XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.07.2015 - INFORMACJE

1. Dzisiaj kończy się 16. Ogólnopolski Tydzień Św. KrzysztofaPo każdej Mszy św. będzie poświęcenie samochodów, motocykli, rowerów, hulajnógBędzie możliwość nabycia Książeczki-modlitewnika kierowcy i breloczek z wizerunkiem św. Krzysztofa. Dzisiaj składamy dary do puszek dla MIVA Polska (1 grosz za 1km) na środki transportu dla Misji.
2. W tym tygodniu obchodzimy:
✓ Środa (29.07) – Św. Marty, wspom
✓ Piątek (31.07) – Św. Ignacego z Loyoli, prb.,
✓ Sobota(01.08) – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp, dK., oraz I sobota m-ca, adoracja Najśw. Sakramentu do g. 9.00
3. Zbliża się sierpień - miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do trzeźwości, a nawet do całkowitej abstynencji.
4. Za tydzień pierwsza niedziela sierpnia, spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy św. o 9.00.
5. Intencje papieskie na miesiąc sierpień: OgólnaAby wszyscy ludzie pracujący na polu wolontariatu wielkodusznie angażowali się w służbę potrzebującym. MisyjnaAbyśmy, wychodząc poza siebie, potrafili stawać się bliscy tym, którzy są na peryferiach więzi międzyludzkich i społecznych.
6. W następny poniedziałek (3 sierpnia) wyruszy 37 Piesza Pielgrzymka Lublin - Jasna Góra, spod Archikatedry. Jeszcze do czwartku jest możliwość zapisania się na pielgrzymkę w naszej kancelarii lub w zakrystii.
7. Przypominamy - Koszt pielgrzymki 75 zł, specjalna oferta dla rodzin: 2 osoby z rodziny = 120 zł3 osoby i więcej 160 zł. Dla bezrobotnych i mniej zamożnych opłata wynosi 50 zł. Osoby, które nie mogą wybrać się na pielgrzymkę, mogą opłacić pielgrzymkę, tym, którzy są w trudnej sytuacji materialnej w ramach Funduszu Solidarnościowego „Idę z tobą”, przekazując własną intencję.
8. Spotkanie pątników zapisanych w naszej Parafii będzie w piątek (31.07.2015), poMszy św. wieczornej. Grupę 2 (naszą) poprowadzi Ks. Hubert Wysmulski.
9. Ci, którzy w ostatniej chwili podejmą decyzję o uczestnictwie – zapisują się w Sekretariacie Pielgrzymki przy Archikatedrze do 2.08. w g. 9.30 – 17.
10. W wakacjekancelaria czynna: od g. 16 - 17.30 (poniedziałek - piątek), w sobotę od g. 9-10.

Msze św. - niedziela:7; 9; 10.30; 12; 18Nie ma Mszy św. o 16.30. W tygodniu700 i 1800.

Spowiedź codziennie od 6.45 – 7.00, od 17.30 – 18.00 i na prośbę po Mszy św.

11. Porady prawne: każdy poniedziałek i czwartek - w wakacje także– KANCELARIA II.

Informator pielgrzyma: www.pielgrzymka.lublin.pl

Parafialne konto BPS S.A. O/Lublin: 15 1930 1709 2001 0009 0476 0001

"Zazwyczaj cierpienie wypędza i pożera radość, jeżeli się cierpi bez celu. Cierpienie zaś w intencji dobrej rodzi najpiękniejszą, najczystszą i najtrwalszą radość, jaką mieli męczennicy."

3. Radca prawny – każdy poniedziałek i czwartek miesiąca, godz. 17.00, Kancelaria II

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mityngi w każdy wtorek, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Mityng otwarty - pierwszy wtorek miesiąca.