Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Obraz
Obraz

Ogłoszenia parafialne

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.08.2016 - KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Dziś 21 Niedziela ZwykłaNa Mszy św. o 10.30 gościmy Seniorów z Kręgu „Szaniec” z okazji Ogólnopolskiego, 25. Jubileuszowego Złazu Seniorów Związku Harcerstwa Polskiego w Lublinie. Dziękujemy za tę piękną służbę, życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i opieki MBL na każdy nadchodzący dzień w Państwa, Harcerzy - Seniorów życiu. Szczęść Boże!
2. Dziękujemy za wspólną modlitwę, za tak piękny dar, w postaci przepięknej monstrancji o symbolach harcerskich, który będzie przypominać Waszą obecność, szczególnie darczyńcę i wykonawcę pana Tadeusza Ochwata, który chce aby to Dzieło było jako wotum za radość służenia Bogu, Ojczyźnie i Bliźnim. Niech Bóg błogosławi.  
3. Wczoraj Metropolita Lubelski Senior, Arcybiskup Bolesław Pylak, obchodził 95. rocznicę swoich urodzin. Czcigodnemu Jubilatowi, wyrażając nieustanną wdzięczność za lata posługi kapłańskiej i 50 lat posługi biskupiej w Archidiecezji Lubelskiej, składamy życzenia obfitości łask Bożych w każdym dniu życia. 
4. W TYGODNIU obchodzimy:
♦ Poniedziałek (22.08) – NMP Królowejwspomn. 
♦ Środa (24.08) – ŚW BARTŁOMIEJA, Ap., święto
♦ Piątek (26.08) – NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ, uroczystość, akt zawierzenia Parafii MB
♦ Sobota (27.08) – Św. Moniki, wspomn. 
1. W najbliższą sobotę tj. 27 sierpnia odbędzie się w naszej parafii doroczne spotkanie katechetów Archidiecezji Lubelskiej. O godz. 9.00 Msza św. pod przewodnictwem Abp Stanisława Budzika. Kolejna część spotkania będzie w SP nr 51. Spotkanie obowiązkowe dla wszystkich katechetów. 
2. W następną niedzielę, na Mszy św. o g. 12.00 będziemy świętować Jubileusze Małżeństwobchodzących w br. okrągłą: 25, 50, 55, 60 i 65 rocz. zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Jest także możliwość zadeklarowania chęci uczestnictwa w Mszy św. Jubileuszowej przez innych Jubilatów np. 5, 10, 15, 20, 30, 35, 40, 45 i zgłoszenia w kancelarii czy w zakrystii.
3. W następną niedzielę chrzty będą o 10. 30!  
5. 28 sierpnia – przypada dzień modlitwy o beatyfikację Stefana kard. Wyszyńskiego
6. Spowiedź codziennie od 6.45 – 7.00, od 17.30 – 18.00 i na prośbę po Mszy św. 
7. Porady prawne w poniedziałki, o godz. 17.00 – Kancelaria nr II. 
8. Trwa kolejna akcja Caritas: „Tornister Pełen Uśmiechów w celu pomocy potrzebującym dzieciomw wyposażeniu tzw. wyprawki szkolnej. Dary składamy w kancelarii. 
9. Parafialna Caritas prosi o zgłaszanie w kancelarii lub zakrystii ( do 23 sierpnia), osób wymagających pomocy w przygotowaniu wyprawki szkolnej.
10. Pielgrzymka Legionu Maryi w dn. 9-10 września do Częstochowy. W programie nawiedzenie sanktuariów: Włoszczowa, Święta Anna i Mstów, koszt 145 zł. z wyżywieniem . Zapisy P. Anna, tel. 783 771 248
11. Muzeum Archidiecezjalne w Lublinie oraz Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Lubelskiej zapraszają na wystawę malarstwa Urszuli Rychlińskiej pt. „Małżeństwo, Rodzina, Miłosierdzie„, dedykowanej Św. Janowi Pawłowi II, która będzie miała miejsce w Wieży Trynitarskiej przy ul. Królewskiej 10 w Lublinie, 13 sierpnia – 8 października 2016 r. 
12. Pielgrzymka do Lourdes w dniach 18-29 października. Program jest bogaty, szczegóły są w gablocie, lub w zakrystiiTel. 601 329 655.
13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary na kościół, wpłacone na konto i w kancelarii. Szczegóły za tydzień.
Myśl dnia
"Dziś przygotowuję się na przyjście Twoje, jako oblubienica na przyjście Oblubieńca swego. Wielki to Pan, ten Oblubieniec mój, Niebiosa ogarnąć Go nie mogą. Serafini, którzy stoją najbliżej Niego, zasłaniają oblicze swoje i powtarzają nieustannie: święty, święty, święty. Ten wielki Pan, to Oblubieniec mój. Jemu śpiewają Chóry, przed Nim padają trony, przed jasnością Jego słońce gaśnie: A jednak ten wielki Pan, to Oblubieniec mój. Serce moje, wyjdź z tej głębokiej zadumy, jak Go wielbią inni, bo na to nie masz czasu, gdyż nadchodzi i już jest u twych drzwi.(Dz 1805)."

Św. Faustyna

Kalendarz
W parafii

Posługi aktualnie świadczone
przy Parafii Matki Bożej Różańcowej


1. Stowarzyszenie Ochrony i Pomocy Rodzinie „SOPRA” świadczące bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, rodzinom oraz dzieciom i młodzieży z rodzin alkoholowych a także pomoc rodzicom mającym kłopoty w kontaktach z własnymi dziećmi.

więcej

2. Stop Bezprawiu dla osób poszkodowanych przez instytucje powołane do egzekwowania prawa - w ramach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Organa Sprawiedliwości – porady w poniedziałek, 17-18, tel. 723 044 113; www.stopbezprawiu.org

- sala Jerycho

3. Radca prawny – każdy poniedziałek i czwartek miesiąca, godz. 17.00, Kancelaria II

( z wyjątkiem dni swiątecznych)

4. Grupa AA "Bursztynowa" mityng AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca mityng otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki. 

  Serdecznie zapraszamy

  więcej

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mityngi w każdy wtorek, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Mityng otwarty - ostatni wtorek miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła. 

Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi świeckich.
Z pomocy specjalistów korzystamy anonimowo i bezpłatnie.

e-informacje
e-parafia

 

 

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Lublin 20-576

ul. Bursztynowa 20

tel.  81 527 10 57