Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Obraz
Obraz

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. – 24.05.2015 - KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE 

1. W pięćdziesiąt dni po Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzień ten nazywany jest także Pięćdziesiątnicą. Ta uroczystość zajmuje II miejsce w tabeli pierwszeństwa obchodów liturgicznych i jest świętem ruchomym, kończącym okres Zmartwychwstania Pańskiego. Wspominamy pamiątkę zstąpienia Ducha Św. na Apostołów i NMP.
2. Na Mszy św. o 10.30 do grona LSO zostaną włączeni nowi ministranci. Gratulujemy dzieciom i rodzicom. Życzymy wytrwałości i satysfakcji z posługi przy Ołtarzu. Bóg zapłać za to świadectwo wiary. 
3. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na kolonie formacyjne dla ministrantów.
4. I KONCERT „Ku czci Ducha Św.”: g. 13.00 w wyk. chóru CUM SANCTIS oraz P. Stan. Diwiszka
5. II KONCERT: „Wołanie o Pokój” - g.19.00 w wyk. P. Bartosza Jakubczaka, chóru Jubilaeum recytacje litanii do MB Latyczowskiej – w wersji polskiej i ukraińskiej. Szczegóły na plakatach.

ZAPRASZAMY!

6. Jutro Kościół obchodzi II dzień Zielonych Świąt: święto NMP Matki Kościoła. Zostało ono wprowadzone do liturgicznego kalendarza przez Episkopat Polski. Msze św. będą o 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.  
7. W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY
• Wtorek (26.05) – św. Filipa Nereuszaprb., wspomn. 26 maja – Dzień Matki 
• Czwartek (28.05) - święto liturgiczne JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO KAPŁANA. Kapłani spotykają się na corocznym spotkaniu modlitewnym. Region Duszpasterski Lublin – par. św. Andrzeja Boboli.
• Piątek (29.05) św. Urszuli Ledóchowskiej dz. Odpust w par. Św. Urszuli Ledóchowskiej.

49 rocz. święceń biskupich Abpa Seniora Bolesława Pylaka

g. 18.00 -  Msza św. Zawierzenia MBL Mieszkańców bloku Na Stoku 2

• Sobota (30.05) – 11 rocz. święceń biskupich Bp Artura Mizińskiego – Sekretarza KEP
8. W sobotę, 30 maja w naszym Sanktuarium będzie Dzień Wspólnot III zakonu św. Franciszka (Zakon Świeckich), w g. 10. – 17. z Ks. Bp Ryszardem Karpińskim.
9. Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi, 30 maja 2015 r. (sobota). W programie: zwiedzanie, agapa w ogrodach i koncert. 
10. Zapowiedź przyjęcia święceń prezbiteratu przez naszego parafianina diakona Pawła Zawadę.
11. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcybędziemy gościć siostrę Teresę ze zgromadzenia„Sercanek”. Będą zbiórki do puszek na rzecz KUL i na wczasorekolekcje dla osób niepełnosprawnych - „Siloe”. 
12. Po Mszy św. o 13.00 Inauguracja Archidiecezjalnego chóru PUERI CANTORES LUBLINENSES pod dyr. Ks. Attilii Honti, koncert organowo chóralny. 
13. Komunikat o Marszu ŻyciaWspółczesny świat potrzebuje przypomnienia o świętości życia. Dlatego też zapraszamy do udziału w Marszu Życia, 31 maja br. g. 14.30 – początek – KUL plac przed kościołem 

 Godz. 16.00 - przemarsz do Archikatedry, Godz. 17.00 Uroczysta Eucharystia , g. 18.30 Plac Litewski: Koncert Zespołu Guadalupe, finał akcji Caritas – Kilometry Dobra.

 Nabożeństwo majowe o 18.30 po wieczornej Mszy św. 

14. Są wolne miejsca na pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Częstochowy, zachęcamy. Wyjazd o g. 5.00.
15. W niedzielę 14. czerwca będziemy realizować XIV Edycję PARAFIADY. Zapraszamy osoby chcące włączyć się w realizację tego dzieła na spotkaniu jutro, 25 maja, godz. 19.00. Mile widziane nowe propozycje i sponsorzy. Umożliwiamy zaprezentowanie się firmom i instytucjom. 
16. Na stronie archidiecezjalnej można zapoznać się z informacjami o koloniach i obozach organizowanych przez Akcję Katolicką Archidiecezji oraz rekolekcjach oazowych KSM dla dzieci i młodzieży  wakacje 2015. 
17. Nowy cennik i komentarz. W Małym Gościu plansza z MB z Guadalupe i historią obrazu z Ola i Jaś – gra planszowa dla dzieci i laurka dla mamy. 
18. Porady prawne w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 17.00 – KANCELARIA II.
19. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary na aktualnie prowadzone prace wewnątrz kościoła i ławki: Bezimiennie = 50; Ofiara wotywna MBL = 100; 
20. Dziękujemy wszystkim za Wspólnotę przy ołtarzu :za modlitwę i dary, życzymy niech Duch Św. powieje swą mocą z nową siłą i zaleje falą dobra i miłości. Niech na te wielkie dzieła Bóg nam błogosławi

