy Parafii Matki Bożej Różańcowej


1. Stowarzyszenie Ochrony i Pomocy Rodzinie „SOPRA” świadczące bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, rodzinom oraz dzieciom i młodzieży z rodzin alkoholowych a także pomoc rodzicom mającym kłopoty w kontaktach z własnymi dziećmi.

więcej


2. Stop Bezprawiu dla osób poszkodowanych przez instytucje powołane do egzekwowania prawa - w ramach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Organa Sprawiedliwości – porady w poniedziałek, 17-18, tel. 723 044 113; www.stopbezprawiu.org

- sala Jerycho

3. Radca prawny – terminy podawane są w niedzele

 - Kancelaria nr II

 

4. Grupa AA "Bursztynowa" miting AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca miting otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki. 

     Pomagając innemu alkoholikowi – pomagasz sobie  !!!

 

ZAPROSZENIE - INFORMACJA

              Serdecznie zapraszamy osoby pragnące posłuchać doświadczeń trzeźwiejących alkoholików na organizowane przez Służby Intergrupy AA „Królewska” mityngi spikerskie, będące jedną z form niesienia posłania alkoholikowi, który wciąż jeszcze cierpi. Działania powyższe są podyktowane troską o wszystkie Przyjaciółki i Przyjaciół mających problem z alkoholem.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w tych spotkaniach.

Poniżej podajemy termin najbliższego mityngu spikerskiego:

  • 31 października 2014 r.    – spikerem będzie Krzysztof AA

         (Grupa AA „KOALA” z Jaszczowa),  początek spotkania o godzinie 17:00;

Spotkania w ramach mityngów spikerskich Intergrupy AA „Królewska” odbywają się, w każdym miesiącu, w sali spotkań Grupy AA BURSZTYNOWA, Dom Parafii Matki Bożej           Różańcowej (sala „Betania" – wejście od strony biblioteki), ul. Bursztynowa 20 w Lublinie.

„Jestem odpowiedzialny, gdy ktokolwiek i gdziekolwiek potrzebuje pomocy. Chcę aby była do niego wyciągnięta pomocna dłoń AA”.

  Z pozdrowieniami Pogody Ducha

Organizator mityngu spikerskiego                                             Rzecznik Intergrupy AA „Królewska”

                   Robert AA                                                                                    Mariusz AA

więcej

 

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mitingi w każdą środę, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Miting otwarty - I środa miesiąca.

 
Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła, przekazanej do dyspozycji w/w stowarzyszeń i instytucji. Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi.
Z pomocy specjalistów korzystamy anonimowo i bezpłatnie.

e-informacje
e-parafia

 

 

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Lublin 20-576

ul. Bursztynowa 20

tel.  81 527 10 57