Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Obraz
Obraz

Ogłoszenia parafialne

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 01.02.2015 - KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie. Dziękujemy Wam Drodzy Wierni za złożony dar na tacę, a Dn Pawłowi za wygłoszoną homilię. Bóg zapłać! 
2. Zbiórka do puszki przed kościołem na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad gentes”.  
3. Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna wielkopostna” - puszka w kościele przez cały W. Post!
4. Dziś po Mszy św. o 9.00 spotkanie KÓŁ RÓŻAŃCOWYCH i zmiana tajemnic.

INTENCJE PAPIESKIE OGÓLNA: „Aby osoby prowadzące badania naukowe służyły dobru człowieka”.

MISYJNA:„Aby wyjątkowy wkład kobiety w życie Kościoła był zawsze doceniany”.

5. Za tydzień Msza św. o 12.00: Dziękczynna z racji Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej w bloku Szafirowa 3, po Mszy św. o 16.30 zapraszamy mieszkańców Szafirowej 5, aby przenieśli obraz do swojego bloku.

Kustoszami będą Panie: Adela Kondraszuk i Krystyna Brzozowska.

6. Środa (4 marca) – ŚW. KAZIMIERZA, królewicza, święto liturgiczne
7. W tym tygodniu przypada: I czwartek i I piątek m-ca, I sobota marca. I PIĄTEK: Spowiedź: 6.50,  16.00; 17.30; Msza dla dzieci o 16.30 a po niej Droga Krzyżowa i 1830 dla młodzieży i starszych.
8. I SOBOTA: 7.00 – mszapo niej adoracja Najśw. Sakramentu i Modlitwa I sobotnia do g. 9.00.
9. NIEDZIELA: 16.00 - RÓŻANIEC;  17.30 - GORZKIE ŻALE.      ZAPRASZAMY !!!

 

HARMONOGRAM: 6 marca – Wspólnota Charyzmatyczna; 13 marca – KSM i Oaza; 20 marca – Rycerstwo św. Michała, 27 marca - Ulicami Osiedla; 3kwietnia, Wielki Piątek – Odnowa w Duchu św.

 

10. Przy Parafii powstała Liturgiczna Schola Gregoriańska. Nadal czekamy na zgłoszenia chórzystów. Próby w czwartki o godz. 19.00. Zapraszamy mężczyzn (młodzież i dorosłych). Info.: Ks. Attila Honti.
11. W sobotę 7 marca, o godz. 9.00 spotkanie z rodzicami i kandydatami na ministrantów, więcej Ks. Attila.
12. Pan organista zaprasza w piątek o 16.45 wszystkich chcących być psałterzystami na ćwiczenie psalmu.
13. Za tydzień 8 marca z racji Dnia Kobiet serdecznie zapraszamy na autorskie spotkanie do naszej biblioteki. Wśród zaproszonych prelegentów jest ks. prof. Jarosław Popławski, ks. prof. Mirosław Wróbel. Wystąpi Chór CUM SANCTIS a całość będzie poświęcona książce pt.: „ Święty Hieronim a kobiety” autorstwa ks. Tomasza Radlińskiego.
14. Trwają katechezy Drogi Neokatechumenalnej: poniedziałki i czwartki, godz. 19.00, w dolnej kaplicy.
15. Wieczorem 13 marca 2015 r., po Mszy św. w archikatedrze j o g. 19.00, wyruszy po raz pierwszy z LublinaEKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA wraz z ks. Mirosławem Ładniakiem. W Drodze rozważane będzie Misterium Męki Pana Jezusa na trasie żółtej św. Jana Pawła II liczącej 44 km z Lublina do Wąwolnicy w nocy z 13 na 14 marca 2015 roku. Zgłoszenie uczestnictwa do 12 marca do godz.12.00 przez Internet,www.edk.pielgrzymka.lublin.pl/
16. Konferencje dla narzeczonych w każdą środę. 4 marca, o godz. 19.00 konferencja nr 5. Dzień skupienia dla narzeczonych w każdą II niedzielę m-ca o godz. 16.00 w Par. św. Józefa na ul. Filaretów 7- LSM.
17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
18. Rekolekcjach dla małżonków: w dn. 6 - 8 marca w Domu Spotkań Caritas w Dąbrowicy k/Lublina.
19. Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

Odbędą się w dniach 7- 8 marca 2015 r. w kościele pw. Wieczerzy Pańskiej przy Al. Warszawskiej w Lublinie.

