Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Obraz
Obraz

Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2015 - KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE 

1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny zatytułowany NOWE ŻYCIE W CHRYSTUSIE”, co można inaczej wyrazić: Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i Chrzest do świadectwa. W to hasło są wpisane obchody ROKU JUBILEUSZOWEGO związanego z 1050 rocznicą przyjęcia Chrztu Polski. Tym symbolem jest ŚWIECA JUBILEUSZOWA ze swoim Logo
2. Pierwsza niedziela Adwentu wprowadza nas w czas oczekiwania na Jego przyjście. Postarajmy się właściwie wykorzystać te 4 tygodnie dzielące nas od Świąt Bożego NarodzeniaW tym radosnym i wymagającym oczekiwaniu towarzyszyć będzie nam Maryja. Razem z Matką Boga wejdziemy w tajemnice zbawienia. Zapraszamy na Roratytylko w dni powszednie o g. 6.00Przynosimy ze sobą lampiony, prosimy o osłonę, która ochroni od zalania ławek czy także posadzki w kościele
3. W niedzielę jest bez zmian, pierwsza msza św. o godz7.00.
4. Dziś głosi Słowo Boże - Ks. Łukasz Wacław, Chrystusowiec z KUL. Dziękujemy za ten dar. Naszą wdzięcznością niech będzie materialne wsparcie tej UCZELNI - przed kościołem, są Studenci KUL z puszkami. 
5. Zbiórka do puszki przez cały Adwent na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom „Gwiazdka Nadziei”.
6. Rekolekcje adwentowe, rozpoczną się w III niedzielę Adwentu - 13 grudnia i potrwają 4 dni. 
7. Dzisiaj o g. 16.30 jest Msza św. dziękczynno - błagalna  w int. Mieszkańców Turkusowej 4po tej Mszy św. mieszkańcy Turkusowej 6, przeniosą Obraz MB Częst. do swojego bloku, kustoszem jest P. Anna Denysiuk
8. Dzisiaj podczas Mszy św. o 18.00  śpiewać będzie chór CUM SANCTIS. Po Mszy św. o zapraszamy na koncert, w ramach IV Lubelskiego Festiwalu Chórów Parafialnych „Chryste, czekamy!”, Najważniejsze wydarzenia będą w sobotę 5 grudnia, kiedy to na wspólnej Mszy Św. o godz. 18.00 i podczas prezentacji już od 17.30 wystąpi łącznie 14 chórów. Więcej na plakacie. 
9. Dzisiaj został poświęcony opłatek. Prosimy kwestorów i mieszkańców poszczególnych bloków do zakrystii po listy, opłatek i parafialny kalendarz i zaniesienie, jak co roku współmieszkańcom. Dary z tej racji przeznaczamy na kontynuację dzieł prowadzonych w kościele i odpowiednio dla parafii Św. Jana Kantego (list). Serdeczne podziękowanie składamy: P.P. Marioli i Markowi LECKIM i firmie „APUS” za wykonanie kalendarzy na 2016 rok.
10. Za tydzień w I niedzielę grudnia po Mszy św. o 9.00 spotkanie Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.  
11. W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY: 
▪ Poniedziałek (30.11) – Św. ANDRZEJA Ap., wspomn
▪ Czwartek (3.12) – Św. Franciszka Ksawerego, prb., wspomn.
▪ W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa o 6.00 (roraty)16.00 i 17.30. Dodatkowa Msza św. o godz.16.30. 
12. Bóg zapłać za włączenie się do listopadowej modlitwy za zmarłych.
13. Wspólnotowy Różaniec w grudniu o g. 17.20 jest wg grafiku1-12 XII Koła Różańcowe, wyjątek 7 XII RMA13-19 XII Apostolat Cudownego Medalika; 20-26 XII - Miasto Dawida27.XII-9.01 Koła Różańcowe; 10-16.01.’16 Domowy Kościół; 17 -23.01 KSM; 24-30.01 Legion Maryi
14. W niedzielę 6 grudnia zapraszamy dzieci z rodzicami na spotkanie ze św. Mikołajem po mszy o 10.30 w kaplicy, dolnej kondygnacji kościoła. Sekretariat św. Mikołaja czynny od g. 9.30 w w/w kaplicy. 
15. Zapraszamy do sklepiku. W ofercie, karty świąteczne, świece wigilijne, „zestawy kolędowe”. 
16. Parafialna Caritas przygotuje paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących z naszej Parafii. Tegoroczną akcję DAR SERCA będzie można wesprzeć przynosząc trwałą żywność i środki czystości. Jednocześnie prosimy osoby potrzebujące o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii i wpisanie na listę podopiecznych.
17. Zaproszenie na Święto Patronalne Ruchu Światło-Życie, 5grudnia br. Uroczystej Mszy Św., sprawowanej w Archikatedrze, o g. 12.30 będzie przewodniczył Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie Ks. Marek Sędek.
18. Porady prawne poniedziałek i czwartek, g. 17.00, Kancelaria II, komunikaty AA „Bursztynowa” w gablocie.
19. Serdeczne Bóg zapłać za dary wpłacone na konto czy w kancelarii na kontynuację prac wykończeniowo-wyposażeniowych: Bezimienna 30, Ametystowa 18/51 = 300 (ławki), Rubinowa 2/166 = 100; Turkusowa 20/2 = 300; Mieszkańcy Turkusowej 4 (z racji nawiedzenia Obrazu – złożyli dar w wysokości 920 PLN. Bóg zapłać!
20. Miniony tydzień był bogaty w wyposażeniu naszego kościoła - przybyły ŁAWKI i figura św. FAUSTYNY. 
21. Serdecznie dziękuję Panom za pomoc w transporcie i ustawianiu ostatniej serii ławek.  
Myśl dnia
"Dziś przygotowuję się na przyjście Twoje, jako oblubienica na przyjście Oblubieńca swego. Wielki to Pan, ten Oblubieniec mój, Niebiosa ogarnąć Go nie mogą. Serafini, którzy stoją najbliżej Niego, zasłaniają oblicze swoje i powtarzają nieustannie: święty, święty, święty. Ten wielki Pan, to Oblubieniec mój. Jemu śpiewają Chóry, przed Nim padają trony, przed jasnością Jego słońce gaśnie: A jednak ten wielki Pan, to Oblubieniec mój. Serce moje, wyjdź z tej głębokiej zadumy, jak Go wielbią inni, bo na to nie masz czasu, gdyż nadchodzi i już jest u twych drzwi.(Dz 1805)."

