IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26.03.2017 - KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj gościmy Prodziekana Wydz. Teologicznego KUL Ks. Prof. Mariana Zająca, który głosi Słowo Boże i młodzież z TP KUL, która po każdej Mszy św. zbiera dary do puszek na rzecz Uniwersytetu.
2. Dzisiaj o g. 19.00 w naszym kościele odbędzie się dyplomowy recital organowy ks. Attili Hontiego - dyrygenta Archidiecezjalnego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Lublinenses - z klasy organów Pani dr Jadwigi Kowalskiej, KUL. Program na plakacie, zapraszamy.
3. Za tydzień rozpoczynamy parafialne Rekolekcje Wielkopostne, porządek niedzielny: 7, 12, 16,30 i 18.00 dorośli10.30 - dzieci9.00 – młodzież; 17.30 - Gorzkie ŻalePONIEDZIAŁEK, WTOREK I ŚRODA: 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 - dla DOROSŁYCH; 10.30 - dla DZIECI z klas: IV, V, VI; 12.00 - dla DZIECI z klas: 0, I, II, III; 19.30 - dla MŁODZIEŻY. Poniedziałek i wtorek - spowiedź , środa uroczyste zakończenie
4. 2 kwietnia, po Mszy św. o 9.00 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
5. W tym tygodniu przypada I sobota kwietnia, Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 9.00
6. Archidiecezjalny Duszpasterz Małżeństw Bezdzietnych zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne dla Małżeństw Bezdzietnych, które odbędą się w dniach 1-2 kwietnia 2017 r. w parafii pw. św. Jana Pawła II w Lublinie (ul. Fulmana 9). 1.04, g. 18.00 – Msza św. o uproszenie potomstwa; 2 .04. g. 18.00 – Msza św. [12 rocznica śmierci Jana Pawła II] – Modlitwa za małżeństwa i rodziny przy relikwiach.
7. W czasie Wielkiego PostuPIĄTKI o g. 16.30 - nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci;  1830 dla młodzieży i starszych31 marca – rozważania: Koła Różańcowe Zapraszamy!
8. W niedziele:g.16.00 – wspólny RÓŻANIEC; 17.30 - GORZKIE ŻALE – ZAPRASZAMY!
9. Przez cały post trwa zbiórka „Dzieło Pomocy „Jałmużna wielkopostna” - puszka pod figurą św. o. Pio.
10.  Prosimy o włączenie się w fundację wiernej kopii figury Matki Bożej Fatimskiej dla parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Tiumeni, w Rosji (diec. nowosybirska). Formą wsparcia jest zakup książki w zakrystii, cena 10 +.
11. Konferencja 8 dla narzeczonych w środę o g. 19.00. Porady prawne w poniedziałki, g. 17.00 - Kancelaria II.
12. Zapraszamy do sklepiku, w ofercie: palmy, karty świąteczne, książki religijne, historia Parafii, O objawieniach z Fatimy – wydanie specjalne w cenie 10 zł i inne.
13. Parafialna Caritas prosi o przyniesienie do sklepiku lub do zakrystii trwałej żywności i art. chemicznych.  Wszystkie produkty, które uda się zebrać trafią do najbardziej potrzebujących.
14. Zapraszamy do nowego przedszkola przy ulicy Agatowej 18B, przedszkola, www.pozwalamydzieciom.pl

Dni otwarte w nowym przedszkolu na Agatowej 18b – KRAINA POMYSŁÓW: 1.04, g. 9.30 - 12.30.

15. Potrzebna opiekunka do trzyletniego chłopca tel.: 504 056 262.
16. Serdeczne Bóg zapłać za dary wpłacone na uposażenie kościoła: Bezimiennie: 50; 100;
17. ZOBACZ! Powstała nowa strona internetowa naszego Seminarium Duchownego w Lublinie z myślą, aby pomagała zrozumieć do jakiej misji przygotowują się alumni, jak ważne i piękne jest kapłaństwo oraz by ukazywała tę drogę jako możliwą i pociągającą dla młodego człowieka www.seminarium.lublin.pl.

Ks. Proboszcz: Serdecznie dziękuję za życzenia i modlitwę z okazji dnia Patrona św. Józefa i także z okazji minionej kolejnej rocznicy urodzin. Dziękując dzieciom, młodzieży, starszym, wspólnotom parafialnym i wszystkim innym - upraszam u Pana Boga przez wstawiennictwo NMP Latyczowskiej i św. Józefa potrzebnych łask, światła Ducha św. zdrowia i zadowolenia z naszej wspólnoty parafialnej. Bóg Zapłać! (x.jdz)

Konto parafialne - BPS S.A. O/Lublin: 15 1930 1709 2001 0009 0476 0001

"Dziś przygotowuję się na przyjście Twoje, jako oblubienica na przyjście Oblubieńca swego. Wielki to Pan, ten Oblubieniec mój, Niebiosa ogarnąć Go nie mogą. Serafini, którzy stoją najbliżej Niego, zasłaniają oblicze swoje i powtarzają nieustannie: święty, święty, święty. Ten wielki Pan, to Oblubieniec mój. Jemu śpiewają Chóry, przed Nim padają trony, przed jasnością Jego słońce gaśnie: A jednak ten wielki Pan, to Oblubieniec mój. Serce moje, wyjdź z tej głębokiej zadumy, jak Go wielbią inni, bo na to nie masz czasu, gdyż nadchodzi i już jest u twych drzwi.(Dz 1805)."