 

Parafialne konto BPS S.A. O/Lublin: 15 1930 1709 2001 0009 0476 0001

 

Masz problem z piciem? Zadzwoń do AA: Marcin - 663 866 715, Justyna - 737 530 644

Myśl dnia
"Dlaczego, Panie, ja nie miłuję cierpienia? Dlatego, że Ciebie nie miłuję należycie. Gdybym Ciebie bardziej kochał, na pewno znosiłbym cierpienia moje z żywszą wiarą, głębszą pokorą, z silniejszą ufnością i miłością."

Bł. Ks. Michał Sopoćko

Kalendarz
W parafii

Posługi aktualnie świadczone
przy Parafii Matki Bożej Różańcowej


1. Stowarzyszenie Ochrony i Pomocy Rodzinie „SOPRA” świadczące bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, rodzinom oraz dzieciom i młodzieży z rodzin alkoholowych a także pomoc rodzicom mającym kłopoty w kontaktach z własnymi dziećmi.

więcej

2. Stop Bezprawiu dla osób poszkodowanych przez instytucje powołane do egzekwowania prawa - w ramach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Organa Sprawiedliwości – porady w poniedziałek, 17-18, tel. 723 044 113; www.stopbezprawiu.org

- sala Jerycho

3. Radca prawny – każdy poniedziałek i czwartek miesiąca, godz. 17.00, Kancelaria II

( z wyjątkiem dni swiątecznych)

4. Grupa AA "Bursztynowa" mityng AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca mityng otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki. 

  Serdecznie zapraszamy

  ZAPROSZENIE

              Serdecznie zapraszamy osoby pragnące posłuchać doświadczeń trzeźwiejących alkoholików na organizowane przez Służby Intergrupy AA „Królewska” mityngi spikerskie, będące jedną z form niesienia posłania alkoholikowi, który wciąż jeszcze cierpi. Działania powyższe są podyktowane troską o wszystkie Przyjaciółki i Przyjaciół mających problem z alkoholem.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w tych spotkaniach.

Poniżej podajemy termin najbliższego mityngu spikerskiego:

  • 29 maja 2015 r. – spikerem będzie Jadwiga

             – od 17 lat we Wspólnocie Al-Anon,

            pracuje na Programie 12 Stopni Al-Anon, żona alkoholika,który nie pije kilkanaście lat, mieszka pod Lublinem.

  • początek spotkania  o godzinie 17:00;

Spotkania w ramach mityngów spikerskich Intergrupy AA „Królewska” odbywają się, w każdym miesiącu, w sali spotkań Grupy AA BURSZTYNOWA, Dom Parafii Matki Bożej  Różańcowej (sala „Betania" – wejście od strony biblioteki), ul. Bursztynowa 20 w Lublinie.

Mityng spikerski AA to mityng otwarty, dostępny dla każdego zainteresowanego programem zdrowienia z alkoholizmu Anonimowych Alkoholików tzn. dla osób uzależnionych, jak i współuzależnionych i przyjaciół. Podczas mityngu jeden alkoholik mówi o swoim życiu. Mityng spikerski jest świadectwem o rozwoju choroby i jej konsekwencjach, a przede wszystkim świadectwem o procesie wychodzenia z choroby i zdrowienia. Po zakończeniu wypowiedzi spikera można zadawać pytania. My alkoholicy dzięki takim mityngom ustrzegamy się od wielu błędów w trzeźwym życiu. Często korzystamy z podpowiedzi spikerów.

„Jestem odpowiedzialny, gdy ktokolwiek i gdziekolwiek potrzebuje pomocy. Chcę aby była do niego wyciągnięta pomocna dłoń AA”.

  Z pozdrowieniami Pogody Ducha

Organizator mityngu spikerskiego                                             Rzecznik Intergrupy AA „Królewska”

                   Robert AA                                                                                    Mariusz AA

więcej

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mityngi w każdy wtorek, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Mityng otwarty - pierwszy wtorek miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła. 

Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi świeckich.
Z pomocy specjalistów korzystamy anonimowo i bezpłatnie.

e-informacje
e-parafia

 

 

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Lublin 20-576

ul. Bursztynowa 20

tel.  81 527 10 57