Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Obraz

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO -  20.04.2014 R.

 

Chrystus zmartwychwstał. Prawdziwie zmartwychwstał, aby pociągnąć nas  do swojego zmartwychwstania i zaprowadzić tam, gdzie On żyje wiecznie, czyniąc nas uczestnikami swojej chwały.Serdeczne życzenia, aby spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem było przeżywane w radości i promieniowało na spotkanych ludzi. 

1. Z serca dziękuję wszystkim, którzy przygotowali dzisiejszą liturgię oraz liturgię wielkotygodniową, aby jak najgodniej oddać cześć Jedynemu Bogu i przeżyć Święte Triduum Paschalne. Dziękuję całemu zespołowi Służby Liturgicznej, który pod przewodnictwem Ks. Krzysztofa przygotował liturgię paschalną: panu organiście, panu kościelnemu, kantorom, komentatorom, paniom i panom za czynny udział w procesji. 

2. Dziękuję Kapłanom: Czcigodnemu Ks. Kapelanowi Zygmuntowi, Ks. Kapelanowi Bogdanowi i Ks. Mirosławowi, Ks. Attili, Ks. Krzysztofowi S. i Ks. Krzysztofowi F. i Ks. Pawłowi za spowiedź, za głoszenie Słowa Bożego, za przewodniczenie w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żalów i Triduum Sacrum. 

3. Dziękuję Paniom: Grażynie, Jadwidze, Krystynie, Jolancie i Panu Włodzimierzowi i wszystkim, którzy pomagali przygotować Ciemnicę, Boży Grób, kościół i pani Ani, jak zwykle, za dekorację przy ołtarzu. 

4. Dziękuję Wam Drodzy Parafianie i Goście za świadectwo żywej wiary, serdecznej modlitwy i gorliwego udziału w nabożeństwach wielkopostnych a zwłaszcza w Wielkim Tygodniu. Wspólnotom za przygotowanie rozważań Drogi Krzyżowej. Dziękuje za adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim, wspólnotom parafialnym za trwanie w wyznaczonym czasie. Szczególne podziękowania składam Harcerkom i Harcerzom z ZHR za trzymaną straż przy Grobie Pana Jezusa, służbie liturgicznej ołtarza.   

5. Dziękuję za miłość do naszego Kościoła oraz za wszelką życzliwość na różne sposoby przekazywaną, za modlitwę w naszych intencjach. Również Parafialnemu Zespołowi Caritas i darczyńcom za niesioną pomoc potrzebującym, z serca dziękuję. Dziękuję za zaangażowanie w dystrybucję „Chlebów dobroci”.Bóg zapłać za liczne życzenia, które na moje ręce przesłali dla całej parafii różne osoby i instytucje.

6. Dziś następne Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 16.30 i 18.00. 

7. W poniedziałek wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. Taca przeznaczona na KUL. 

8. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego - niedziela kanonizacji bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II. Młodzi z parafii przynieśli symboliczny płomień, Iskrę z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Przekazanie Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia rodzinom, instytucjom społecznym, szkołom 27.04. po każdej Mszy św. W ten sposób - symbolicznie - wszyscy będziemy mogli łączyć się duchowo z uroczystościami w Watykanie. Zachęcamy do modlitwy rodzinnej przy świetle Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia.

9. Zapraszamy wszystkich Parafian na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00, godzinę szczególnych łask. Codziennie odprawiamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia. 

10. Kanonizację bł. Jana Pawła II poprzedzą przygotowania duchowe w Parafii. 25. kwietnia (piątek) zapraszamy całą Wspólnotę parafialną do udziału w czuwaniu. Rozpoczniemy Mszą św. o 18.00, następnie Droga Światła o godz. 19.45, po której zapraszamy poszczególne wspólnoty i mieszkańców na Adorację Najświętszego Sakramentu. Zakończenie o 24.00 – Mszą św. Harmonogram jest w Gazetce.

11. Par. św. Rodziny serdecznie zaprasza wiernych Archidiecezji do wspólnego przeżywania kanonizacji świętych papieży w miejscu, na którym św. Jan Paweł II sprawował Eucharystię w 1987. 

12. Koncert muzyki kameralnej w Par. św. Rodziny, 23 kwietnia, g. 19.00, przy organach Ks. Attila Honti. 

13. W ramach akcji „Grosz za krok” istnieje możliwość zakupu dowolnej ilości z 4 milionów kroków pielgrzyma P. Adama w drodze na kanonizację do Watykanu. Konto: 38 1240 1503 1111 0010 4976 5635 z dopiskiem „Grosz za krok” na Centrum Jana Pawła II. Ulotki na stoliku. 

14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. 

15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary złożone na konto i w kancelarii na prace w PREZBITERIUM: Agatowa: 19/52 = 300; Agencja Mega Podróże = 50; Bezimiennie:30; BIERZMOWANI: 3’430; Bursztynowa 35/28 = 100; Maria i Stanisław = 100; Perłowa 4/93 = 50; Pogodna 24/18 = 200; szafirowa 15/19 = 50;

16. Są wolne intencje, można zamówić w kancelarii lub zakrystii.  

 Przygotowanie duchowe do kanonizacji Jana Pawła II -  25. kwietnia 2014 r.


Adoracji Najświętszego Sakramentu

Wspólnota animująca

Parafianie zaproszeni

do modlitwy

Forma adoracji:

Wg myśli i tekstów JPII

18.45 - 19.50

DROGA ŚWIATŁA

Domowy Kościół, Oaza

Agatowa, Ametystowa, Onyksowa, Kryształowa

Modlitwa wg charyzmatu

Wspólnoty animującej

19.50 - 20.40

Odnowa w Duchu św.

Ruch charyzmatyczny rodzin

Opalowa, Perłowa, Szafirowa,

20.40 - 21.30

Apostolat Bożego Mił., Apostolat Cudownego Medalika, Legion Maryi

Wyżynna

( z wyłączeniem nr 20)

Koronka do Bożego Miłosierdzia

21.30 - 22.20

Akcja Katolicka, Rycerstwo Św. Michała Archanioła

Na Stoku, Turniowa,

Wyżynna 20

Część Radosna

Różańca Świętego

22.20 - 23.10

Neokatechumenat

Bursztynowa

Część Światła Różańca Świętego

23.10 - 24.00

Koła Różańcowe

Perłowa, Rubinowa, Topazowa, Turkusowa

Część Chwalebna Różańca Świętego

Myśl dnia
" Chcę żyć i umierać, jak dusza święta, wpatrzona w Ciebie Jezu, na krzyżu rozpięty, jako we wzór, jak mam postępować. Szukałam przykładu - wokoło siebie i nie znajdowałam dostatecznych i zauważyłam, jakoby opóźniała się świętość moja, lecz od chwili obecnej utkwiłam wzrok w Ciebie Chryste, Wodzu mój najlepszy. Ufam, że pobłogosławisz wysiłkom moim."

Św. Faustyna

Kalendarz
W parafii

Posługi aktualnie świadczone
przy Parafii Matki Bożej Różańcowej


1. Stowarzyszenie Ochrony i Pomocy Rodzinie „SOPRA” świadczące bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, osobom uzależnionym, rodzinom oraz dzieciom i młodzieży z rodzin alkoholowych a także pomoc rodzicom mającym kłopoty w kontaktach z własnymi dziećmi.

więcej2. Stop Bezprawiu dla osób poszkodowanych przez instytucje powołane do egzekwowania prawa - w ramach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Organa Sprawiedliwości – porady w poniedziałek, 17-18, tel. 723 044 113; www.stopbezprawiu.org

- sala Jerycho

3. Radca prawny – terminy podawane są w niedzele

 - Kancelaria nr II

 

4. Grupa AA "Bursztynowa" miting AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca miting otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki. 

więcej


Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła, przekazanej do dyspozycji w/w stowarzyszeń i instytucji. Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi.
Z pomocy specjalistów korzystamy anonimowo i bezpłatnie.

e-informacje
e-parafia

 

 

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Lublin 20-576

ul. Bursztynowa 20

tel.  81 527 10 57