Św. Faustyna

Kalendarz
W parafii

Posługi aktualnie świadczone
przy Parafii Matki Bożej Różańcowej


1. Stowarzyszenie Ochrony i Pomocy Rodzinie „SOPRA” świadczące bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, rodzinom oraz dzieciom i młodzieży z rodzin alkoholowych a także pomoc rodzicom mającym kłopoty w kontaktach z własnymi dziećmi.

więcej

2. Stop Bezprawiu dla osób poszkodowanych przez instytucje powołane do egzekwowania prawa - w ramach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Organa Sprawiedliwości – porady w poniedziałek, 17-18, tel. 723 044 113; www.stopbezprawiu.org

- sala Jerycho

3. Radca prawny – każdy poniedziałek i czwartek miesiąca, godz. 17.00, Kancelaria II

( z wyjątkiem dni swiątecznych)

4. Grupa AA "Bursztynowa" mityng AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca mityng otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki. 

  Serdecznie zapraszamy

  więcej

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mityngi w każdy wtorek, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Mityng otwarty - ostatni wtorek miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła. 

Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi świeckich.
Z pomocy specjalistów korzystamy anonimowo i bezpłatnie.

e-informacje
e-parafia

 

 

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Lublin 20-576

ul. Bursztynowa 20

tel.  81 527 10 57