Program: 7.03 - sobota – godz. 19.00, 8.03 - niedziela – godz. 15.00

Rekolekcje Pracowników Służby Zdrowia, Farmaceutów i Diagnostów Laboratoryjnych, Pracowników Socjalnych

20. Odbędą się w dniach 6-8 marca 2015 r. w kaplicy szpitalnej SPSK 4 przy ul. Jaczewskiego 8
21. Bezpłatnie Biuletyn archidiecezji lubelskiej, więcej www.diecezja.lublin.pl, polecamy.
22. Porady prawne w każdy czwartek o godz. 17.00 – KANCELARIA II.
23. Serdeczne Bóg zapłać za dary dla Kościoła. INDYWIDUALNE: Rubinowa 2/166 = 100;
24. Jeszcze w dniu dzisiejszym zapraszamy na koncert połączony zespołu TGD, na godz. 18.00 do Nowej Auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (Al. Racławickie 14) w imieniu uczestników warsztatów muzycznych, prowadzonych przez Piotra Nazaruka oraz Kamilę Pałasz z TGD.

Myśl dnia
" Chcę żyć i umierać, jak dusza święta, wpatrzona w Ciebie Jezu, na krzyżu rozpięty, jako we wzór, jak mam postępować. Szukałam przykładu - wokoło siebie i nie znajdowałam dostatecznych i zauważyłam, jakoby opóźniała się świętość moja, lecz od chwili obecnej utkwiłam wzrok w Ciebie Chryste, Wodzu mój najlepszy. Ufam, że pobłogosławisz wysiłkom moim."

Św. Faustyna

Kalendarz
W parafii

Posługi aktualnie świadczone
przy Parafii Matki Bożej Różańcowej


1. Stowarzyszenie Ochrony i Pomocy Rodzinie „SOPRA” świadczące bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, rodzinom oraz dzieciom i młodzieży z rodzin alkoholowych a także pomoc rodzicom mającym kłopoty w kontaktach z własnymi dziećmi.

więcej

2. Stop Bezprawiu dla osób poszkodowanych przez instytucje powołane do egzekwowania prawa - w ramach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Organa Sprawiedliwości – porady w poniedziałek, 17-18, tel. 723 044 113; www.stopbezprawiu.org

- sala Jerycho

3. Radca prawny – terminy podawane są w niedzele

 - Kancelaria nr II

4. Grupa AA "Bursztynowa" miting AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca miting otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki. 

  Serdecznie zapraszamy

  ZAPROSZENIE

              Serdecznie zapraszamy osoby pragnące posłuchać doświadczeń trzeźwiejących alkoholików na organizowane przez Służby Intergrupy AA „Królewska” mityngi spikerskie, będące jedną z form niesienia posłania alkoholikowi, który wciąż jeszcze cierpi. Działania powyższe są podyktowane troską o wszystkie Przyjaciółki i Przyjaciół mających problem z alkoholem.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w tych spotkaniach.

Poniżej podajemy termin najbliższego mityngu spikerskiego:

  • 27 luty 2015 r.    – spikerem będzie Rafał AA z Lublina, początek spotkania o godzinie 17:00;

Spotkania w ramach mityngów spikerskich Intergrupy AA „Królewska” odbywają się, w każdym miesiącu, w sali spotkań Grupy AA BURSZTYNOWA, Dom Parafii Matki Bożej  Różańcowej (sala „Betania" – wejście od strony biblioteki), ul. Bursztynowa 20 w Lublinie.

Mityng spikerski AA to mityng otwarty, dostępny dla każdego zainteresowanego programem zdrowienia z alkoholizmu Anonimowych Alkoholików tzn. dla osób uzależnionych, jak i współuzależnionych i przyjaciół. Podczas mityngu jeden alkoholik mówi o swoim życiu. Mityng spikerski jest świadectwem o rozwoju choroby i jej konsekwencjach, a przede wszystkim świadectwem o procesie wychodzenia z choroby i zdrowienia. Po zakończeniu wypowiedzi spikera można zadawać pytania. My alkoholicy dzięki takim mityngom ustrzegamy się od wielu błędów w trzeźwym życiu. Często korzystamy z podpowiedzi spikerów.

„Jestem odpowiedzialny, gdy ktokolwiek i gdziekolwiek potrzebuje pomocy. Chcę aby była do niego wyciągnięta pomocna dłoń AA”.

  Z pozdrowieniami Pogody Ducha

Organizator mityngu spikerskiego                                             Rzecznik Intergrupy AA „Królewska”

                   Robert AA                                                                                    Mariusz AA

więcej

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mitingi w każdy wtorek, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Miting otwarty - I wtorek miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła, przekazanej do dyspozycji w/w stowarzyszeń i instytucji. Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi.
Z pomocy specjalistów korzystamy anonimowo i bezpłatnie.

e-informacje
e-parafia

 

 

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Lublin 20-576

ul. Bursztynowa 20

tel.  81 527 10 57