Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Obraz
Obraz

Ogłoszenia parafialne

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.06.2016 -  KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Gościmy Dyrektora administracyjnego KS. GRZEGORZA ZADROŻNEGO
2. Msza św. o godz. 12.00 – Prymicje Neoprezbitera Emila Skrobowskiego, Eucharystię uświetni śpiew chóru Cum Sanctis, zapraszamy na koncert po tej Mszy św.
3. W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY
➢ Wtorek (21.06) – Św. Alojzego Gonzagi, b., wspomn
➢ Piątek (24.06) – NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA, uroczystość
✓ W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
✓ W piątek jest zakończenie roku szkolnego: I - Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II będzie mieć Mszę św. o g. 8.00,       II - Szkoła Montessori z ul. Wyżynnej o godz. 9.30.  
4. Papież Franciszek będzie na Jasnej Górze 28 lipca 2016. Po osobistej modlitwie papieża przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej, o godz. 10.30 rozpocznie się Msza św. na Szczycie Jasnogórskim, która stanowić będzie uwieńczenie narodowego dziękczynienia za chrzest Polski w 1050 rocz.
5. Jest możliwość zorganizowanego wyjazdu autokarem lub pociągiem specjalnym na spotkanie z Ojcem Świętym w Częstochowie 28 lipca. Wierni, którzy wezmą udział w uroczystościach, zgromadzą się w sektorach na placu przed Szczytem Jasnogórskim, w parkach przy błoniach, w III Alei NMP i na placu Biegańskiego. Sektory te będą nagłośnione i wyposażone w telebimy, co zapewni łączność z miejscem sprawowanej liturgii na Szczycie. Do tych miejsc nie są przewidywane karty wejściowe. 
6. Ponadto jest możliwość zorganizowanego wyjazdu na pożegnalne spotkanie z papieżem w Krakowie 31 lipca. O g. 10.00 - Msza Św. Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży.
7. Diecezjalne spotkanie młodzieży na Arenie Lublin będzie w sobotę 23 lipca, obowiązują bezpłatne wejściówki. Program: http://sdm.lublin.pl/arenamlodych/, Prosimy o zgłoszenia, aby otrzymać wejściówkę.
8. Zapisy na w/w zdarzenia tylko do końca czerwca. 
9. Zachęcamy do uczenia się pieśni "Błogosławieni miłosierni” - oficjalny hymn ŚDM Kraków 2016.
10. Na I spotkanie organizacyjne grupy śpiewającej na Diecezjalne Dni Młodych: zapraszamy: zespoły, kantorów, gitarzystów, innych muzyków z ks. Hubertem w tę środę, (22.06.) g. 19.00.
11. W czwartek, 23 czerwca – Dzień Ojca - zapraszamy na koncert organowy – tzw. Dyplom – studentów V roku Muzykologii KUL, godz. 19.00. 
12. Półtora tygodnia temu znaleziono, przy kościele, pieniądze. Poszkodowany proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii lub zakrystii.
13. Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny zaprasza na bezpłatne szkolenia i płatne staże zawodowe dla osób w wieku 18-29 lat pozostające bez pracy, nie uczestniczące w kształceniu, więcej gablota. 
14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary na kościół, wpłacone na konto i w kancelarii: Z okazji nawiedzenia Turkusowa 14, 16 i 18 = 370; Ametystowa 20/24 = 100; Ag Mega Podróże, Okopowa 13/2 = 50; Agatowa 18/83 = 20; Bezimienna z Biłgoraja = 100; Bursztynowa 14/73 = 20;Wyżynna 25/18 = 100;
15. W 40 rocz. święceń kapłańskich, dziękuję Panu Bogu za tychwszystkich ludzi, którzy wspólnie, czyli solidarnie dźwigali ciężar budowy, poprzez składane ofiary, poprzez posługę kwestowania, poprzez wspólną organizację różnych wydarzeń oraz za  świadectwo wiary - poprzez udział w różnych grupach i wspólnotach duszpasterskich, przez modlitwę, praktyki religijne w dni powszednie i niedzielno-świąteczne. Dziękuję wszystkim za obecność w poprzednią niedzielę na wspólnym świętowaniu. Dziękuję tym wszystkim, którzy w tajemnicy przede mną, zorganizowali to spotkanie i ten wieczór. Trudno sobie wyobrazić ile to kosztowało Waszego czasu, poświęcenia i także konkretnych darów pieniężnych. Na pewno dużo. Czy będę mieć czas, aby odwdzięczyć się? Bardzo serdecznie dziękuję. Jeszcze raz DZIĘKUJĘ!

Konto parafialne - BPS S.A. O/Lublin: 15 1930 1709 2001 0009 0476 0001 Bóg zapłać

Myśl dnia
"Dlaczego, Panie, ja nie miłuję cierpienia? Dlatego, że Ciebie nie miłuję należycie. Gdybym Ciebie bardziej kochał, na pewno znosiłbym cierpienia moje z żywszą wiarą, głębszą pokorą, z silniejszą ufnością i miłością."

Bł. Ks. Michał Sopoćko

Kalendarz
W parafii

Posługi aktualnie świadczone
przy Parafii Matki Bożej Różańcowej


1. Stowarzyszenie Ochrony i Pomocy Rodzinie „SOPRA” świadczące bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, rodzinom oraz dzieciom i młodzieży z rodzin alkoholowych a także pomoc rodzicom mającym kłopoty w kontaktach z własnymi dziećmi.

więcej

2. Stop Bezprawiu dla osób poszkodowanych przez instytucje powołane do egzekwowania prawa - w ramach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Organa Sprawiedliwości – porady w poniedziałek, 17-18, tel. 723 044 113; www.stopbezprawiu.org

- sala Jerycho

3. Radca prawny – każdy poniedziałek i czwartek miesiąca, godz. 17.00, Kancelaria II

( z wyjątkiem dni swiątecznych)

4. Grupa AA "Bursztynowa" mityng AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca mityng otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki. 

  Serdecznie zapraszamy

  więcej

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mityngi w każdy wtorek, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Mityng otwarty - ostatni wtorek miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła. 

Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi świeckich.
Z pomocy specjalistów korzystamy anonimowo i bezpłatnie.

e-informacje
e-parafia

 

 

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Lublin 20-576

ul. Bursztynowa 20

tel.  81 527 10 57