XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.06.2016 -  KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Gościmy Dyrektora administracyjnego KS. GRZEGORZA ZADROŻNEGO
2. Msza św. o godz. 12.00 – Prymicje Neoprezbitera Emila Skrobowskiego, Eucharystię uświetni śpiew chóru Cum Sanctis, zapraszamy na koncert po tej Mszy św.
3. W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY
➢ Wtorek (21.06) – Św. Alojzego Gonzagi, b., wspomn
➢ Piątek (24.06) – NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA, uroczystość
✓ W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
✓ W piątek jest zakończenie roku szkolnego: I - Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II będzie mieć Mszę św. o g. 8.00,       II - Szkoła Montessori z ul. Wyżynnej o godz. 9.30.
4. Papież Franciszek będzie na Jasnej Górze 28 lipca 2016. Po osobistej modlitwie papieża przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej, o godz. 10.30 rozpocznie się Msza św. na Szczycie Jasnogórskim, która stanowić będzie uwieńczenie narodowego dziękczynienia za chrzest Polski w 1050 rocz.
5. Jest możliwość zorganizowanego wyjazdu autokarem lub pociągiem specjalnym na spotkanie z Ojcem Świętym w Częstochowie 28 lipca. Wierni, którzy wezmą udział w uroczystościach, zgromadzą się w sektorach na placu przed Szczytem Jasnogórskim, w parkach przy błoniach, w III Alei NMP i na placu Biegańskiego. Sektory te będą nagłośnione i wyposażone w telebimy, co zapewni łączność z miejscem sprawowanej liturgii na Szczycie. Do tych miejsc nie są przewidywane karty wejściowe.
6. Ponadto jest możliwość zorganizowanego wyjazdu na pożegnalne spotkanie z papieżem w Krakowie 31 lipca. O g. 10.00 - Msza Św. Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży.
7. Diecezjalne spotkanie młodzieży na Arenie Lublin będzie w sobotę 23 lipca, obowiązują bezpłatne wejściówki. Program: http://sdm.lublin.pl/arenamlodych/, Prosimy o zgłoszenia, aby otrzymać wejściówkę.
8. Zapisy na w/w zdarzenia tylko do końca czerwca.
9. Zachęcamy do uczenia się pieśni "Błogosławieni miłosierni” - oficjalny hymn ŚDM Kraków 2016.
10. Na I spotkanie organizacyjne grupy śpiewającej na Diecezjalne Dni Młodych: zapraszamy: zespoły, kantorów, gitarzystów, innych muzyków z ks. Hubertem w tę środę, (22.06.) g. 19.00.
11. W czwartek, 23 czerwca – Dzień Ojca - zapraszamy na koncert organowy – tzw. Dyplom – studentów V roku Muzykologii KUL, godz. 19.00.
12. Półtora tygodnia temu znaleziono, przy kościele, pieniądze. Poszkodowany proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii lub zakrystii.
13. Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny zaprasza na bezpłatne szkolenia i płatne staże zawodowe dla osób w wieku 18-29 lat pozostające bez pracy, nie uczestniczące w kształceniu, więcej gablota.
14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary na kościół, wpłacone na konto i w kancelarii: Z okazji nawiedzenia Turkusowa 14, 16 i 18 = 370; Ametystowa 20/24 = 100; Ag Mega Podróże, Okopowa 13/2 = 50; Agatowa 18/83 = 20; Bezimienna z Biłgoraja = 100; Bursztynowa 14/73 = 20;Wyżynna 25/18 = 100;
15. W 40 rocz. święceń kapłańskich, dziękuję Panu Bogu za tychwszystkich ludzi, którzy wspólnie, czyli solidarnie dźwigali ciężar budowy, poprzez składane ofiary, poprzez posługę kwestowania, poprzez wspólną organizację różnych wydarzeń oraz za  świadectwo wiary - poprzez udział w różnych grupach i wspólnotach duszpasterskich, przez modlitwę, praktyki religijne w dni powszednie i niedzielno-świąteczne. Dziękuję wszystkim za obecność w poprzednią niedzielę na wspólnym świętowaniu. Dziękuję tym wszystkim, którzy w tajemnicy przede mną, zorganizowali to spotkanie i ten wieczór. Trudno sobie wyobrazić ile to kosztowało Waszego czasu, poświęcenia i także konkretnych darów pieniężnych. Na pewno dużo. Czy będę mieć czas, aby odwdzięczyć się? Bardzo serdecznie dziękuję. Jeszcze raz DZIĘKUJĘ!

Konto parafialne - BPS S.A. O/Lublin: 15 1930 1709 2001 0009 0476 0001 Bóg zapłać

"Dlaczego, Panie, ja nie miłuję cierpienia? Dlatego, że Ciebie nie miłuję należycie. Gdybym Ciebie bardziej kochał, na pewno znosiłbym cierpienia moje z żywszą wiarą, głębszą pokorą, z silniejszą ufnością i miłością."

3. Radca prawny – każdy poniedziałek i czwartek miesiąca, godz. 17.00, Kancelaria II