Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Obraz
Obraz

Ogłoszenia parafialne

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.09.2017 KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada 78 r. napadu Rosji na Polskę. Z racji dnia modlitw za pomordowanych i więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku jest Msza o g. 10.00 w kościele parafialnym św. Maksymiliana Kolbego. O g. 12.00 – Modlitwa za ofiary i byłych więźniów na terenie obozu na Majdanku.
2. Dzisiaj na Mszy św. o 12.00 u stóp MB Latyczowskiej, zgromadzą się pary małżeńskie świętujące swój jubileusz we wspólnocie. Czcigodnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia: długich lat życia w jak najlepszym zdrowiu, w zgodzie i pomyślności, aby płomień Waszej miłości nigdy nie słabnął, a Wasze rodziny wzrastały szczęśliwie w jego cieple pod opieką Matki Bożej Latyczowskiej 
3. Jutro po Mszy o godz. 19. spotkanie RADY PARAFIALNEJ I LIDERÓW GRUP, w Betanii. 
4. W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY:
♦ Poniedziałek (18.09)- ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, z., Patrona Polski, święto liturgiczne 
♦ Środa (20.09) – Św. Andrzeja Kim Taegonprb., Pawła Hong i Tom., mm., wspom.
♦ Czwartek (21.09) – ŚW MATEUSZA, Ap., Ew., święto liturgiczne
♦ Sobota (23.09) – Św. Pio z Pietrelcinyprb., wspomMożemy złożyć intencje na Mszę św. zbiorową.
5.  Spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie 23.09., g. 10.00. w kościele. Do sakramentu przystępujemy w parafii zamieszkania. Zapraszamy po deklaracje, podpisane przynosimy na pierwsze spotkanie. 
6. 23 września (sobota), o godz. 14.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych z Ks. Damianem w dolnej kaplicy. 
7. W niedzielę 24 września po Mszy św. o 10.30 poświęcenie tornistrów dzieci kl. I.
8. W środę o 19.00 II konferencja dla narzeczonychKonferencja przedchrzcielna w czwartki o g. 19. 
9. Powstaje w naszej parafii Młodzieżowe Koło Różańcowe. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. 
10. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartki po mszy św. wieczorowej. 
11. Rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o stypendium Funduszu Stypendialnego im. Abp Józefa Życińskiego „Świadkowie Bożego Piękna” na nowy rok szkolny (akademicki) 2017/2018. Więcej informacji, warunki przyznawania stypendium i wymagane dokumenty: www.cjp2.pl/stypendia
12. PORADY PRAWNE w poniedziałek, godz. 17.00, kancelaria II. 
13. Znaleziono kartę parkingową, odbiór w kancelarii. 
14. Siostry urszulanki proszą o głos dla projektu D-17 z grupy projektów obywatelskich - REMONT SZKOŁY SIÓSTR URSZULANEK W LUBLINIE, głosowanie w dn. 23.09 -10.10.2017.
15. Za tydzień będziemy gościć ks. prof. dr hab. Czesława Krakowiaka. Wygłosi słowo Boże oraz zachęci do nabycia swojej książki: Sanktuaria i pielgrzymki.
16. Za tydzień przed naszym kościołem wolontariusze ze Stowarzyszenia Solidarności Globalnej w Lublinie będą prowadzić solidarnościową akcję. Zorganizują zbiórkę do puszek i kiermasz pamiątek. Zebrane pieniądze będą wsparciem lubelskich działań na Kubie. Po pierwsze wolontariusze organizują tam pomoc Kubańczykom poszkodowanym przez huragan Irma, a po drugie – w październiku jadą na Kubę. Podczas trzymiesięcznej misji jedna z wolontariuszek będzie wspierać działania kubańskiego Kościoła w jego pracy ewangelizacyjnej i charytatywnej. Zachęcamy do wsparcia. 
17. W ramach Narodowego Kongresu Trzeźwości, w sobotę 23 września, w Warszawie na Placu Piłsudskiego odbędzie się Piknik edukacyjny "Świadek Wolności", a wraz z nim rozpoczęcie kampanii społecznej "Nie piję bo kocham". Będzie wiele koncertów i ciekawych spotkań. Więcej informacji znajduje się tutajhttps://www.facebook.com/niepijebokocham/ Ruch Światło-Życie, organizuje wspólny wyjazd do Warszawy.
18. Z Rzymu nasz diakon Michał serdecznie pozdrawia i dziękuje Parafianom za wsparcie na wyjazd wraz z kolegami do Rzymu i Watykanu. Modlili się za Parafian i Parafię przy grobach Św. Piotra i św. JP II.
19. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary na kościół, wpłacone na konto i w kancelarii: Bursztynowa 32/72 = 100; Jubilaci M i W = 50; Michaś z Bursztynowej 29 = 100;Wyżynna 17/32 = 100; 

Przypominamy!!!  Uroczystości Maryjne w naszej Parafii. W dniu 7 października (sobota) na Eucharystii o godz. 11.00, nastąpi ogłoszenie naszego kościoła sanktuarium Maryjnym. Uroczystościom będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.  Będą obecni nasi Biskupi. Uroczystości poprzedzą rekolekcje w dn. 5-6.10.2017 r. Serdecznie zapraszamy Parafian i Waszych Gości. 

Konto parafialne- BPS S.A. O/Lublin: 15 1930 1709 2001 0009 0476 0001 - Bóg zapłać!

Myśl dnia
"Pielgrzymka zawsze była ważnym wydarzeniem w życiu chrześcijan, przybierając w kolejnych epokach różne formy kulturowe. Jest symbolem indywidualnej wędrówki człowieka wierzącego śladami Odkupiciela: jest praktyką czynnej ascezy i pokuty za ludzkie słabości, wyraża nieustanną czujność człowieka wobec własnej ułomności i przygotowuje go wewnętrznie do przemiany serca"

Św. Jan Paweł II

Kalendarz
W parafii

Posługi aktualnie świadczone
przy Parafii Matki Bożej Różańcowej


1. Stowarzyszenie Ochrony i Pomocy Rodzinie „SOPRA” świadczące bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, rodzinom oraz dzieciom i młodzieży z rodzin alkoholowych a także pomoc rodzicom mającym kłopoty w kontaktach z własnymi dziećmi.

więcej

2. Stop Bezprawiu dla osób poszkodowanych przez instytucje powołane do egzekwowania prawa - w ramach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Organa Sprawiedliwości – porady w poniedziałek, 17-18, tel. 723 044 113; www.stopbezprawiu.org

- sala Jerycho

3. Radca prawny – każdy poniedziałek miesiąca, godz. 17.00, Kancelaria II

( z wyjątkiem dni swiątecznych)

4. Grupa AA "Bursztynowa" mityng AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca mityng otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki. 

  Serdecznie zapraszamy

  więcej

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mityngi w każdy wtorek, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Mityng otwarty - ostatni wtorek miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła. 

Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi świeckich.
Z pomocy specjalistów korzystamy anonimowo i bezpłatnie.

e-informacje
e-parafia

 

 

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Lublin 20-576

ul. Bursztynowa 20

tel.  81 527 10 57