V NIEDZIELA WIELKANOCY - 24.04.2016 - KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj czytany jest List pasterski Episkopatu Polski o posłudze charytatywnej w Roku Miłosierdzia: „MIŁOSIERNI CZYNEM” Taca na Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za ofiary.
2. Z woli papieża Franciszka w kościołach katolickich Europy w dniu dzisiejszym organizowana jest zbiórka pieniędzy jako wyraz solidarności z mieszkańcami Ukrainy, ofiarami agresji i konfliktu, który, przez wielu zapomniany, wciąż trwa. Abp Stanisław Budzik zachęca wiernych naszej Archidiecezji do włączenia się w zainicjowane przez Ojca Świętego dzieło miłosierdzia poprzez modlitwę o pokój na Ukrainie oraz materialne wsparcie ofiar konfliktu. Na ten cel przeznaczone będą ofiary zbierane dzisiaj przed kościołem do puszek.
3. Wolontariat ŚDM przyjmuje intencje modlitwy. Dary z tej racji wesprą przygotowania do ŚDM. Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem będzie 8 maja o godz. 15.00. Sztab ŚDM organizuje kiermasz ciasta. Dochód na obsługę spotkania młodych w Parafii.
4. Uwaga!!! Zapisy na wyjazd do Krakowa na ŚDM.
5. Msza św. o 10.30 – Dziękczynna za dar nawiedzenia MB Częstochowskiej mieszkańców Turkusowej 12. Po Mszy św. o 16.30 mieszkańcy Turkusowej 20 przeniosą obraz do swojego bloku. Kustoszem są Panie: Bernadeta Radecka i Anna Siennicka.
6. Dzisiaj o godz. 12.00 - Prymicyjna Msza św. KS. FILIPA DAWIDOWICZA, naszego parafianina. Ks. Filip przyjął święcenia prezbiteratu 17 kwietnia na Łotwie. Dziękujemy za wytrwałość i przyjęcie daru kapłaństwa. Prosimy Dobrego Pasterza, aby Cię prowadził i osłaniał od wszelkich niebezpieczeństw w Twojej posłudze i życiu na Jego Pastwiskach. Upraszamy szczególnej opieki naszej Pani i Matki Bożej Różańcowej zw. Latyczowską – Patronki Nowej Ewangelizacji. Szczęść Boże!
7. Dziś o godz. 15.30 i 19.00 będzie wystawione Misterium o bł. Piotrze Jerzym Frassatim. Zapraszamy w imieniu Ks. Huberta i Parafialnego Zespołu Teatralnego do dolnej kaplicy, ofiara dobrowolna.
8. W poniedziałek 25 kwietnia – święto liturgiczne ŚW. MARKA, Ew.
9. W piątek 29 kwietnia – ŚW. KATARZYNY SIENNEJSKIEJ, dz., dK, patronki Europy, święto
10. 28 kwietnia – Uroczyste obchody 30-Lecia Legionu Maryi Archidiecezji Lubelskiej i 300 rocznica śmierci Ludwika Marii Grignion de MontfortMsza św. inauguracyjna pod przewodnictwem ks. Abp Stanisława Budzika o godz. 9.00 w kościele garnizonowym, konferencje na KUL. od 10.30. Wystąpi PCL pod dyr. Ks. Attili
11. 28 kwietnia (czwartek), godz. 16.00 – Spotkanie autorskie z ks. prof. Mirosławem S. Wróblem - promocja książki „Miłosierni jak Ojciec” w 35 Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w dolnej kondygnacji kościoła. Zapraszamy w imieniu kierownictwa biblioteki i Ks. Profesora.
12. Za tydzień I niedziela maja. Spotkanie Kół Żywego Różańca i zmiana tajemnic po Mszy św. o 9.00
13. Nabożeństwo majowe będzie po mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30, w niedzielę o 18.45.
14. W czwartek 5 maja zapraszamy parafian i gości do uczestnictwa w – Drodze Światła. Trasa prowadzić będzie z naszego kościoła MBR do kościoła Świętej Rodziny (ul. Jana Pawła II 11). Przewodniczyć będzie Metropolita Lubelski Abp Stanisław Budzik. Program podamy za tydzień.
15. Zapisy na pielgrzymkę do Łagiewnik (11 czerwca) z wpłatą (70 zł) w kancelarii lub zakrystii.
16. Pielgrzymka LM Szymanów, Czerwińsk, Płock, Sierpc, Rywałd, Jabłonowo, Obory, Wąbrzeźno: 17-18 czerwca, koszt 155 zł, w tym nocleg i wyżywienie. Zapisy P. Anna Ufnal tel. 783 771 248.
17. Trwa w środy o g. 19.00 cykl konferencji dla narzeczonych. (27.04. - II spotkanie, konferencja nr 1
18. Porady prawne – poniedziałek, godz. 17.15, Kancelaria II.
19. Wakacje z Bogiem, kursy dla wychowawców  - patrz plakat w gablocie.
20. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary złożone na potrzeby kościoła: Ag Mega Podróże, Okopowa 13/2 = 50; Bursztynowa 35/4 = 100; Bezimienna = 100; Agatowa 11/45 = 1’500; ŚDM: Agatowa 23/14 = 200;

Konto parafialne - BPS S.A. O/Lublin: 15 1930 1709 2001 0009 0476 00

"Dziś przygotowuję się na przyjście Twoje, jako oblubienica na przyjście Oblubieńca swego. Wielki to Pan, ten Oblubieniec mój, Niebiosa ogarnąć Go nie mogą. Serafini, którzy stoją najbliżej Niego, zasłaniają oblicze swoje i powtarzają nieustannie: święty, święty, święty. Ten wielki Pan, to Oblubieniec mój. Jemu śpiewają Chóry, przed Nim padają trony, przed jasnością Jego słońce gaśnie: A jednak ten wielki Pan, to Oblubieniec mój. Serce moje, wyjdź z tej głębokiej zadumy, jak Go wielbią inni, bo na to nie masz czasu, gdyż nadchodzi i już jest u twych drzwi.(Dz 1805)."

3. Radca prawny – każdy poniedziałek i czwartek miesiąca, godz. 17.00, Kancelaria II