XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.08.2014 - KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1.

Dzisiaj na Mszy św. o g. 12.00, u stóp Ołtarza, zgromadzą się pary małżeńskie naszej parafii, obchodzący SREBRNY, ZŁOTY I SZMARAGDOWY JUBILEUSZ MAŁŻEŃSKI. Pragną dziękować: Panu Bogu za błogosławieństwo, MB Różańcowej za opiekę, za miłość i dar Rodziny. Czcigodnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia - przychylności Nieba, wiele lat życia w zdrowiu, zgodzie i pomyślności. Szczęść Boże.

2.

W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY:

·

Wtorek (26.08) – NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ, urocz. Msze św. będą o 7.00 i 18.00Episkopat zachęca, by w uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, włączyć się w inicjatywę papieża Franciszka Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie, by w tym dniu ofiarować swój udział we Mszy św. i Komunię św. w intencji ustania prześladowań w Iraku.

Środa (27.08) – Św. Moniki, wspomnienie

Czwartek (28.08) – Św. Augustyna, bp., dK, wspomnienie

Piątek (29.08) – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, wspomnienie

·

Sobota (30.08) – XVI rocznica pracy duszpasterskiej Ks. Prałata Józefa Dziducha w trudzie budowania duchowego i materialnego Kościoła Parafii MBR. Upraszajmy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Różańcowej i św. Józefa na dalsze lata posługi Ks. Proboszcza.

2.

Za tydzień będzie zbiórka do puszek w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Nadal prosimy o dary w formie przyborów szkolnych. Celem akcji jest pomoc najuboższym uczniom w przygotowaniu się do rozpoczęcia roku szkolnego. W naszej parafii pilnej pomocy potrzebuje ok. 40-ścioro dzieci.

3.

Jest możliwość uzyskania pomocy finansowej na rozpoczęcie Roku Szkolnego – dotyczy to rodziców dzieci z klas II, III i VI szk. podst., III klas szk. Ponadgimnazjalnej (liceum, technikum), a także dzieci niepełnosprawnych ze wszystkich klas, z wyjątkiem I klasy szk. podst. Ważna informacja: pomoc może być przyznawana także wtedy, gdy jest przekroczone kryterium dochodowe, które wynosi 539 zł netto na osobę w rodzinie – inf. w gablocie.

4.

Zbliża się czas przybycia do naszego kościoła Cudownego Obrazu MB Latyczowskiej. Zostało 41 dni. Od 15 września Obraz będzie peregrynował do 20 kościołów Lublina w nawiązaniu do 20 tajemnic różańcowych (harmonogram na www.parafia-mbr.lublin.pl), ostatnia tajemnica będzie już w naszym kościele, 4 października o godz. 11.00, w 236 rocznicę koronacji Obrazu. Na to wielkie ŚWIĘTO mają nas przygotować REKOLEKCJE w dniach: 28 września (niedziela) - 1 października (środa), Odpust MB Różańcowej - 7 października.

5.

Kustosz sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej zaprasza na uroczystości XXXVI rocznicy koronacji figurki M.B. Kębelskiej. Piesza pielgrzymka do Wąwolnicy, 6 września po Mszy św. o godz. 6.30 z kościoła Świętej Rodziny. Program uroczystości 6-7- 8 września w gablocie. Zabezpieczenie sanitarne rozmieszczone będzie  przy parafii Trójcy Przenajśw., ul. Nałęczowska, obok skrzyżowania do Motycza, oraz na postoju w Tomaszowicach.

6.

Wszystkich chętnych do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku szkolnym 2014/2015 w naszej Parafii, a zwłaszcza młodzież klas III i starszą, zapraszamy do zakrystii/kancelarii po deklarację-zgłoszenie. Wypełnioną dostarczamy wraz ze świadectwem chrztu na pierwsze spotkanie, 13 września 2014 o g. 9.00 w kościele.

7.

28 sierpnia będzie można przekazać zużyty sprzęt: AGD, RTV, komputerowy, foto, telefony, świetlówki itp. baterie, kable, akumulatory, odkurzacze, lodówki, pralki, grzejniki. Sprzęt składamy w wyznaczonym miejscu na kościelnym parkingu tylko do godz. 16.00. Odbiorca - Firma Green Office Ecologic Sp. z o.o. poprzez swoją działalność związaną z przetwarzaniem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i odzysku z nich surowców wspiera Sekcję Polską Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, która prowadzi projekty humanitarno-edukacyjne m,in. polegające na finansowaniu budowy studni w krajach trzeciego świata w oraz na wsparcie działalności humanitarnej w szkołach i szpitalach prowadzonych przez misjonarzy.

8.

Pielgrzymka do Częstochowy w dn 12-13 września, koszt 140 zł: wyżywienie i nocleg, zapisy u P. Anny, tel. 783 771 248. Wyjazd o godz. 5.00 z parginku kościelnego. Nawiedzenie sanktuariów w Sulisławicach, Bogorii, Rakowie i Dzierzgoniu

9.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do Gościa N. przez  trzy tygodnie: 24.08, 14.09 i 5.10 dodatek - płyta z Dzienniczkiem s. Faustyny. 27 godz. nagrania w formacie mp3. cena gazety z płytą 4,80.

10.

Składamy serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom za dary przekazane na konto lub w kancelarii na prowadzone prace: INDYWIDUALNE: Bezimienna = 500; Agatowa 19/25=100; Ag. Mega Podróże = 50; Bursztynowa 14/73 = 20; Bursztynowa 18/27 = 100; Turkusowa 26/10 = 250;

11.

Witraż – proszę o kontakt z Panią Alicją Mir... – ks. proboszcz

"Dlaczego, Panie, ja nie miłuję cierpienia? Dlatego, że Ciebie nie miłuję należycie. Gdybym Ciebie bardziej kochał, na pewno znosiłbym cierpienia moje z żywszą wiarą, głębszą pokorą, z silniejszą ufnością i miłością."

3. Radca prawny – terminy podawane są w niedzele

- Kancelaria nr II

4. Grupa AA "Bursztynowa" miting AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca miting otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki.

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mitingi w każdą środę, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Miting otwarty - I środa miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła, przekazanej do dyspozycji w/w stowarzyszeń i instytucji. Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi.