IV NIEDZIELA WIELKANOCY - 22.04.2018 - KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. 20 kwietnia 1958 r. święcenia kapłańskie przyjął Czcigodny Ksiądz Zygmunt Potakiewicz. Jubileusz 60 – Lecia Kapłaństwa uroczyście obchodziliśmy wczoraj na Mszy św. z udziałem Abp Stanisława Wielgusa oraz wielu gości i parafian. Przyjazny, choć wymagający stosunek Ks. Zygmunta do każdego człowieka, jego pomocna dłoń, dobrotliwy uśmiech szybko zjednał sobie wielu kapłanów i parafian. Stał się naszym przyjacielem, cieszącym się naszą radością i przeżywającym nasze niepowodzenia czy naszej umiłowanej Ojczyzny, płaczący z płaczącymi, radykał w głoszeniu prawd wiary i miłości do Ojczyzny. Dziękujemy za wszelką pomoc, za Eucharystie sprawowane w naszych intencjach, za godziny spędzone na sprawowaniu sakramentu pokuty, za dziesiątki odmówionych a także fizycznie rozdanych różańców, książek i prosimy o dalszą pomoc. Dziękując Panu Bogu za Twoje powołanie i Rodzicom za wychowanie, życzymy Czcigodnemu Jubilatowi Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Latyczowskiej, naszej Patronki. Swoje wyrazy podziękowania i życzenia skierowali także przedstawiciele wspólnot działających w parafii.
2. W miniony wtorek Ksiądz Robert obchodził swoje imieniny, a wczoraj Ksiądz Hubert obchodził swoje urodziny - życzymy z tej racji naszym pasterzom obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.
3.   Spotkanie Rady Duszpasterskiej jest przeniesione na dzień 7 maja (środa) godz. 19.00. Zapraszamy.
4. W dn. 19-22 kwietnia odbyły się rekolekcje-warsztaty pisania ikon pod kierownictwem Pani Doroty Filip, na Mszy św. o godz. 16.30 będzie poświęcenie wykonanych dzieł. Dziękujemy Pani Dorocie Filip oraz uczestnikom.
5. W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY:
• Poniedziałek (23.04) – ŚW. WOJCIECHA bp., m., głównego patrona Polski, uroczystość.

W par. Św. Wojciecha jest odpust połączony z konsekracją kościoła o godz. 18.00. Serdecznie zapraszają.

• Środa (25.04) – ŚW. MARKA, Ew. święto liturgiczne

25 kwietnia polecamy spotkanie na KUL, poświecone 100-leciu KUL, z Prof. Mieczysławem Rybą, g. 17.50, sala CTW 114.

• Sobota (28.04) – Dzień modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego
6. Tworzymy nowe KŻ Różańca, męskie Zbigniew: tel. 601 164 543 i kobiettel. Krystyna: 663 207 160.
7. W dniach 19 i 20 maja 2018, czyli w Zesłanie Ducha Świętego i w Wigilię Zesłania w naszym kościele odbędzie się VII Lubelski Festiwal Chórów Parafialnych "Duchu Święty, przyjdź!". Łącznie wystąpi 12 chórów z  Lublina, Świdnika, Dąbrowicy, Niedrzwicy Dużej. Po uroczystych Mszach Świętych o godz. 18.00 z udziałem chórów, będą czuwania – koncerty. Formy śpiewane w wykonaniu chórów będą przeplatane modlitwą w wykonaniu członków Katolickiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym MIRIAM. Już teraz serdecznie zapraszamy.
8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary na cele kultu religijnego naszej parafii - KORONY: bezimiennie = 100, Ag. Mega Podróże = 50; Bursztynowa 15/ bezim. =  300; Topazowa 4/36 = 500; Kryształowa 26/79 = 200
9. Legion Maryi zaprasza na Pielgrzymkę: Ożarów – Odporyszów – Zabawa - Szczepanów – Okulice - Staniątki – Czerna – Paczółtowice – Imbramowice,  8-9 czerwca, 180 zł. z wyżywieniem, tel . 783 771 248
10. Porady prawne – poniedziałek, wtorek, godz. 17.00, Kancelaria II
11. 24.04.2018 r. w g. 12-15 DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI do Liceum im. ZAPORY przy ul. Lipowej 25.

Konto parafialne - BPS S.A. O/Lublin: 15 1930 1709 2001 0009 0476 0001

"Zazwyczaj cierpienie wypędza i pożera radość, jeżeli się cierpi bez celu. Cierpienie zaś w intencji dobrej rodzi najpiękniejszą, najczystszą i najtrwalszą radość, jaką mieli męczennicy."