XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 16.07.2017 KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Świętujemy XV niedzielę zwykłą, niedzielę wakacyjną.
2. W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY:
➢ Sobota (22.07) – Św. Marii Magdaleny, wspomn.
3. Wakacje: kancelaria: od g. 16 - 17.30 (powiedz.- piątek), w sobotę od g. 9-10.
4. Msze św. w wakacjeniedziela:7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00; w tygodniu700 i 1800.
5. Spowiedź w tygodniu: 6.45 -7.00 i 17.30 – 18.00.
6. W niedzielę 23 lipca po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Będzie można nabyć Książeczkę-modlitewnik kierowcy i breloczek z wizerunkiem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. W tym dniu składamy dary do puszek dla MIVA Polska, na środki transportu dla Misji. Od 23-30 lipca 2017 obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 kmszczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.
7. Parafia organizuje pielgrzymkę szlakiem obrazu MB Latyczowskiej: Lwów-Kamieniec-Latyczów-Winnica-Równe- Łuck-Luboml i inne w dniach 6-10 sierpnia, koszt -750. Zachęcamy, potrzebny paszport. ( tel. kancelarii parafialnej: 81 527 10 57  w godz. 16 – 17.30 pn – Pt i 9-10 sb)
8. Pielgrzymka LM do sanktuariów Podkarpacia, 6 sierpnia, koszt 60 zł., zapisy P. Anna, tel. 783 771 248.
9. Zapisy na 39.Lubelską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy i na Fundusz Idę z Tobą w zakrystii i w kancelarii
10. Konferencja dla rodziców i chrzestnych w każdy czwartek o godz. 19.
11. Zapisy młodzieży do bierzmowania będą we wrześniu, do sakramentu przystępujemy w parafii zamieszkania.
12. Jubileusz małżeński dla par zamieszkujących w Parafii będzie w III niedzielę września (17.09.).Zachęcamy do celebrowania tego święta we wspólnocie parafialnej W środy w Par. Świętej Rodziny o godz. 19.00 FESTIWAL ORGANOWY.
13. W każdą środę od 28 czerwca do końca lipca w godz. 17.00.-20.00. w wąwozie przy altanie będą bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na plakatach.
14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Następny nr gazetki będzie 30 lipca, ogłoszenia i zapowiedzi w gablocie i na stronie parafii. www.parafia-mbr.lublin.pl
15. Komenda Miejska Policji wystosowała apel do seniorów, o wzmożoną czujność, w związku z wyłudzeniami, prosimy o zapoznanie się z poradami zamieszczonymi na str. 3 naszej gazetki.
16. Zakupiliśmy świecznik wotywny do naszego kościoła. Palenie świec jest symbolem czuwania, ofiary, modlitwy oraz pamięci o zmarłych. Ofiara: 2 zł od jednej świecy, płomień pali się ok. 90 min.
17. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary na kościół, wpłacone na konto i w kancelarii: Szafirowa 17/31 = 200; Szafirowa 20/7 = 50; Wyżynna 10/Bezimienna = 100;

Osoby lub grupy osób zainteresowane fundacją witraży proszone są o kontakt z Ks. Proboszczem . Życzymy dobrej niedzieli, dobrego tygodnia, dobrych wakacji, z Panem Bogiem!

"Boże, Któryś z miłosierdzia Swego powołać raczył z nicości do bytu rodzaj ludzki. Z hojnością go obdarzyłeś naturą i łaską. Lecz dobroci Twojej, jakby to nie dosyć. - Ty Panie w miłosierdziu Swoim dajesz nam, życie wiekuiste. Przypuszczasz nas do Swego szczęścia wiekuistego i dajesz nam udział w Swym życiu wewnętrznym, a czynisz to jedynie z miłosierdzia Swego. Tak nas darzysz łaską Swoją, jedynie dlatego, żeś dobry i pełen miłości. Nie byliśmy Ci potrzebni wcale do szczęścia Twego, ale Ty Panie, chcesz się podzielić własnym szczęściem z nami. Lecz podczas próby nie wytrwał człowiek; mógłbyś go ukarać, jak Aniołów wiecznym odrzuceniem, ale tu wystąpiło miłosierdzie Twoje i wzruszyły się wnętrzności Twoje litością wielką i przyrzekłeś Sam naprawić nasze zbawienie. Jest to niepojęta przepaść Twojej litości, żeś nas nie ukarał, jak na to zasłużyliśmy; niech będzie uwielbione miłosierdzie Twoje o Panie; całe wieki wysławiać je będziemy. I zdumieli się Aniołowie nad wielkością miłosierdzia, któreś okazał ludziom. . .(Dz 1743)"