TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 22.05.2016 - KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w Parafii Trójcy Świętej przy ul. Nałęczowskiej.
2. Przed kościołem Parafialne Caritas prowadzi zbiórkę ofiar do puszek w ramach charytatywnej akcji „Kilometry Caritas”. Pod namiotem można nakleić na taśmie dowolną ilość złotówek. Każdy inny nominał można w „banku akcji” wymienić na złotówki.
3. Dziś na Mszy św. o godz. 15.00 dzieci z kl. IV obchodzą rocznicę I Komunii św.
4. Składam serdeczne podziękowania Rodzicom za to, że trwają i prowadzą swoje dzieci drogą wiodącą do Chrystusa, dziękuję siostrze Barbarze i Ks. Hubertowi zaprzygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości rocznicowej; za przygotowanie całej oprawy liturgicznej, za to, że napełniają serca dzieci Ewangelią dziękuję Panu Jarosławowi organiście. Dziękuję Księżom za spowiedź i za obecność.
5. Po Mszy św. o 16.30 mieszkańcy bloków Turkusowa 14, 16 i 18 przeniosą obraz Matki Bożej Częstochowskiej do najpierw do blokku14, następnie 16 i 18. Kustoszami w poszczególnych blokach są Panie: Urszula Kozieł, Monika Kowalska – Rudź i Grażyna Nowakowska. Zachęcam do przyjęcia MB w obrazie.
6. Msza św. dla mieszkańców Turkusowej 20, z racji Nawiedzenia Obrazu będzie w Boże Ciało o g. 10.30.
7. W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY: Wtorek (24.05) – NMP Wspomożycielki Wiernych wspom.
➢ Czwartek, 26 maja – Uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 10.30, 1800Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy po Osiedlu Poręba. Ołtarze przygotują: I stacja – Koła Różańcowe; II stacja - Akcja Katolicka; III stacja – Domowy Kościół; IV stacja – Odnowa w Duchu Św. Spotkanie służby porządkowej we wtorek o 19.00
♦ Prosimy poszczególne grupy duszpasterskie o przygotowanie emblematów do procesji.
♦ Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w procesji Bożego Ciała. Swoim udziałem damy świadectwo naszej wiary. Prosimy udekorować okna w swoich domach, szczególnie na trasie procesji.
♦ Zapraszamy dzieci do udziału w procesji, chłopcy do niesienia różańca i poduszek; dziewczynki do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów będzie w środę, o 17.15, przed kościołem. Taca przeznaczona na Centrum J P II.
♦ Codziennie w czasie oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. o 18.00 - procesja Eucharystyczna.
 9. W Boże Ciało o godz. 19. na PLACU KATEDRALNYM będzie miał miejsce Koncert Chwały.
10. W tym dniu obchodzimy również Dzień Matki. Najlepsze życzenia Bożego błog. dla wszystkich Matek.
11. W sobotę, 28 maja 2016 r. o godz. 11.00 w Archikatedrze Lubelskiej obchodzić będziemy 50. rocznicę święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Bolesława Pylaka, seniora Episkopatu Polski. Komunikat str.3 gazetki.
12. Codziennie o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w bocznej kaplicy.
13. Codziennie po mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe (ok. 18.30).
14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM obszerny art. z okazji rocznicy powołania Archidiecezjalnego chóru PUERI CANTORES LUBLINENSES pod dyr. Ks. Attili Honti; w NIEDZIELI relacja z uroczystości powołania nowych lektorów w naszym kościele.
15. W sobotę 4 czerwca wyjazd pielgrzymki Kół Różańcowych do Częstochowy, godz. 5.00 z parkingu kościelnego. Osoby zapisane prosimy o dopełnienie formalności, są jeszcze wolne miejsca. (60 zł).
16. Zapisy na pielgrzymkę do Łagiewnik (11 czerwca) z wpłatą ( 70 zł) w kancelarii lub zakrystii.
17. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary na kościół. Bóg zapłać za dary wpłacone na konto i w kancelarii. Ag Mega podróże Okopowa 13/2 =50; Biłgoraj = 345; Bezimienna = 50;
18. We wtorek o g. 14.00 pogrzeb przy ul. Unickiej śp. Mirosława Baczewskiego. Msza św. w m-c po śmierci będzie 24 czerwca o godz. 18.00 w naszym kościele. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

"Zazwyczaj cierpienie wypędza i pożera radość, jeżeli się cierpi bez celu. Cierpienie zaś w intencji dobrej rodzi najpiękniejszą, najczystszą i najtrwalszą radość, jaką mieli męczennicy."

3. Radca prawny – każdy poniedziałek i czwartek miesiąca, godz. 17.00, Kancelaria II