XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.07.2014 - KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1.      XVII niedziela zwykła. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Można nabyć Książeczkę-modlitewnik kierowcy i breloczek z wizerunkiem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. Dary z tej racji składamy do puszek dla MIVA Polska, na środki transportu dla Misji.

2.      Zbliża się sierpień - miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do trzeźwości, a nawet do całkowitej abstynencji.

3.      Nowenna do PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO od 28 lipca po Mszy św. o 18.00

4.      Za tydzień pierwsza niedziela sierpnia, spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy św. o 9.00, Intencje papieskie, Ogólna,Aby uchodźcy, zmuszeni do opuszczenia swoich domów z powodu przemocy, znaleźli wielkoduszną gościnę, i by ich prawa były chronione”. Misyjna,” Aby chrześcijanie w Oceanii głosili z radością wiarę wszystkim ludom kontynentu”.

5.      W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY:

¨      Wtorek (29.07) – Św. Marty, wspomnienie

¨      Czwartek (31.07) – Św. Ignacego z Loyoli prb, wspomnienie

¨      Piątek (1.08) – Św. Alfonsa Marii Liguoriego bp dK, wspomnienie.

¨      Sobota (2.08) – Odpust Porcjunkuli. Każdy, kto w tym dniu nawiedzi swój kościół parafialny lub bazylikę, spełniając warunki konieczne do uzyskania odpustu, zyskuje odpust zupełny.

6.W tym tygodniu przypadają: I piątek, I sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od 6.45 i 17.15.

7.W niedzielę 3 sierpnia po Mszy św., która rozpocznie się o g. 8.30 przy Archikatedrze wyruszy z Lublina 36. Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Jeszcze raz serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w Pielgrzymce: młodzież, starszych i rodziny. Tylko do środy można zapisać się w Parafii, a ci, którzy w ostatniej chwili podejmą decyzję o uczestnictwie – zapisują się w Sekretariacie Pielgrzymki przy Archikatedrze do 2.08. w g. 9.30 – 17.

8.Spotkanie pątników z naszej Parafii będzie w czwartek (31.07.2013), po Mszy św. wieczornej.

9.Nadal zachęcamy do wsparcia funduszu pod nazwą „Idę z Tobą”, z przeznaczeniem na opłacenie wędrówki innym. Osoby, które są w trudnej sytuacji materialnej a chciałyby pielgrzymować do odważnego zgłoszenia się.

10.  Jest jeszcze możliwość sfinansowania budowy części witraża MBR. Dane fundatora mogą być umieszczone na witrażu.

11.  Kancelaria w wakacje czynna: od g. 16 - 17.30 (poniedziałek - piątek), w sobotę od g. 9-10. Msze św. w czasie wakacji: niedziela:7; 9; 10.30; 12; 18. Nie ma Mszy św. o 16.30. W tygodniu: 700 i 1800.

12.  Spowiedź codziennie od 6.45 – 7.00, od 17.30 – 18.00 i na prośbę po Mszy św.

13.  Gazetka ukaże się za dwa tygodnie, zapowiedzi i ogłoszenia będą wywieszone w gablotce.

14.  Dobre Wakacje w Dobrym Towarzystwie. W każdy wakacyjny poniedziałek CZUBY plac przy Radiu eR - al. JP II. Informacje na www.dzieciecylublin,pl.

15.  Festiwal organowy – Par. Świętej Rodziny – środa, godz. 19.00..

16.    Składamy serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom za dary przekazane na konto lub w kancelarii na prace w „Prezbiterium

Życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, naznaczonego Bożą obecnością.

" Chcę żyć i umierać, jak dusza święta, wpatrzona w Ciebie Jezu, na krzyżu rozpięty, jako we wzór, jak mam postępować. Szukałam przykładu - wokoło siebie i nie znajdowałam dostatecznych i zauważyłam, jakoby opóźniała się świętość moja, lecz od chwili obecnej utkwiłam wzrok w Ciebie Chryste, Wodzu mój najlepszy. Ufam, że pobłogosławisz wysiłkom moim."

3. Radca prawny – terminy podawane są w niedzele

- Kancelaria nr II

4. Grupa AA "Bursztynowa" miting AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca miting otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki.

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mitingi w każdą środę, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Miting otwarty - I środa miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła, przekazanej do dyspozycji w/w stowarzyszeń i instytucji. Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi.