Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Obraz
Obraz

Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA ADWENTU - 27.11.2016 - KOMUNIKATY

1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny zatytułowany Idźcie i głoście”. I niedziela Adwentuwprowadza nas w czas oczekiwania na Jego przyjście. Postarajmy się właściwie wykorzystać te 4 tygodnie dzielące nas od Świąt Bożego Narodzenia. W tym radosnym a zarazem wymagającym oczekiwaniu towarzyszyć będzie nam Najświętsza Maryja Panna. Razem z Matką Bożą wejdziemy w tajemnice zbawienia. 
2. Tradycyjnie zapraszamy na RORATY tylko w dni powszednie o 6.00, (są jeszcze wolne intencje) przynosimy lampiony. W niedzielę bez zmian, pierwsza Msza św. o godz. 7.00.
3. Rekolekcje adwentowe, rozpoczną się w III niedzielę Adwentu - 11 grudnia i potrwają 4 dni. 
4. Dzisiaj czytany jest List pasterski Metropolity Lubelskiego na Adwent 2016 r. „IDŹCIE I GŁOŚCIE”.
5. Dzisiaj tj. 27. listopada przypada Święto Cudownego MedalikaNazwę "cudowny medalik" zatwierdził w 1894 r. papież Leon XIII i zezwolił na obchodzenie święta Objawienia Cudownego Medalika dnia 27 listopada. W tym dniu Legioniści Legionu Maryi naszej Parafii apostołują z Cudownym Medalikiem NMP w 3 lubelskich szpitalach i w apostolacie ulicznym. Rozdają informacje o objawieniach s. Katarzyny Laboure wraz z Cudownym Medalikiem. Statystyki wykazują największą liczbę nawróceń dzięki temu kultowi.
6. Zbiórka do puszki przez cały Adwent na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom „Płomień Miłosierdzia”. 
7. Dary – tzw. jałmużnę – pomoc dla biednych - można wrzucać do skrytki pod figurą św. Antoniego. 
8. Msza św. dziękczynno-błagalna Mieszkańców Turkusowej 22 będzie 4 XII o g. 16.30, po tej Mszy św. zapraszamy mieszkańców Turkusowej: 24 i 26 aby przenieśli obraz MB Częstochowskiej do swojego bloku. Kustoszami będą odpowiednio: P.P. Juros i Paczos, prosimy o kontakt. 
9. Dzisiaj został pobłogosławiony opłatek. Prosimy kwestorów i mieszkańców z poszczególnych bloków do zakrystii po listy, opłatek i parafialny kalendarz i rozniesienie, jak co roku współmieszkańcom. Dary z tej racji przeznaczamy na kontynuację dzieł prowadzonych w kościele i odpowiednio dla parafii Św. Jana Kantego. Składamy serdeczne podziękowanie: Państwu Marioli i Markowi LECKIM i firmie APUS za kolejny dar dla naszej Parafii : za wydrukowanie Kalendarza Parafialnego na 2017 r. Bóg zaplać!
10. Za tydzień w I niedzielę grudnia po Mszy św. o 9.00 spotkanie Kół Różańcowych i zmiana tajemnic
11. W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY: 
• Środa (30.11) – Św. ANDRZEJA Ap., Święto.
• I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca (adoracja po roratach do godz. 8.00.) 
• Spowiedź pierwszopiątkowa o 6.00 (roraty)16.00 i 17.30. Dodatkowa Msza św. o godz.16.30. 
12. Spotkanie ze św. Mikołajem będzie 5 grudnia po mszy o 18.00. 
13. Zapraszamy do sklepiku. W ofercie, karty świąteczne, świece wigilijne, „zestawy kolędowe”, Ewangelia 2017 r - Słowo na każdy dzień, historia parafii i geneza wezwania Parafii zat. Zawierzyli przez MaryjęDochód ze sprzedaży zespół Caritas przeznacza na działalność charytatywną.
14. Parafialna Caritas przygotuje paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących z naszej Parafii. Tegoroczną akcję DAR SERCA będzie można wesprzeć przynosząc trwałą żywność i środki czystości do sklepiku w czasie rekolekcji. Prosimy osoby potrzebujące o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii i wpisanie na listę podopiecznych.
15. Porady prawne: - poniedziałek, g. 17. 00, Kancelaria II.
16. W sobotę, 3 grudnia będzie kolejna dostawa jabłek, ok. godz. 10.00.
17. Składamy serdeczne podziękowanie za dary złożone na witraże i dalsze prowadzone dzieła  związane z uzupełnianiem wnętrza kościoła: Bezimiennie = 50; 100; 1’000,- z dedykacją „ Boże bądź uwielbiony w tej świątyni ”. BÓG ZAPŁAĆ!
18. Tradycyjnie, jak co roku w okresie Adwentu, Caritas Archidiecezji Lubelskiej wspólnie z parafiami na terenie archidiecezji lubelskiej prowadzi akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. To akcja, która już od XXIII lat służy potrzebującym dzieciom zapewniając im m.in. posiłki, stypendia, wakacje, leczenie i rehabilitacje. Tegorocznej edycji przyświeca hasło „Płomień Miłosierdzia”. Caritas Archidiecezji Lubelskiej zachęca wszystkich do nabycia świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
19. "Studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, członkowie Międzynarodowej Organizacji studenckiej IFMSA-Poland, a przede wszystkim wolontariusze z Naszej Parafii, pragną zachęcić Państwa do pomocy w stworzeniu świątecznych paczek dla chorych dzieci, zmuszonych spędzić Święta Bożego Narodzenia w szpitalu. Akcja "Miś pod szpitalną choinkę" odbędzie się w następną niedzielę (04.12.)  prowadzona będzie zbiórka gier, puzzli, kredek, książeczek i zabawek (pluszowe misie muszą być nowe ze względów sanitarnych), które dnia 23 grudnia zostaną przekazane w Świątecznym Korowodzie małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Za wszystkie dary serdeczne „Bóg zapłać".

 

 

Konto parafialne - BPS S.A. O/Lublin: 15 1930 1709 2001 0009 - Bóg zapłać za dary!

Myśl dnia
"Boże, Któryś z miłosierdzia Swego powołać raczył z nicości do bytu rodzaj ludzki. Z hojnością go obdarzyłeś naturą i łaską. Lecz dobroci Twojej, jakby to nie dosyć. - Ty Panie w miłosierdziu Swoim dajesz nam, życie wiekuiste. Przypuszczasz nas do Swego szczęścia wiekuistego i dajesz nam udział w Swym życiu wewnętrznym, a czynisz to jedynie z miłosierdzia Swego. Tak nas darzysz łaską Swoją, jedynie dlatego, żeś dobry i pełen miłości. Nie byliśmy Ci potrzebni wcale do szczęścia Twego, ale Ty Panie, chcesz się podzielić własnym szczęściem z nami. Lecz podczas próby nie wytrwał człowiek; mógłbyś go ukarać, jak Aniołów wiecznym odrzuceniem, ale tu wystąpiło miłosierdzie Twoje i wzruszyły się wnętrzności Twoje litością wielką i przyrzekłeś Sam naprawić nasze zbawienie. Jest to niepojęta przepaść Twojej litości, żeś nas nie ukarał, jak na to zasłużyliśmy; niech będzie uwielbione miłosierdzie Twoje o Panie; całe wieki wysławiać je będziemy. I zdumieli się Aniołowie nad wielkością miłosierdzia, któreś okazał ludziom. . .(Dz 1743)"

Św. Faustyna

Kalendarz
W parafii

Posługi aktualnie świadczone
przy Parafii Matki Bożej Różańcowej


1. Stowarzyszenie Ochrony i Pomocy Rodzinie „SOPRA” świadczące bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, rodzinom oraz dzieciom i młodzieży z rodzin alkoholowych a także pomoc rodzicom mającym kłopoty w kontaktach z własnymi dziećmi.

więcej

2. Stop Bezprawiu dla osób poszkodowanych przez instytucje powołane do egzekwowania prawa - w ramach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Organa Sprawiedliwości – porady w poniedziałek, 17-18, tel. 723 044 113; www.stopbezprawiu.org

- sala Jerycho

3. Radca prawny – każdy poniedziałek miesiąca, godz. 17.00, Kancelaria II

( z wyjątkiem dni swiątecznych)

4. Grupa AA "Bursztynowa" mityng AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca mityng otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki. 

  Serdecznie zapraszamy

  więcej

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mityngi w każdy wtorek, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Mityng otwarty - ostatni wtorek miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła. 

Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi świeckich.
Z pomocy specjalistów korzystamy anonimowo i bezpłatnie.

e-informacje
e-parafia

 

 

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Lublin 20-576

ul. Bursztynowa 20

tel.  81 527 10 57