XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2017 KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Dziś gościmy przedstawiciela ojców Oblatów, którzy prowadzą misje w różnych częściach świata. Serdecznie dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. Tradycyjnie nabywając kalendarz, wspieramy misje.
2. W całym Kościele po raz pierwszy, i tak będzie zawsze, w 33. niedzielę zwykłą, obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji papież Franciszek wystosował orędzie rozpoczynające się od słów zaczerpniętych z 1 Listu św. Jana: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”, hasło przewodnie tegorocznych obchodów.
3. W następną niedzielę t. 26.11. 2017 r. odbędzie się 25 Wielka Uliczna Zbiórka Darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę zainicjowanej przez Radio Lublin. W wielu miejscowościach wolontariusze zbierać będą tylko dary rzeczowe: długoterminową żywność, chemię gospodarczą, zabawki, książki, artykuły papiernicze, a także odzież w bardzo dobrym stanie. NIE ZBIERAMY PIENIĘDZYSerdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym pospolitym ruszeniu gorących serc, do podzielenia się nawet odrobiną z Dziećmi oraz innymi osobami w trudnej sytuacji życiowej.”
4. Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Cecylii składamy najserdeczniejsze życzenia chórom kościelnym i ich dyrygentom: P. Barbarze Pazur i Ks. Atilli Honti, i P. Jarosławowi Borowskiemu – organiście życząc Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Cecylii i wszelkiej pomyślności wraz z podziękowaniem za dotychczasową posługę na chwałę Pana Boga i naszej parafii.
5. Za tydzień Uroczystość JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
6. W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY:
♦ Poniedziałek (20.11) – Św. Rafałą Kalinowskiego, prb., wspomn.
♦ Wtorek (21.11) – Ofiarowanie NMP, wspomn.
♦ Środa (22.11) – Św. Cecylii, dz., m., wspomn
♦ Piątek (17.11) – Św. Elżbiety Węgierskiej, z., wspomn.
7. W listopadzie - MODLITWA RÓŻAŃCOWA o 17.20 za naszych zmarłych poleconych w wypominkachW regaliku przy wyjściu, są kartki z datą, na wpisanie imion naszych zmarłych. Proszę je wypełnić i złożyć do odpowiedniej skrzynki lub na tacę w naszym kościele, albo do zakrystii. Będą czytane, zaznaczonego dnia.
8. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”oraz Polska Akademicka Korporacja Astrea Lublinensiszapraszają na pokaz filmu dokumentalnego o Abp Antonim Baraniaku oraz spotkanie z reżyserem filmu Jolantą Majdasz,  21 listopada 2017 r. wtorek - g. 17.00 w sali 113 w Centrum Transferu Wiedzy KUL.
9. Dzień skupienia dla kapłanów okręgu lubelskiego będzie w tę sobotę w sanktuarium MB Latyczowskiej.
10. W pierwszą niedzielę adwentu tj. 3 grudnia będzie poświęcony opłatek i tradycyjnie wraz z parafialnym kalendarzem będzie dostarczony mieszkańcom Parafii, nie przyjmujemy z innych źródeł. 10-12 XII – rekolekcje.
11. 6 stycznia, w Trzech Króli - o godz. 16.00 w naszym sanktuarium odbędzie się KONCERT Zespołu Pieśni i Tańca „MAZOWSZE”.
12. W dniach 27.06.2018 – 01.07.2018 przez PARAFIĘ organizowana jest „ PIELGRZYMKA SZLAKIEM CUDOWNEGO OBRAZU MB LATYCZOWSKIEJ. Trasa: Lublin – Lwów - Chocim – Okopy - Kamieniec – Latyczów – Równe – Łuck - Luboml – Lublin.
13. W poniedziałek, g. 17.00 - Porady prawne kancelaria II.
14. Środa - Nr 9 Konferencji dla narzeczonych.
15. W czwartki o g. 19.00 konferencja przedchrzcielna.
16. Serdeczne Bóg zapłać za dary na cele kultu religijnego naszej parafii: Bursztynowa 19/30 = 100; Bursztynowa 35/4 = 100; al. Jana Pawła II 9/32 = 1’000; Turkusowa 1/44 = 100; Ag. Mega Podróże, Okopowa 13/2 = 50; P. Agata = 100; P. Andrzej = 200; P. Witek = 150; Wyżynna 10/53 = 50; Świdnik = 100;
17. Gromadzimy środki na 4 zabudowane konfesjonały i  2 witraże w oknach na ścianie wschodniej. Witraże przedstawiają kuszenie Ewy i Adama i wygnanie w raju, oraz motywy kwiatowe. Mile widziani sponsorzy.

Konto parafialne - BPS S.A. O/Lublin: 15 1930 1709 2001 0009 0476 0001

" Chcę żyć i umierać, jak dusza święta, wpatrzona w Ciebie Jezu, na krzyżu rozpięty, jako we wzór, jak mam postępować. Szukałam przykładu - wokoło siebie i nie znajdowałam dostatecznych i zauważyłam, jakoby opóźniała się świętość moja, lecz od chwili obecnej utkwiłam wzrok w Ciebie Chryste, Wodzu mój najlepszy. Ufam, że pobłogosławisz wysiłkom moim."