Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Obraz

Ogłoszenia parafialne

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.10.2014 - KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

 1. 19 października 1984 r. (30 lat) bł. ks. Jerzy Popiełuszko został porwany następnie brutalnie pobity, w worku z kamieniem u szyi wrzucony do Wisły na tamie koło Włocławka. Był kapelanem związanym z "Solidarnością". Na sprawowanych przez niego Mszach św. za Ojczyznę gromadziły się wielkie rzesze osób. Wielokrotnie był zastraszany i szykanowany przez SB i państwowe media, Grób ks. Jerzego przy warszawskim kościele św. Stanisława Kostki stał się miejscem pielgrzymek Polaków oraz wiernych i turystów z całego świata”.

 2. Dzisiaj jest czytane Orędzie Papieża Franciszka na ten Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary zbierane na tracę przeznaczone są na Misje, w dn. 19-26. X zbiórka do puszki na „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”.

 3. Trwamy na czuwaniu przy obrazie MB Latyczowskiej, Królowej Różańca św. Do naszego sanktuarium przybywają pielgrzymi z parafii lubelskich i nie tylko, napływają prośby o modlitwę za wstawiennictwem MBL. Przypominamy, że w środę o 18.00 jest Msza św. w intencjach zbiorowych. MB Patronka nowej Ewangelizacji działa, nasza wiara zaczyna nowe życie. Zapraszamy na Apel o g.19.30. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Różańcowym przed obrazem MB

 4. Latyczowskiej o 17.20. Dołączają do nas pielgrzymi z

 5. lubelskich parafii: pon. – par. Św. O. Pio; wt. – par. św.

 6. Wojciecha; Śr. – par. Św. Urszuli Ledóchowskiej; czw. – par.

 7. bł. Piotra J. Frassatiego; pt. – par. Św. Trójcy; sob. – par.

 8. Franciszkańska z Poczekajki


 9. Dzisiaj jest liczenie wiernych na niedzielnej mszy: obecnych na mszy św. i przystępujących do komunii św. (dominicantes et communicantes). Oddzielnie kobiety i oddzielnie mężczyźni.

Prosimy o współpracę.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o 16.30 mieszkańcy Turkusowej 7, przeniosą obraz MB Częstochowskiej peregrynujący po naszej Parafii, do swojego bloku.

 2. W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY:

 3. Poniedziałek (20.10) – Św.Jana Kantego, prb., patrona archdieceji; wspomn.

 4. Wtorek (21.10) – Bł. Jakuba Strzemię, bp., wspomn.

 5. Środa (22.10) – Św. Jana Pawła II,p., Odpust w Parafii Św. Jana Pawła II przy ul. Fulmana

 6. W środę przypada 3 rocznica ingresu do Archikatedry Lubelskiej naszego Abp Stanisława Budzika (2011). Matce Bożej Latyczowskicj, Patronce Nowej Ewangelizacji kierujemy prośby o opiekę dla Ks. Abpa i Jego posługi na Niwie Lubelskiego Kościoła. Szczęść Boże.

 7. Za tydzień, w niedzielę 26. października o 15.30 i 19.00 będzie wystawiona sztuka „Objawienia Fatimskie” w dolnej kaplicy, w wykonaniu naszych parafialnych artystów. Serdecznie zapraszamy.

 8. Kierownictwo 35 Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im H. Łopacińskiego w Lublinie z siedzibą przy naszym sanktuarium zaprasza na koncert słowno-muzyczny „ Śpieszmy się kochać ludzi …” - koncert zaduszkowy, 28 października, godz. 16.00 (wtorek) wystąpi: Pani Agnieszka Lange i Pan Jarosław Falba.

 9. Rekolekcje dla małżonków pt. “Duchowość małżeńska jako powołanie małżonków chrześcijańskich” organizuje ruch Equipes Notre Dame w Pliszczynie k/Lublina w dniach 14-16 listopada, będą prowadzone przez wieloletniego doradcę duchowego ruchu END O. Berarda Lasyka OFM z Klasztoru OO. Bernardynów. Koszt pobytu w Domu Rekolekcyjnym Księży Sercanów w Pliszczynie wraz z wyżywieniem wynosi 55 zł za dobę od osoby. Zgłoszenia i informacje: www.end.org.pl/formacja/rekolekcje

 10. Porady prawnika w październiku w każdy czwartek, godz. 17.00, Kancelaria II.

 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom za dary przekazane na rzecz kościoła: Ag Mega Podróże = 50; Bursztynowa 12/15= 50; Bursztynowa 3/72 = 100; Turkusowa 3/61 = 30;

Myśl dnia
"Zazwyczaj cierpienie wypędza i pożera radość, jeżeli się cierpi bez celu. Cierpienie zaś w intencji dobrej rodzi najpiękniejszą, najczystszą i najtrwalszą radość, jaką mieli męczennicy."

Bł. Ks. Michał Sopoćko

Kalendarz
W parafii

Posługi aktualnie świadczone
przy Parafii Matki Bożej Różańcowej


1. Stowarzyszenie Ochrony i Pomocy Rodzinie „SOPRA” świadczące bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, rodzinom oraz dzieciom i młodzieży z rodzin alkoholowych a także pomoc rodzicom mającym kłopoty w kontaktach z własnymi dziećmi.

więcej


2. Stop Bezprawiu dla osób poszkodowanych przez instytucje powołane do egzekwowania prawa - w ramach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Organa Sprawiedliwości – porady w poniedziałek, 17-18, tel. 723 044 113; www.stopbezprawiu.org

- sala Jerycho

3. Radca prawny – terminy podawane są w niedzele

 - Kancelaria nr II

 

4. Grupa AA "Bursztynowa" miting AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca miting otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki. 

więcej

 

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mitingi w każdą środę, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Miting otwarty - I środa miesiąca.

 
Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła, przekazanej do dyspozycji w/w stowarzyszeń i instytucji. Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi.
Z pomocy specjalistów korzystamy anonimowo i bezpłatnie.

e-informacje
e-parafia

 

 

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Lublin 20-576

ul. Bursztynowa 20

tel.  81 527 10 57