XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.07.2014 - KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

W trzecią niedzielę lipca, gościmy o. Dariusza Jaworskiego, Bóg zapłać za głoszone Słowo.

W  TYGODNIU OBCHODZIMY:

- Wtorek 22.07 – Św. Marii Magdaleny;

Środa 23.07 - ŚW. BRYGIDY, z., Patronki Europy;

- Czwartek  24.07- św. Kingi, dz.;

- Piątek 25.07 - św. JAKUBA Ap., święto i Św. Krzysztofa;

Sobota 26.07. - św. Joachima i Anny, Rodzice NMP.

4.            Jest jeszcze możliwość sfinansowania budowy witraża MBR przez chętnych w całości lub części. Dane fundatora będą umieszczone na witrażu. Szczegółowe informacje u Ks. Proboszcza.
5.            Dziękujemy trzem pierwszym fundatorom za odzew w sprawie witraży. Bóg zapłać.
6.            W niedzielę 27 lipca po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Będzie można nabyć Książeczkę-modlitewnik kierowcy i breloczek z wizerunkiem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. W tym dniu składamy dary do puszek dla MIVA Polska, na środki transportu dla Misji.
7.            Radio eR i Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Lublinie zaprasza dzieci do udziału w akcji Dobre Wakacje w Dobrym Towarzystwie. Od poniedziałku do piątku, przez całe wakacje, w godz. 10 – 13 będą zabawy z dziećmi, gry z nagrodami, zajęcia plastyczne i sportowe oraz spotkania z gośćmi. Informacje o miejscach na www.dzieciecylublin,pl. W każdy wakacyjny poniedziałek CZUBY plac przy Radiu eR - al. JP II.
8.            3 sierpnia wyruszy 36 Piesza Pielgrzymka Lublin - Jasna Góra, zapisy w kancelarii. Koszt pielgrzymki 75 zł, specjalna oferta dla rodzin: 2 osoby z rodziny = 120 zł, 3 osoby i więcej 160 zł. Dla bezrobotnych i mniej zamożnych opłata wynosi 50 zł. Osoby, które nie mogą wybrać się na pielgrzymkę, mogą opłacić pielgrzymkę, tym, którzy są w trudnej sytuacji materialnej w ramach Funduszu Solidarnościowego „Idę z tobą”, przekazując własną intencję.
9.            Kancelaria w wakacje czynna: od g. 16 - 17.30 (poniedziałek - piątek), w sobotę od g. 9-10. Msze św. w czasie wakacji: niedziela:7; 9; 10.30; 12; 18. Nie ma Mszy św. o 16.30. W tygodniu: 700 i 1800.
10.        Spowiedź codziennie od 6.45 – 7.00, od 17.30 – 18.00 i na prośbę po Mszy św.
11.        Gazetka ukaże się za dwa tygodnie, zapowiedzi i ogłoszenia będą wywieszone w gablotce.
12.        Porady prawne: 17 i 24 lipca w kancelarii nr II (bezpłatnie).
13.        Bezpłatne szkolenia w ramach projektu LUBELSKA AK@DEMIA ECDL dla osób w wieku 45-64 lat. Informacje i zapisy: poniedziałki, godz. 17.00, kancelaria nr II, tel. 733 882 620 (plakat w gablocie).
14.        Festiwal organowy – Par. Świętej Rodziny – środa, godz. 19.00. Najbliższy 16.07.2014.
15.        Składamy serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom za dary przekazane na konto lub w kancelarii albo na ręce kwestora, zbierane na prace w „Prezbiterium”:

Życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, naznaczonego Bożą obecnością.

" Chcę żyć i umierać, jak dusza święta, wpatrzona w Ciebie Jezu, na krzyżu rozpięty, jako we wzór, jak mam postępować. Szukałam przykładu - wokoło siebie i nie znajdowałam dostatecznych i zauważyłam, jakoby opóźniała się świętość moja, lecz od chwili obecnej utkwiłam wzrok w Ciebie Chryste, Wodzu mój najlepszy. Ufam, że pobłogosławisz wysiłkom moim."

3. Radca prawny – terminy podawane są w niedzele

- Kancelaria nr II

4. Grupa AA "Bursztynowa" miting AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca miting otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki.

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mitingi w każdą środę, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Miting otwarty - I środa miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła, przekazanej do dyspozycji w/w stowarzyszeń i instytucji. Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi.