Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Obraz
Obraz

Ogłoszenia parafialne

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 22.03.2015 - KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

 

1. V Niedziela Wielkiego Postu - jest Ogólnopolskim Dniem Modlitwy o Pokój na Ukrainie. 
2. Dzisiaj rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Zachęcamy wszystkich do udziału w rekolekcjach i zarazem polecamy modlitwie: rekolekcjonistę Ks. kan. ZDZISŁAWA ZAJĄCA i nas wszystkich o jak najlepsze, duchowe owoce tych rekolekcji. (kancelaria w czasie rekolekcji nieczynna) Porządek dzisiaj: DOROŚLI7, 9, 12, 16,30; DZIECI: 10.30MŁODZIEŻ18.00; 17.30 Gorzkie Żale; PONIEDZIAŁEK, WTOREK I ŚRODA: DOROŚLI -7, 9, 16.30, 18; DZIECI: 10.30 – kl.: IV, V, VI; 12.00 - klas: 0, I, II, III; MŁODZIEŻ - 19.30. Poniedziałek i wtorek – spowiedź,
3. Zakończenie rekolekcji w środę, w ZWIATOWANIE PAŃSKIE jest Dniem Świętości Życia i Narodowy Dzień Życia. Podczas uroczystości będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Świętujmy te dni życia i oddajmy chwałę Bogu za dar życia każdego z nas.
4. Jutro z okazji Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia, w KUL, będzie VI Międzynarodowa Konferencja Im. Ks. Prof. dr hab. Tadeusza Stycznia. Konferencja, zatytułowana "Wielcy Obrońcy Życia", odbędzie się w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Gmachu Głównym.
5. DIECEZJALNE OBCHODY ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY W LUBLINIE będą w dn.27, 28, 29 marca pod hasłem „Uwolnij Miłość”. Szczegółowe informacje w gazetce. Niedzielę Palmową – Plac Litewski w Lublinie,  godz. 11.30: - premiera hymnu ŚDM 2016, - radosne świadectwo wiary, - poświęcenie palm i procesja do Archikatedry. Msza św. g.13:00 podprzewodnictwem Abp Stanisława Budzika.
6. Piątek DROGA KRZYŻOWA: 16.30- dla dzieci; 18.30 – dla wszystkich z lampionami po Osiedlu.
7. Chętni do służby porządkowej podczas Drogi Krzyżowej – zgłoszenia: kom. 516 513 830 (p. Marek).
8. 12. kwietnia rozpocznie się II edycja Seminarium Odnowy Wiary w naszej parafii. Będzie dużo dobrego. Spotkania będą odbywały się w niedziele po wieczornej Mszy Św. około godz.19. Zapraszamy.
9. Wielkopostne Dzieła Pomocy: Prosimy o przyniesienie do sklepiku lub zakrystii dary żywności np.: mąkę, cukier, konserwy, makaron... Wszystkie zgromadzone produkty, tuż przed Wielkanocą, trafią do najbardziej potrzebujących.  Już dziś dziękujemy. Zapraszamy do SKLEPIKU, także w rekolekcje,można nabyć PALMY, książki, kartki i dekoracje świąteczne.
10. Komitet organizacyjny Światowych Dni Młodzieży 2016 zwraca się z prośbą o zadeklarowanie kwater dla uczestników spotkania z Ojcem Św. Franciszkiem. Druk deklaracji jest wyłożony na stolikach z prasą w kościele. Należy podać: imię i nazwisko, tel., ilość miejsc i płeć lub wpisać płeć obojętna i złożyć w kancelarii do 25 marca lub pobrać zgłoszenie na stronie parafii i odesłać na adres parafiambr@o2.pl lub napisać zgłoszenie odręcznie, ważne by zawierało niezbędne dla organizatorów informacje. Prosimy chętnych do modlitwy w intencji ŚDM – za organizację i młodzież, także z naszej parafii. Będą wpisani do Księgi Modlitwy ŚDM. Deklarację można otrzymać przed kościołem od młodych.
11. Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję o zakazie stosowania praktyki tzw. spowiedzifurtkowej. Biskupi jednoznacznie stwierdzili, że właściwą formą jest "wypróbowana i przyjęta w Kościele praktyka spowiedzi generalnej".
12. Porady prawne w każdy czwartek o godz. 17.00 – KANCELARIA II.
13. Serdeczne Bóg zapłać za dary dla Kościoła. Fundacje: ŁAWKI: J. i W. = 200; DROGA KRZYŻOWA: Jaszczyńscy = 50; Bezimiennie: 50; Ag. Mega Podróże 

 

Myśl dnia
"Dlaczego, Panie, ja nie miłuję cierpienia? Dlatego, że Ciebie nie miłuję należycie. Gdybym Ciebie bardziej kochał, na pewno znosiłbym cierpienia moje z żywszą wiarą, głębszą pokorą, z silniejszą ufnością i miłością."

Bł. Ks. Michał Sopoćko

Kalendarz
W parafii

Posługi aktualnie świadczone
przy Parafii Matki Bożej Różańcowej


1. Stowarzyszenie Ochrony i Pomocy Rodzinie „SOPRA” świadczące bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, rodzinom oraz dzieciom i młodzieży z rodzin alkoholowych a także pomoc rodzicom mającym kłopoty w kontaktach z własnymi dziećmi.

więcej

2. Stop Bezprawiu dla osób poszkodowanych przez instytucje powołane do egzekwowania prawa - w ramach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Organa Sprawiedliwości – porady w poniedziałek, 17-18, tel. 723 044 113; www.stopbezprawiu.org

- sala Jerycho

3. Radca prawny – terminy podawane są w niedzele

 - Kancelaria nr II

4. Grupa AA "Bursztynowa" miting AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca miting otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki. 

  Serdecznie zapraszamy

  ZAPROSZENIE

              Serdecznie zapraszamy osoby pragnące posłuchać doświadczeń trzeźwiejących alkoholików na organizowane przez Służby Intergrupy AA „Królewska” mityngi spikerskie, będące jedną z form niesienia posłania alkoholikowi, który wciąż jeszcze cierpi. Działania powyższe są podyktowane troską o wszystkie Przyjaciółki i Przyjaciół mających problem z alkoholem.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w tych spotkaniach.

Poniżej podajemy termin najbliższego mityngu spikerskiego:

  • 27 marca 2015 r. – spikerem będzie Wojtek AA z Grupy AA „Przyjaciel” z Puław, Koordynator ds. AA w ZAKŁADACH KARNYCH I ARESZCIE ŚLEDCZYM REGIONU AA Lublin
  • początek spotkania  o godzinie 17:00;

Spotkania w ramach mityngów spikerskich Intergrupy AA „Królewska” odbywają się, w każdym miesiącu, w sali spotkań Grupy AA BURSZTYNOWA, Dom Parafii Matki Bożej  Różańcowej (sala „Betania" – wejście od strony biblioteki), ul. Bursztynowa 20 w Lublinie.

Mityng spikerski AA to mityng otwarty, dostępny dla każdego zainteresowanego programem zdrowienia z alkoholizmu Anonimowych Alkoholików tzn. dla osób uzależnionych, jak i współuzależnionych i przyjaciół. Podczas mityngu jeden alkoholik mówi o swoim życiu. Mityng spikerski jest świadectwem o rozwoju choroby i jej konsekwencjach, a przede wszystkim świadectwem o procesie wychodzenia z choroby i zdrowienia. Po zakończeniu wypowiedzi spikera można zadawać pytania. My alkoholicy dzięki takim mityngom ustrzegamy się od wielu błędów w trzeźwym życiu. Często korzystamy z podpowiedzi spikerów.

„Jestem odpowiedzialny, gdy ktokolwiek i gdziekolwiek potrzebuje pomocy. Chcę aby była do niego wyciągnięta pomocna dłoń AA”.

  Z pozdrowieniami Pogody Ducha

Organizator mityngu spikerskiego                                             Rzecznik Intergrupy AA „Królewska”

                   Robert AA                                                                                    Mariusz AA

więcej

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mitingi w każdy wtorek, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Miting otwarty - ostatni wtorek miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła, przekazanej do dyspozycji w/w stowarzyszeń i instytucji. Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi.
Z pomocy specjalistów korzystamy anonimowo i bezpłatnie.

e-informacje
e-parafia

 

 

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Lublin 20-576

ul. Bursztynowa 20

tel.  81 527 10 57